HYDE PARK
Like

Powoółanie biegłych psychiatrów dla prokurator Anny Surowiak

05/07/2018
1788 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Powoółanie biegłych psychiatrów dla prokurator Anny Surowiak

  Jelenia Góra, dnia 4 lipca 2018 r. Sygn. akt SP 1.2018 POSTANOWIENIE o powołaniu biegłych psychiatrów   Grzegorz Niedźwiecki – Sędzia Pokoju w Jeleniej Górze w sprawie przeciwko A. Surowiak oskarżonej o naruszenie dóbr osobistych, tj. o czyn z art. 23 k.c. i zadośćuczynienie z art. 24 k.c. na podstawie art. 193, 194, 195, 202 § 1 k.p.k.   postanowił: I. Powołać dwóch biegłych lekarzy psychiatrów w osobach… w celu stwierdzenia:   1.     Czy oskarżona nie cierpi na chorobę psychiczną, upośledzenie umysłowe lub zakłócenie czynności psychicznych   II. Zakreślić termin wydania opinii: do 23 lipca 2018 r. Przekazać biegłym dowód ze sprawy PR 3 Ds. 359.2017.D, w którym oskarżona posługuje się z rozdwojeniem jaźni, określeniami wykluczającymi się wzajemnie […]

0


 

Jelenia Góra, dnia 4 lipca 2018 r.

Sygn. akt SP 1.2018

POSTANOWIENIE

o powołaniu biegłych psychiatrów

 

Grzegorz Niedźwiecki – Sędzia Pokoju w Jeleniej Górze w sprawie przeciwko A. Surowiak oskarżonej o naruszenie dóbr osobistych, tj. o czyn z art. 23 k.c. i zadośćuczynienie z art. 24 k.c.

na podstawie art. 193, 194, 195, 202 § 1 k.p.k.

 

postanowił:

I. Powołać dwóch biegłych lekarzy psychiatrów w osobach… w celu stwierdzenia:

 

1.     Czy oskarżona nie cierpi na chorobę psychiczną, upośledzenie umysłowe lub zakłócenie czynności psychicznych

 

II. Zakreślić termin wydania opinii: do 23 lipca 2018 r.

Przekazać biegłym dowód ze sprawy PR 3 Ds. 359.2017.D, w którym oskarżona posługuje się z rozdwojeniem jaźni, określeniami wykluczającymi się wzajemnie i nieuprawnionymi dla funkcjonariusza organów ścigania, a mianowicie raz określając stronę „podejrzanym”, raz stwierdzając u niego „popełnienie przestępstwa” (patrz: prawomocny wyrok – orzeczenie sądu, rozstrzygające merytorycznie o kwestii będącej przedmiotem postępowania sądowego), raz uznając „chorym psychicznie” (do czego uprawniony jest tylko lekarz psychiatra po wszechstronnym badaniu psychiatrycznym). Ponadto w piśmie (postanowieniu) z dnia 13 czerwca 2018 roku oskarżona popełnia błędy pisarskie lub ma poważne kłopoty z myśleniem, podwójnie używając w jednym zdaniu słowa „stan” i myląc podejrzanego z kobietą przypisując mu osobowość „jej”.

W tym stanie rzeczy opinia lekarzy psychiatrów jest niezbędna, w szczególności do stwierdzenia:

 

2. Czy ewentualne umieszczenie oskarżonej w zakładzie psychiatrycznym jest niezbędne aby zapobiec ponownemu popełnieniu przez nią czynów zabronionych związanych z jej chorobą psychiczną czy wystarczające jest leczenie ambulatoryjne (cytat dosłowny, wraz z podkreślnikiem ujęty z pisma, dowodu oskarżonej)?

 

UZASADNIENIE

Postanowienie o powołaniu biegłych psychiatrów

Postanowienie o powołaniu biegłych psychiatrów2

Zażalenie na postanowienie o odmowie wszczęcia śledztwa, sygn. akt PR 1 Ds. 1128.2018

Śledczy mogą przekazać komputer do magazynu dowodów rzeczowych lub wykonać kopię binarną samego dysku tylko wtedy, gdy rozstrzygną, że komputer jest dowodem rzeczowym należącym do podejrzanego.

 

 

Pouczenie:

Oskarżonej przysługuje prawo do przeglądnięcia akt sprawy, bez możliwości składania środków zaskarżenia.

Sędzia Pokoju

Grzegorz Niedźwiecki

Inne zapisy autora:

0

Socjolog61
Socjolog61

http://grzegorz-niedzwiecki.blog.onet.pl/

131 publikacje
9 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816