POLSKA
Like

Poseł Budka mówi o prawie

22/09/2017
1407 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Poseł Budka mówi o prawie

Borys Budka w krótkich słowach przedstawił filozofię rządów PO.

0


Czwartek, 21 września 2017 roku. Godzina 18.02. Red. Marcin Zaborski rozmawia z panem posłem. Fragmenty:

.

Marcin Zaborski, RMF FM: Zauważyłby pan, gdyby Urząd Skarbowy zabrał panu nagle z konta kilkanaście tysięcy złotych?

.

Borys Budka: Albo ja bym zauważył, albo żona, bo mamy oczywiście wspólne konto…

.

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie zauważyła.

.

…myślę, że tego samego dnia byśmy zauważyli.

.

Hanna Gronkiewicz-Waltz mówi, że nie zauważyła – dowiedziała się o tym z mediów. Chodzi o grzywnę, którą zasądziła komisja weryfikacyjna ds. reprywatyzacji w Warszawie. Urząd Skarbowy wkroczył, zabrał pieniądze.

.

Urząd Skarbowy pomylił rachunki bankowe. Przypominam, że grzywna została nałożona na organ, czyli na podmiot – w tym wypadku na prezydenta jako organ administracyjny. To jest dokładnie tak, jak w postępowaniu administracyjnym – np. organ nie prześle w porę akt, to może ukarać grzywną. Ta grzywna nie jest płacona przez tę osobę.

.

http://www.rmf24.pl/tylko-w-rmf24/popoludniowa-rozmowa/news-budka-o-wejsciu-na-konto-prezydent-warszawy-urzad-skarbowy-p,nId,2443201

.

Stop, panie Budka. Nie wiem, czy celowo, czy tylko powodowany niewiedzą, plecie pan trzy po trzy.

 

Otóż prawdą jest, że organ może być ukarany grzywną. W przypadku złożenia skargi na jego bezczynność i uznaniu jej za zasadną. Zgodnie jednak z przyjętą procedurą do zapłaty grzywny zobowiązany jest tzw. piastun, czyli osoba pełniąca funkcje organu i powołana do jej pełnienia.

 

Kasę wyciąga z własnej kieszeni, a nie z budżetu.

 

Jednak wg prawnika Budki grzywnę wymierzoną prezydentowi Warszawy, którego to stanowiska piastunem jest Hanna Gronkiewicz – Waltz powinni zapłacić solidarnie warszawiacy.

 

Budka nie jest w stanie pojąć, że taka filozofia uprawiania polityki (my robimy błędy, a wy za to płacicie) legła u podstaw przegranych sromotnie przez PO wyborów.

 

Mówienie o tym jako o czymś naturalnym i wypływającym z rzekomo istniejących zasad prawa będzie miało tylko ten skutek, że po następnych wyborach PO doszlusuje do SLD i będzie opozycją pozaparlamentarną.

 

 

 

21.09 2017

 

0

Humpty Dumpty

1842 publikacje
75 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758