POLSKA
Like

PONURO ŚMIESZNY TEATR Z DONALDEM TUSKIEM W TLE

24/08/2022
152 Wyświetlenia
0 Komentarze
10 minut czytania
no-cover

  PONURO – ŚMIESZNY TEATR Z DONALDEM TUSKIEM W TLE POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ MACIERZYŃSTWO TO UDRĘKA KRZYŻE MAJĄ ZNIKNĄĆ Z PRZESTRZENI PUBLICZNEJ   – Zbigniew Herbert w wywiadzie na łamach tygodnika „Solidarność” w dniu 11 listopada 1994 roku powiedział o Czesławie Miłoszu: „Było to w 1969 roku. Powiedział mi Miłosz – na trzeźwo – że trzeba przyłączyć Polskę do ZSRR. – Prof. Jan Majda ( Instytut Polonistyki UJ ) podaje: „.te wszystkie Miłosza paszkwilanckie oceny polskości doprowadzały go nieraz do patologicznych stanów duchowych, kiedy to marzył o totalnym zniszczeniu Polski („Rodzinna Europa „) ; nad tym właśnie kawałkiem Europy ciąży przekleństwo, że nie ma żadnej rady. I być może gdyby mi dano sposób wysadziłbym ten kraj w powietrze”. To zbrodnicze […]

0


 

PONURO – ŚMIESZNY TEATR Z DONALDEM TUSKIEM W TLE

POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ

MACIERZYŃSTWO TO UDRĘKA

KRZYŻE MAJĄ ZNIKNĄĆ Z PRZESTRZENI PUBLICZNEJ

 

– Zbigniew Herbert w wywiadzie na łamach tygodnika „Solidarność” w dniu 11 listopada 1994 roku powiedział o Czesławie Miłoszu: „Było to w 1969 roku. Powiedział mi Miłosz – na trzeźwo – że trzeba przyłączyć Polskę do ZSRR.

– Prof. Jan Majda ( Instytut Polonistyki UJ ) podaje: „.te wszystkie Miłosza paszkwilanckie oceny polskości doprowadzały go nieraz do patologicznych stanów duchowych, kiedy to marzył o totalnym zniszczeniu Polski („Rodzinna Europa „) ; nad tym właśnie kawałkiem Europy ciąży przekleństwo, że nie ma żadnej rady. I być może gdyby mi dano sposób wysadziłbym ten kraj w powietrze”. To zbrodnicze marzenie Czesława Miłosza ( Jan Majda ” Antypolskie oblicze Czesława Miłosza” Krzeszowice 2005 ).

– W wierszu ” Natura ” Miłosz pisze: „.na jak długo starczy mi nonsensu Polski.” (Jan Majda j.w. w. „Dzienniku ” z dnia 6 lutego 2008 r. podał w wywiadzie dla rosyjskiej agencji ” Interfax ” odpowiedź Donalda Tuska na pytanie Wladimira Putina: ” A więc pana rząd nie będzie jak poprzednicy – żądać przeprosin za Katyń?”. ” Nie do końca zgadzam się w tej sprawie z poprzednim gabinetem. Nie sądzę, by wzywanie kogokolwiek do przeprosin było zadaniem polityków „. W czasie wizyty Tuska w Moskwie w dniu 8 lutego 2008 r. jedynie Putin wspomniał o Katyniu, enigmatycznie, mgliście. Nie było to nawet potwierdzenie dokonanego przez NKWD ludobójstwa, ani sprostowanie kłamstw katyńskich. Natomiast rosyjski portal internetowy ” gazieta. ru ” napisał o Donaldzie Tusku po jego wizycie w Moskwie: ” nasz człowiek w Warszawie „. Po wyjeździe Donalda Tuska z Moskwy na Polskę zostały skierowane rosyjskie armaty.

– W ankiecie na temat polskości opublikowanej w miesięczniku ” ZNAK „( nr 11-12 z 1987 roku – str. 190 ) Donald Tusk tak mówi o sobie:

” Jak wyzwolić się od tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło – ponuro – śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność – takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu.

Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać.

 

 PIĘKNIEJSZA OD POLSKI JEST UCIECZKA OD POLSKI – TEJ ZIEMI PRZEGRANEJ, BIEDNEJ I BRUDNEJ, RÓWNIEŻ DUCHOWO. POLSKA, POLACY I POLSKOŚĆ SĄ MITEM.

 

 Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski – tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem”.

 

DONALD TUSK ŻĄDA PEŁNEJ AUTONOMII KASZUB – ODDZIELENIA OD POLSKI.

 

– W dniach 12 – 14 czerwca 1992 roku jako wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, tuż po upadku rządu Bieleckiego, Donald Tusk uczestniczył w II Kongresie Kaszubskim, który odbywał się w Domu Technika w Gdańsku przy ul. Rajskiej 6. 13 czerwca wygłosił programowe przemówienie zatytułowane: ” Pomorska idea regionalna jako zadanie polityczne „. Przedstawił w nim program pełnej autonomii Pomorza ( Kaszub ), które winno posiadać nie tylko własny rząd, ale i własne wojsko i własny pieniądz.. Na takie dictum siedzący goście  ks. prof. Pasierb, posłowie Wyborczej Akcji Katolickiej Alojzy Szablewski i Feliks Pieczka, jeden senator, szefowie Wielkopolan i Górnoślązaków oraz inni  wyrażali swe oburzenie, gdyż oni nie widzieli Kaszub poza Polską. Siedzący w pierwszym rzędzie poseł Feliks Pieczka nie wytrzymał i wskoczył na estradę, podszedł do mikrofonu i wygłosił poza programowe, piękne, patriotyczne kontr przemówienie podkreślając, iż oddzielenie Kaszub od Polski byłoby nie tylko przestępstwem wobec polskiej racji stanu, ale i wobec interesu Kaszubów. Przypomniał też zebranym fragment hymnu kaszubskiego, który w języku polskim brzmi: ” nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Polski Kaszub „.

– Miesięcznik „Znak” pismo, nie wiadomo w jakiej intencji prezentowane jako katolickie, będące de facto organem lewicy laickiej wydawnictwa „Znak” w Krakowie znane jest z niejednego skandalu.Redaktorem naczelnym wydawnictwa „Znak” jest dr (?) Jerzy Illg wyrzucony z UJ za plagiat w swojej pracy doktorskiej, wydawca antypolskiej książki Jana Tomasza Grossa ” Strach ” (historia moralnej zapaści ) traktującej o rzekomym antysemityźmie Polaków po zakończeniu II Wojny Światowej „wsławionego” wydaniem antypolskiej książki „Sąsiedzi”.

 

POLACY MORDOWALI ŻYDÓW

 

Według. Jana Tomasza Grossa to właśnie Polacy mordowali Żydów, a „świadectwo” to popiera wydawniczo „Znak” z redaktorem rasistowskiej książki (dr ?)Jerzym Illgiem.

W nocie od wydawcy czytamy m.in. „.podczas okupacji miały miejsce zbrodnie na Żydach dokonywane przez Polaków, zaś bohaterowie chroniący Żydów nieraz już po wojnie spotykali się ze społecznym ostracyzmem i ukrywali swoje czyny”.

Bezczelnie – arbitralnie wydawca stwierdza: „Antysemityzm o różnych przejawach , włącznie z najtragiczniejszymi i przerażającymi – ze zbrodniami, spośród których najbardziej ponurą sławą okrył się pogrom kielecki (ubecki ! A.S) w lipcu 1946 roku „. ( inspirowany i wykonany przez UB – (przyp. autora Aleksandra Szumańskiego).

– Prokuratura wszczęła postępowanie przygotowawcze związane z wydaniem polskim „Strachu” Jana Tomasza Grossa i bez podania uzasadnienia opinii publicznej umorzyła je.

 – Miesięcznik „Znak” w październiku 2005, numer 605 wydanie online, tak oto pisze o swoim tekście zamieszczonym w numerze 11 – 12 „Znaku z 1987 roku strona 190 – cytat wyżej :

„fragmenty wypowiedzi, które pojawiły się w Internecie, przypominają wypowiedzi Donalda Tuska z ankiety zamieszczonej w „Znaku” numer 11 – 12 z roku 1987. Stanowią zlepek zdań wyciętych z szerszej całości tekstu, zbudowanego – by tak rzec – dialektycznie, z tezy i antytezy. Dialektycznie, czy to wg. filozofii Karola Marksa, tego pismo nie wyjaśnia. ” „Znak” przeprowadza więc porównanie owego „zlepka zdań” w Internecie z zamieszczonym tekstem w ankiecie cytowanym wyżej przeprowadzając swoją manipulację w sposób kompromitujący, cytuję: „W Internecie czytamy: Piękniejsza od Polski jest ucieczka tej na ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. W „Znaku” natomiast: Piękniejsza od Polski, jest ucieczka od Polski tej na ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej”.

Zaiste, jakby nie czytać „Znaku” czy wirtualnie czy drukiem to p. Tusk wyraził się, tak jak się wyraził, na temat polskości¸ natomiast pp. redaktorzy miesięcznika „Znak” usiłują z PT czytelników uczynić idiotów wciskając im w tekst Donalda Tuska również ni przypiął, ni przyłatał „.Ustawę z dnia 31.VII. 1981 r. o kontroli publikacji i widowisk”. To co zdjęła cenzura, ja się pytam? Dialektyczną tezę i antytezę?

O projekcie Donalda Tuska odłączenia Kaszub od Polski „Znak” już nie wspomina.

– Posłanka Nelly Rokita w programie TVN 24 w dniu 10 listopada powiedziała m.in. : „Donald Tusk nie wyrósł z dzieciństwa, on w dalszym ciągu jest jak takie dziecko we mgle. Raz są pedofile, raz in vitro, a teraz jest polityka hazardowa..zachowuje się jak wściekły pies, który gryzie swoich i obcych.

 – 5 października RP 2009 Prawica Rzeczypospolitej wydała oświadczenie o konieczności odwołania premiera Donalda Tuska z szerokim merytorycznym uzasadnieniem i potrzebie powołania nowego rządu.

– Donald Tusk jest kandydatem Platformy Obywatelskiej na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej w wyborach 2010 roku.

 

Aleksander Szumański Radio „Pomost” Arizona – współpraca Victor Zołcinski i Jozef Komarewicz.

 

http://aleszum.btx.pl/index.php/publikacje/1829-ponuro-smieszny-teatr-z-donaldem-tuskiem-w-tle-polskosc-to-nienormalnosc-macierzynstwo-to-udreka-krzyze-maja-zniknac-z-przestrzeni-publicznej

 

0

Aleszuma http://aleksanderszumanski.pl

Po prostu zwykly czlowiek

1305 publikacje
7 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758