Bez kategorii
Like

Pomóż Przemyślowi upamiętnić Lecha i Marię Kaczyńskich!

12/03/2012
202 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Otrzymałem tekst mailem. I zadałem sobie pytanie: Zdrowy rozsądek czy zwykłe k…..?

0


Jesienią w Przemyślu zakończy się budowa drogi obwodowej. Miasto chce nadać nazwę mostowi na Sanie oraz dwóm prowadzącym do niego ulicom. Z propozycji zamieszczonych na stronie internetowej miasta wynika, że most mógłby nosić imię Lecha i Marii Kaczyńskich a jedna z prowadzących do niego dróg, imię Ofiar Katastrofy Smoleńskiej. Lokalna prasa informuje o zorganizowanej kampanii, mającej na celu utrwalanie przekonania, że „rozsądek” nakazuje wymazać ze świadomości pamięć o Prezydencie i zmarłych w katastrofie. Inicjatorzy kampanii piszą na facebooku:
 
 „Minęły już prawie dwa lata od tej katastrofy, a widmo Smoleńska ciągle nas straszy. Dlatego zachęcamy. Oddajmy swój głos w sondzie i nie pozwólmy, aby katastrofa zabiła w nas zdrowy rozsądek”

Prezydent miasta Przemyśla Robert Choma zachęca do oddania głosów w sondzie internetowej, deklarując jednocześnie, że  oddany głos w tej kwestii będzie pomocny w pracach Komisji do spraw Nazewnictwa Ulic i Placów oraz ostatecznym wyborze, który zostanie dokonany przez Radę Miejską.
Wprawdzie zwraca się on głównie do mieszkańców miasta nad Sanem, jednak nie ma przeszkód, by każdy, komu nie jest obojętne, jaką nazwę noszą i będą nosiły mosty, ulice, place, mógł oddać swój głos w tej sprawie. Przemyśl to przecież też Polska, tak samo, jak Gdańsk, Suwałki, czy Wrocław. Pozostając bez reakcji na ten „rozsądny” wpis na facebooku, nie oddając swojego głosu w sondzie internetowej, przyznajemy rację autorom cytowanego tekstu.

Głosować można na stronie internetowej: www.przemysl.pl/sonda. W aktywnym polu należy wpisać adres swojej poczty elektronicznej i po otrzymaniu wiadomości kliknąć w przesłany link. Wówczas otworzy się strona internetowa z propozycjami nazw. Należy wybrać tę, na którą chcemy głosować i zatwierdzić przez wysłanie sondy. Głosowanie trwa do 31 marca 2012 roku.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Jacek

Zagladam tu i ówdzie. Czesciej oczywiscie ówdzie. Czasem cos dostane, ciekawsze rzeczy tu dam. ''Jeszcze Polska nie zginela / Isten, áldd meg a magyart'' Na zdjeciu jest Janek, z którym 15 sierpnia bylismy pod Krzyzem.

1481 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816