Komentarze dnia
Like

Ponad 100 000 osób bez zasiłku opiekuńczego

06/08/2013
997 Wyświetlenia
13 Komentarze
2 minut czytania
Ponad 100 000 osób bez zasiłku opiekuńczego

Od 1 lipca ponad 100 000 osobom w Polsce, które naprawdę, bardzo ciężko, często w całodobowy sposób opiekują się starszymi osobami niepełnosprawnymi, zabrano specjalny zasiłek opiekuńczy.

0


Cymański i K. ziobro

 

Mówili o tym politycy Solidarnej Polski na poniedziałkowej, 5 sierpnia, konferencji prasowej w Rzeszowie.

Zabrany zasiłek, co prawda nie był wysoki, ale dla wielu znaczył bardzo dużo. Solidarna Polska już w marcu br. złożyła w Sejmie odpowiedni projekt zmian w ustawie o świadczeniach rodzinnych, aby zapewnić opiekunom osób niepełnosprawnych odpowiednie wsparcie finansowe.

– U nas brakuje porozumienia i współpracy między rządzącymi a opozycją w wielu ważnych dla ludzi sprawach. I ta sprawa powinna nas łączyć. Z uwagi na dramatyczne wypowiedzi opiekunów osób starszych ten temat jest priorytetowy – apelował na konferencji w Rzeszowie europoseł Tadeusz Cymański.

Kandydat Solidarnej Polski na senatora RP w jesiennych wyborach uzupełniających, poseł Kazimierz Ziobro, stwierdził, że odebranie tego zasiłku jest nieracjonalne ekonomicznie, gdyż  w jednostkach publicznych są o wiele wyższe koszty opieki nad osobą starszą.

– Środowiska rodzinnego nie zagwarantuje żadna instytucja publiczna – zauważył poseł Kazimierz Ziobro.

Kandydat Solidarnej Polski na senatora poinformował media, że wniósł interpelację w sprawie odbierania zasiłku opiekuńczego opiekunom osób niepełnosprawnych oraz jest współautorem pytania w sprawie sytuacji opiekunów osób niepełnosprawnych.

Politycy Solidarnej Polski wspominali o konieczności poszanowania przez koalicję rządząca norm konstytucyjnych, jak zasada zaufania obywatela do demokratycznego państwa prawa oraz zasada ochrony praw nabytych.

Europoseł Tadeusz Cymański mówił o potrzebie solidarności w polityce państwa, która powinna przejawiać się w solidarności międzypokoleniowej poprzez przyjęcie odpowiednich rozwiązań prawnych i społecznych.

Inne zapisy autora:

0

Adam Kulczycki http://www.gazetaparlamentarna.pl

Doktor socjologii, dziennikarz, niezależny publicysta. Członek Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zainteresowania: polityka wschodnia (Ukraina, Rosja, Białoruś), Francja, Polonia świata, poezja, problematyka społeczna, współczesna rodzina, problematyka regionalna

182 publikacje
62 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758