Globalnie i Lokalnie
Like

POSŁANKA PO ZGASZONA NA POSIEDZENIU SEJMOWEJ PODKOMISJI

06/03/2015
261 Wyświetlenia
1 Komentarze
2 minut czytania
POSŁANKA PO ZGASZONA NA POSIEDZENIU SEJMOWEJ PODKOMISJI

4 marca o godz. 14.00 zebrała się podkomisja nadzwyczajna ds. prezydenckiego projektu ustawy o zmianie ustawy o stowarzyszeniach oraz o zmianie innych ustaw. Przybyło też wielu przedstawicieli organizacji społecznych. Władza zastosowała tradycyjny tryb, pierwsze posiedzenie – wysłuchanie publiczne (niech reprezentanci społeczni się wyszumią, wygadają), na następnych posiedzeniach nastąpi faktyczna praca i przyjęcie przepisów w drodze maszynki do głosowania.

0


Momentami zatem dyskusja była beznadziejna, przedstawiciele organizacji zgłaszali dezyderaty specyficzne dla swoich środowisk, większość przedstawicieli z referencją wobec władzy. Pierwszy dyskutant, który skrytykował ustawę nazywając ją haniebną szybko usłyszał reprymendę posłanki z PO Magdaleny Kochan. Niestety dla władzy na sali był też przedstawiciel Stowarzyszenia Interesu Społecznego WIECZYSTE dr Daniel Alain Korona który bardzo ostro skrytykował ustawę, a w szczególności prawo zakładania stowarzyszeń przez obcokrajowców (a zatem idzie zakładania np. przez Rosjan komitetów wyborczych w Polsce), możliwości rozbijania stowarzyszeń w drodze zaskarżenia dowolnej uchwały przez członka czy też zmiany statusu stowarzyszeń zwykłych co wymusi na nich całą sprawozdawczość finansowo-podatkową, a nie spełnienie wymogów będzie wiązać się z mandatami lub postępowaniami karno-skarbowymi. To jest powrót do złych praktyk – ciągnie dr Daniel Alain Korona – Powiem szczerze, ja początkowo myślałem że robicie ustawę z przyczyn politycznych, jest kampania wyborcza, pan prezydent musi mieć sukces, ja to rozumiem, ale cel jest inny wręcz rozbijanie. Posłanka Kochan znów próbowała udzielić reprymendy, ale Daniel jej uciął – Ja rozumiem że Platforma Obywatelska nie chce dyskusji i dialogu. Posłanka z PO jeszcze próbowała wspomnieć o języku parlamentarnym – Język parlamentarny poznaliśmy na taśmach prawdy, my takiego nie używamy kończył dr Korona.

W trakcie dalszej dyskusji okazało się, że pani posłance Kochan zależy na możliwość wyodrębnienia się terenowych jednostek ze stowarzyszeń. W rzeczywistości chodzi o uwłaszczenie się na majątku stowarzyszeń. A zatem słowa dra Korony się potwierdzają, celem jest możliwość rozbijania stowarzyszeń od wewnątrz (poprzez zaskarżanie, poprzez uwłaszczenie jednostek terenowych itp). Czy tak ma wyglądać wolność?


Wystąpienie dra Korony i wymiana zdań z posłanką Kochan ok.14.56 – 15.00

http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/transmisje.xsp?unid=B322CFBE797B4E0BC1257DF200427187#

Inne zapisy autora:

0

Avatar
sprzeciw21

214 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

  1. Avatar kanton

    Widać że jedynie słuszna partia , ma patent na wiedzę. Idzie czas wyborów mam niepłonną nadzieję że sympatycy PO przejrzą na oczy przy urnach.

    0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816