SPOŁECZEŃSTWO
1

Poseł z Wielkopolski kandydatem PiS na nowego rzecznika Praw Obywatelskich. Brawo !

13/03/2021
674 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
no-cover

Najlepiej oceniany w Wielkopolsce Poseł PiS Bartłomiej Wróblewski nowym kandydatem na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich.

0


„Bartłomiej Wróblewski, poseł Prawa i Sprawiedliwości, prawdopodobny kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich” – jak podaje prasa.

Kandydatura Bartłomieja Wróblewskiego na Rzecznika Praw Obywatelskich nie została jeszcze oficjalnie ogłoszona, ale jest ona bardzo prawdopodobna. – Kandydat Prawa i Sprawiedliwości na funkcję Rzecznika Praw Obywatelskich zostanie przedstawiony do 19 marca, bo taki jest termin – powiedział wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. – jak podaje Niezależna.pl

Urodzony 13 marca 1975 w Poznaniu. Polski polityk, nauczyciel akademicki i prawnik specjalizujący się w prawie konstytucyjnym, poseł na Sejm VIII kadencji.

Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu (1994). Ukończył w 2000 studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a w 2003 studia podyplomowe z zakresu prawa porównawczego na Reńskim Uniwersytecie Fryderyka Wilhelma w Bonn.

Kształcił się także w zakresie europejskiego prawa wspólnotowego na Uniwersytecie Ottona i Fryderyka w Bambergu. Odbywał staże naukowe w Strasburgu i Berlinie.

W 2011 na UAM uzyskał stopień doktora nauk prawnych na podstawie pracy zatytułowanej Kształtowanie się koncepcji i instytucji odpowiedzialności odszkodowawczej państwa za działania ustawodawcy do połowy XX wieku na tle ogólnych reguł odpowiedzialności państwa napisanej pod kierunkiem Sławomiry Wronkowskiej-Jaśkiewicz.

W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartował do Sejmu w okręgu poznańskim. Uzyskał mandat posła VIII kadencji. W niższej izbie polskiego parlamentu został powołany w skład w Komisji Ustawodawczej, Komisji do Spraw Unii Europejskiej, Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach. W ramach ostatniej z nich objął funkcję przewodniczącego Podkomisji stałej do spraw nowelizacji Kodeksu wyborczego i Kodeksu postępowania administracyjnego. Został również przewodniczącym Polsko-Niemieckiej Grupy Parlamentarnej oraz Polsko-Irlandzkiej Grupy Parlamentarnej, a także wiceprzewodniczącym Polsko-Brytyjskiej Grupy Parlamentarnej.

W 2017 opracował wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności z Konstytucją RP ustawy antyaborcyjnej w części dotyczącej aborcji ze względu na poważne wady płodu. W 2017 r. został uznany przez dziennik „Głos Wielkopolski” za najbardziej aktywnego posła regionu. Wróblewski jest również pasjonatem historii, który dbał o pamięć dotyczącą wydarzeń związanych z domowym regionem. Był m.in.: autorem sejmowych uchwał upamiętniających Powstanie Wielkopolskie oraz członkiem Parlamentarnego Zespołu Tradycji i Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

(https://www.wnp.pl/parlamentarny/osoba/bartlomiej-wroblewski,195606.html)

Pan Poseł Bartłomiej Wróblewski w Wielkopolsce , jak podaje lokalna prasa, jest najlepiej ocienianym przez Wielkopolan Posłem tej ziemi. Otwarty na innych, zawsze tam gdzie społeczno sc lokalna potrzebuje wsparcia czy pomocy. Otwarty na innego człowieka. Silna osobowość – zdobywca ” korony ziemii”,Wszedł kolejno na: Elbrus, Kilimandżaro, Mont Blanc, Aconcaguę, Denali, Górę Kościuszki, Puncak Jaya, Masyw Vinsona, a w 2014 r. udało mu się zdobyć także najwyższy szczyt na Ziemi, mierzący 8848 m n.p.m. Mount Everest. Wielki patriota tej przepięknej historycznie Polskiej ziemii. https://bartlomiejwroblewski.pl/,https://bartlomiejwroblewski.pl/o-mnie/

Każde spotkanie z Panem Posłem przyciąga tłumy Wielkopolan. Przy biurze poselskim w Poznaniu świadczona jest  przez Posła pomoc osobom w potrzebie w siedmiu formach: pomoc prawna jako, np w postaci wolontariatu prawnego jak : doradztwo w sprawach budowlanych i prawno-budowlanych, doradztwo w sprawach emerytalnych i rentowych (ZUS),  doradztwo w sprawach finansowych,  doradztwo w sprawach (zeznań) podatkowych i egzekucji administracyjnej, a także  punkt mediacji oraz  Biuro Praw Rodziny i Osób Wierzących.

Wielki patriota Wielkopolski, Polski, narodowej tradycji opartej na dziedzictwie Żołnierzy Wyklętych. Według mojej skromnej oceny, to faktycznie najlepszy kandydat na rzecznika nas wszystkich – Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

 

Źródło :

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/bartlomiej-wroblewski-kim-jest-kandydat-pis-na-rzecznika-praw-obywatelskich

https://niezalezna.pl/385166-kandydat-na-rzecznika-praw-obywatelskich-dolacza-do-albicli

https://pomorska.pl/nowy-kandydat-pis-na-rpo-moze-byc-nim-posel-bartlomiej-wroblewski/ar/c1-15483360

 

 

 

 

 

 

 

0

dziennikarzobywatelski http://simplesite.com

Dziennikarstwo jest moją pasją.

80 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758