Artykuły redakcyjne
Like

Portal Zdrowie za Zdrowie. Zapraszamy chorych do dzielenia się swoją unikatową wiedzą

23/06/2014
3669 Wyświetlenia
9 Komentarze
8 minut czytania
Portal Zdrowie za Zdrowie. Zapraszamy chorych do dzielenia się swoją unikatową wiedzą

Trzeci Obieg otworzył portal „Zdrowie za Zdrowie” (www.zdrowie.3obieg.pl) , którego misją jest walczyć z beznadzieją polskiej służby zdrowia, pomóc zdrowym utrzymać się przy zdrowiu i wesprzeć chorych radami oraz doświadczeniem innych chorych. Aby nie byli zagubieni, nie tracili czasu tak cennego w leczeniu i nie musieli wyważać już otwartych drzwi. Portal będzie zajmował się też dietami i ekologią, ale najważniejszą misją wydaje nam się właśnie stworzenie platformy współdziałanie chorych, ofiarowanie sobie wzajemnie szansy na szybszy powrót do zdrowia, a przy tym promocja profilaktyki, by i zdrowi skorzystali.

0


Dlatego zapraszamy wszystkich zmagających się ze swoją chorobą, bez względu na stan jej zaawansowania i rodzaj, bardziej czy mniej groźny, bardziej lub mniej bolesny, bardziej lub mniej dezorganizujący lub zmieniający życie na gorsze, by założyli bloga u nas i zaczęli pisać o swoich przeżyciach. Pod nazwiskiem lub pseudonimem – wszystko jedno, ważne by opowiedzieli jak to się stało, że chorują, jak wygląda opieka medyczna, gdzie i u kogo najlepiej się leczyć, a gdzie i u kogo lepiej nie, jak radzą sobie psychicznie, w czym mogliby pomóc innym – czy towarzyszącym w chorobie na drugim końcu Polski, czy tym zdrowym, jeśli można coś zrobić, aby zmniejszyć tyzyko zachorowania.

 

zdrowie za zdrowie

 

Ludzie znający się na Internecie powiadają, że aby poznać kierunek jego rozwoju na świecie należy się przyglądać, co zdobywa popularność i zainteresowanie za oceanem. Obecnie w USA istnieją wielkie portale prowadzące tylko blogi chorych, gdyż odkryto, że osoba walcząca z chorobą nabywa doświadczenie tak unikatowe i zdobywa tak dogłębną wiedzę na temat swojego schorzenia, oraz leczenia się, że jej blog może pomóc wielu osobom, mającym podobne problemy lub będącym na początku cięzkiej drogi walki o swoje zdrowie. Taki blog demaskuje przy tym kłamstwa systemowe polityków na temat opieki zdrowotnej, firm farmaceutycznych na temat skuteczności takiego czy innego leku, odkłamuje mity i stereotypy, a przy tym staje się bezcennym drogowskazem. Osoba pisząca przy tym ma szansę, często pierwszy raz opowiedzieć o swoich problemach, dotrzeć do innych, dla których te problemy nie są niczym nowym, wymienić doświadczenia i czasem otrzymać jakiś dar, jakąś wiedzę, która pozwoli sobie pomóc. Blogi chorych to również szansa na wsparcie psychologiczne, na poznanie się, na trust muzgów, na wykorzystanie czasu w inny sposób niż martwienie się i cierpienie. Na odnalezienie sensu życia w otaczającej beznadziei i uzyskanie dodatkowego poweru do walki.

 

Wiemy wszyscy jak ważne jest wsparcie prawne i edukacja prawnicza, by pomóc zagubionym w gąszczu przepisów i zmagającym się dotychczas samotnie z bezdusznym i niszczącym systemem, a często – nie oszukujmy się – z układem mafijnym wśród urzędników. Sienkiewicz powiedział: „Państwo Polskie nie istnieje” – oj istnieje, istnieje jak cholera gdy może obywatelowi dopieprzyć, co nie raz odczuwamy na własnej skórze.

 

W mojej opinii podobnie jest z naszym zdrowiem. Powiada się, że w Polsce trzeba mieć końskie zdrowie by chorować. I to prawda, bo system zdrowia publicznego jest niewydolny, mętny i utrudnia nam leczenie się jak tylko można. Mamy problemy w z systemem od uzyskania informacji wiążacej na temat zagrożeń oraz profilaktyki, poprzez dostępność do służby ochrony zdrowia, otrzymanie właściwej diagnozę, kompetencje lekarzy, bieżące kontakty, wiedzę o placówkach, aż do otrzymania informacji o czekającej nas terapii i zabiegach, czasie leczenie, kosztach, lekach. Gdy czas się liczy potrzebne niemal natychmiast są polecane nazwiska, adresy, nazwy i informacje jak uniknąć zagrożeń oraz niebezpieczeństw.

 

Chcielibyśmy by platforma, którą tworzymy ratowała autentycznie zdrowie swoim nadzyczajnym charakterem. Nie wiem czy to się uda, ale spróbować warto. Pomożemy każdemu choremu założyć bloga. Przyciagniemy otoczenie złożone ze specjalistów w zdrowym życiu, zdrowym żywieniu, medycynie naturalnej, dietach, oraz ekspertów znających daną dziedzinę medycyny lub pułapki systemu od podszewki. Oczywiście, nie jest naszym zamierzeniem leczyć przez Internet, ale osoba świadoma skraca drogę ku zdrowiu zadając właściwe pytania i wiedząc o co może się upomnieć oraz gdzie może uzyskać potrzebne wsparcie. Kto wie może przy okazji pomożemy dzięki dotarciu do osób o wielkim sercu w zdobyciu funduszy na leczenie przez osobe potrzebującą, w znalezieniu pracę przez osobę niepełnosprawną, w konsolidacji środowisk celem nacisku w dobrej sprawie na organy państwowe lub samorządowe, w zmianie prawa, poprawieniu stanu higieny, w uswiadomieniu rodziców i opiekunów, gdzie i jakie są największe zagrożenia dla ich podopiecznych. Może rozpoczniemy dyskusję na jakiś ważny temat tam gdzie nie ma prostych i jednoznacznych odpowiedzi.

 

Być może za wcześnie na tak górnolotne cele, być może rzucamy się z motyką na słońce, ale zacznijmy od słońca jeśli chcemy sięgać gwiazd, bo tylko wtedy będziemy pokonywać kolejne stopnie trudności.

 

Na dzień dobry ofiarujemy Wam narzędzie: Portal Zdrowie za Zdrowie. Tak jak www.Anuluj-Mandat.pl pomaga w korzystaniu ze swoich praw by nie dać się łupić przez zdegenerowanych funkcjonariuszy, głupich urzędników i niedouczonych sędziów, tak www.zdrowie.3obieg.pl chce w jednym miejscu zebrać praktyczną i pożyteczną wiedzę, która przy pomocy osób zainteresowanych powiększy świadomość czytelników o zdrowiu, chorobach, zagrożeniach i jak tzw system „ochrony zdrowia” wykorzystać maksymalnie skutecznie. I mam nadzieję, że znów nam się to uda, bo Szefem Portalu został Maciej Rysiewicz, nie tylko dziennikarz lokalny z Bobowej, a więc terenów wciąż stojących ekologią, nie tylko doświadczony redaktor Trzeciego Obiegu ale przede wszystkim człowiek niesamowicie kompetentny, bo wieloletni pszczelarz, były wydawca Kalendarza Pszczelarskiego, znawca apiterapii i jednocześnie były sportowiec mający dziś smutną okazję poznawać państwową służbę zdrowia od środka.

 

Logo zdrowie

 

Zapraszamy więc do serwisu „Zdrowie za Zdrowie” – wejdź, czytaj, komentuj, polub nas na facebooku:

 

 

https://www.facebook.com/zdrowiezazdrowie

 

A gdy masz coś do powiedzenia zarejestruj się i pisz. Bo jeśli chodzi o zdrowie informacja indywidualna to potęga.

 

Będziemy dbać o należytą promocję wartościowych tekstów, wykorzystując na początku www.3obieg.pl jako koło zamachowe i trampoilinę, tak że każdy post przeczyta tysiące osób.

 

Ponadto zadbamy o rozwój portalu. Jeśli będzie zainteresowanie pojawi się forum i kilka niespodzianek.

 

 

Tomasz Parol Redaktor Naczelny 3obieg.pl

 

 

 

0

Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758