Media Watch i recenzje
Like

PONURO ŚMIESZNY TEATR Z DONALDEM TUSKIEM W TLE

21/11/2017
1252 Wyświetlenia
0 Komentarze
10 minut czytania
PONURO ŚMIESZNY TEATR Z DONALDEM TUSKIEM W TLE

– Zbigniew Herbert w wywiadzie na łamach tygodnika „Solidarność” w dniu 11 listopada 1994 roku powiedział o Czesławie Miłoszu: „Było to w 1969 roku. Powiedział mi Miłosz – na trzeźwo – że trzeba przyłączyć Polskę do ZSRR.

0


 

– Prof. Jan Majda / Instytut Polonistyki UJ / podaje: „te wszystkie Miłosza paszkwilanckie oceny polskości doprowadzały go nieraz do patologicznych stanów duchowych, kiedy to marzył o totalnym zniszczeniu Polski /”Rodzinna Europa ” / ; nad tym właśnie kawałkiem Europy ciąży przekleństwo, że nie ma żadnej rady. I być może gdyby mi dano sposób wysadziłbym ten kraj w powietrze”. To zbrodnicze marzenie Czesława Miłosza / Jan Majda ” Antypolskie oblicze Czesława Miłosza” Krzeszowice 2005 /.

 

NASZ CZŁOWIEK W WARSZAWIE – CZY WYSADZI POLSKĘ W POWIETRZE?

 

– W wierszu ” Natura ” Miłosz pisze: „na jak długo starczy mi nonsensu Polski.” / Jan Majda j.w./. „Dziennik ” z dnia 6 lutego 2008 podał w wywiadzie dla rosyjskiej agencji ” Interfax ” odpowiedź Donalda Tuska na pytanie: ” A więc pana rząd nie będzie jak poprzednicy – żądać przeprosin za Katyń?”. ” Nie do końca zgadzam się w tej sprawie z poprzednim gabinetem. Nie sądzę, by wzywanie kogokolwiek do przeprosin było zadaniem polityków „. W czasie wizyty Tuska w Moskwie w dniu 8 lutego 2008 r. jedynie Putin wspomniał o Katyniu, enigmatycznie, mgliście. Nie było to nawet potwierdzenie dokonanego przez NKWD ludobójstwa, ani sprostowanie kłamstw katyńskich. Natomiast rosyjski portal internetowy ” gazieta. ru ” napisał o Donaldzie Tusku po jego wizycie w Moskwie: ” Nasz człowiek w Warszawie „.

 

ANKIETA POLSKOŚCI DONALDA TUSKA

POLSKOŚĆ TO NIENORMALNOŚĆ. ZIEMIA PRZEGRANA, BRUDNA, BIEDNA

PIĘKNIEJSZA OD POLSKI JEST UCIECZKA OD POLSKI I DLATEGO NAS OGŁUPIA, ZAŚLEPIA, PROEWADZI W KRAINĘ MITU. SAMA JEST MITEM

 

– W ankiecie na temat polskości opublikowanej w miesięczniku ” ZNAK „/ nr 11-12 z 1987 roku – str. 190 / Donald Tusk tak mówi o sobie: ” Jak wyzwolić się od tych stereotypów, które towarzyszą nam niemal od urodzenia, wzmacniane literaturą, historią, powszechnymi resentymentami? Co pozostanie z polskości, gdy odejmiemy od niej cały ten wzniosło – ponuro – śmieszny teatr niespełnionych marzeń i nieuzasadnionych urojeń? Polskość to nienormalność – takie skojarzenie nasuwa mi się z bolesną uporczywością, kiedy tylko dotykam tego niechcianego tematu. Polskość wywołuje u mnie odruch buntu: historia, geografia, pech dziejowy i Bóg wie co jeszcze, wrzuciły na moje barki brzemię, którego nie mam specjalnie ochoty dźwigać. Piękniejsza od Polski jest ucieczka od Polski – tej ziemi konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. I dlatego tak często nas ogłupia, zaślepia, prowadzi w krainę mitu. Sama jest mitem”.

 

– W dniach 12 – 14 czerwca 1992 roku jako wiceprzewodniczący Zarządu Głównego Zrzeszenia Kaszubsko – Pomorskiego, tuż po upadku rządu Bieleckiego, Donald Tusk uczestniczył w II Kongresie Kaszubskim, który odbywał się w Domu Technika w Gdańsku przy ul. Rajskiej 6. 13 czerwca wygłosił programowe przemówienie zatytułowane: ” Pomorska idea regionalna jako zadanie polityczne „. Przedstawił w nim program pełnej autonomii Pomorza / Kaszub /, które winno posiadać nie tylko własny rząd, ale i własne wojsko i własny pieniądz.. Na takie dictum siedzący goście / ks. prof. Pasierb, posłowie Wyborczej Akcji Katolickiej Alojzy Szablewski i Feliks Pieczka, jeden senator, szefowie Wielkopolan i Górnoślązaków oraz inni / wyrażali swe oburzenie, gdyż oni nie widzieli Kaszub poza Polską. Siedzący w pierwszym rzędzie poseł Feliks Pieczka nie wytrzymał i wskoczył na estradę, podszedł do mikrofonu i wygłosił poza programowe, piękne, patriotyczne kontrprzemówienie podkreślając, iż oddzielenie Kaszub od Polski byłoby nie tylko przestępstwem wobec polskiej racji stanu, ale i wobec interesu Kaszubów. Przypomniał też zebranym fragment hymnu kaszubskiego, który w języku polskim brzmi: ” nie ma Kaszub bez Polonii, a bez Polski Kaszub „.

 

– Miesięcznik „Znak” pismo, nie wiadomo w jakiej intencji prezentowane jako katolickie, będące de facto organem lewicy laickiej wydawnictwa „Znak” w Krakowie znane jest z niejednego skandalu.

 

Wydawcą antypolskiej książki Jana T. Grossa ” Strach ” / historia moralnej zapaści / traktującej o rzekomym antysemityźmie Polaków po zakończeniu II Wojny Światowej, „wsławionego” wydaniem antypolskiej książki „Sąsiedzi”, jest wydawnictwo „Znak” z prezesem Henrykiem Woźniakowskim rodzonym bratem Róży Thun.

 

W nocie od Wydawcy „Strachu” Henryk Woźniakowski pisze:

 

„…podczas okupacji miały miejsce zbrodnie na Żydach dokonywane przez Polaków, zaś bohaterowie chroniący Żydów nieraz już po wojnie spotykali się ze społecznym ostracyzmem i ukrywali swoje czyny”.

 

I dalej:

 

„… Strach”… stawia przed oczyma z wielką wyrazistością przerażające skutki antysemityzmu podczas okupacji i po niej…”.

 

„… jest w tej książce sfera faktów niewątpliwych i niepodważalnych, wobec których trzeba schylić głowę…”

 

„Antysemityzm o różnych przejawach , włącznie z najtragiczniejszymi i przerażającymi – ze zbrodniami, spośród których najbardziej ponurą sławą okrył się pogrom kielecki w lipcu 1946 roku „. / inspirowany i wykonany przez UB – przyp. autora /.

 

„Za Janem Grossem szła już sława autora książki o zbrodni w Jedwabnem…”

 

Według. Jana T. Grossa to właśnie Polacy mordowali Żydów, a „świadectwo” to popiera wydawniczo „Znak”.

 

– Prokuratura wszczęła postępowanie przygotowawcze związane z wydaniem polskim „Strachu” Jana T. Grossa i bez podania uzasadnienia opinii publicznej umorzyła je.

 

– Miesięcznik „Znak” w październiku 2005, numer 605 wydanie online, tak oto pisze o swoim tekście zamieszczonym w numerze 11 – 12 „Znaku z 1987 roku strona 190 / cytat wyżej /:

 

„fragmenty wypowiedzi, które pojawiły się w Internecie, przypominają wypowiedzi Donalda Tuska z ankiety zamieszczonej w „Znaku” numer 11 – 12 z roku 1987. Stanowią zlepek zdań wyciętych z szerszej całości tekstu, zbudowanego – by tak rzec – dialektycznie, z tezy i antytezy.. Dialektycznie, czy to wg. filozofii Karola Marksa, tego pismo nie wyjaśnia. ” „Znak” przeprowadza więc porównanie owego „zlepka zdań” w Internecie z zamieszczonym tekstem w ankiecie cytowanym wyżej przeprowadzając swoją manipulację w sposób kompromitujący, cytuję: „W Internecie czytamy: Piękniejsza od Polski jest ucieczka tej na ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej. W „Znaku” natomiast: Piękniejsza od Polski, jest ucieczka od Polski tej na ziemi, konkretnej, przegranej, brudnej i biednej”.

 

Zaiste, jakby nie czytać „Znaku” czy wirtualnie czy drukiem to p. Tusk wyraził się, tak jak się wyraził, na temat polskości¸ natomiast pp. redaktorzy miesięcznika „Znak” usiłują z PT czytelników uczynić idiotów wciskając im w tekst Donalda Tuska również ni przypiął, ni przyłatał „.Ustawę z dnia 31.VII. 1981 r. o kontroli publikacji i widowisk”. To co zdjęła cenzura, ja się pytam? Dialektyczną tezę i antytezę?

 

O projekcie Donalda Tuska odłączenia Kaszub od Polski „Znak” już nie wspomina.

 

– Posłanka Nelly Rokita w programie TVN 24 w dniu 10 listopada powiedziała m.in. : „Donald Tusk nie wyrósł z dzieciństwa, on w dalszym ciągu jest jak takie dziecko we mgle. Raz są pedofile, raz in vitro, a teraz jest polityka hazardowa..zachowuje się jak wściekły pies, który gryzie swoich i obcych.

 

– 5 października RP 2009 Prawica Rzeczypospolitej wydała oświadczenie o konieczności odwołania premiera Donalda Tuska z szerokim merytorycznym uzasadnieniem i potrzebie powołania nowego rządu.

 

– Donald Tusk był kandydatem Platformy Obywatelskiej na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej w wyborach 2010 roku, uhonorowany przez prezydenta RP Andrzeja Dudę w dniu 11 listopada 2017 roku zaproszeniem i złożeniem wieńca na grobie  Nieznanego Żołnierza.

Donald Tusk zamierza zostać prezydentem Rzeczypospolitej Polskiej w wyborach w 2020 roku.

                                Aleksander Szumański dziennikarz niezależny

 

 

Dokumenty, źródła, cytaty:

 

Aleksander Szumański„Głos Polski” Toronto 12 X 2010

 

http://www.rodaknet.com/rp_szumanski_36.htm   15. 11. 2009

(link is external)

 

 

 

0

Aleszuma http://aleksanderszumanski.pl

Po prostu zwykly czlowiek

1341 publikacje
7 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758