Bez kategorii
1

Polsko-niemiecka wojna o dzieci w Bytomiu

23/07/2012
1488 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Polsko-niemiecka wojna o dzieci w Bytomiu

11-go lipca b.r. w bytomskim Sądzie Rejonowym odbyła się rozprawa o wydanie organizacji JUGENDAMT dzieci Wioletty i Dariusza z Bytomia. Pięcioletni Dawid i trzyletni Daniel na wniosek niemieckiego sądu są od roku w Ośrodku Wychowawczym w Katowicach.

0


Ich rodzice , Wioletta i Dariusz mieszkają w Bytomiu. Od ponad roku o ich dzieci walczy organizacja Jugendamt. Uzasadniając , że dzieci nie mają dostatecznej opieki, już znaleźli dla nich rodzinę zastępczą.

Sędzia Ludmiła Lempart poinformowała, że orzeczenie w tej sprawie zostanie wydane w przyszłą środę. Na rozprawie nie byli obecnie przedstawiciele Jugendamt.

Rodzinę wspiera Wojciech Pomorski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech – www.dyskryminacja.de.

Wystąpił jako świadek w tej sprawie. On sam od 9 lat nie widział swoich córek, które są w Niemczech. Zakazano mu rozmawiać z dziećmi w języku polskim. – Ta organizacja to nie urząd, to nie działa jak nasze MOPS-y, które mają nad sobą kontrolę. Oni działają bez nadzoru, wywodzą się ze struktur hitlerowskich – mówi wzburzony Wojciech Pomorski.

Sprawą zajął się również – Uwe Kirchhoff, pedagog socjalny z Hamburga i Fuldy oraz były pracownik Jugandamtu. Zrezygnował z pracy w Jugandamt z powodów etycznych. – To poważny problem strukturalny – mówił nawiązując do działalności tego typu organizacji. – Sytuacja idzie w takim kierunku, gdzie nie tylko łamane są prawa rodziców, ale prawa człowieka. Mamy w wielu aspektach deficyt demokracji – przyznawał.

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/615729,polsko-niemiecka-wojna-o-dzieci-w-bytomiu,2,10,id,t,sm,sg.html#galeria-material

0

Wojciech Pomorski http://www.dyskryminacja.de

Wojciech Leszek Pomorski: Polak, pochodzący z Kaszub. Urodzony w Bytowie (woj. pomorskie). Nauczyciel, magister germanistyki Uniwersytetu Śląskiego, politolog. Ojciec dwóch germanizowanych od ponad 11 lat córek - Justyny Marii i Iwony-Polonii Pomorskich. Rodzina była prześladowana przez władze komunistyczne. Wojciech Leszek Pomorski od stanu wojennego do emigracji aktywny działacz podziemia „Solidarności”, szykanowany przez komunistyczne władze. Od lipca 1989r.- na emigracji w Niemczech. Aktywnie działa i angażuje się w życie Polonii w Niemczech. Rodzice - rdzenni Kaszubi - są nauczycielami. Ojciec - Wacław Pomorski, polityk, znany poeta, wszechstronny artysta i malarz, był działaczem „Solidarności”. Został aresztowany po wprowadzeniu stanu wojennego. Odznaczony w 2007 r. przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Wojciech Pomorski: Założyciel polskojęzycznych grup w niemieckich przedszkolach. Prezes i założyciel: „Związku Polaków w Niemczech Rodło Oddział II w Hamburgu”, „Nowego Związku Polaków w Niemczech - 2000 t.z.” oraz „Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z.”. Źródło: http://niedziela.pl/artykul/107478/nd/Dziecko-ma-byc-niemieckie-i-juz Prezes Zarządu "Polskiego Stowarzyszenia Rodzice Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z." Strony: www.dyskryminacja.de Facebook: https://www.facebook.com/wpomorski oraz: www.facebook.com/dyskryminacja?ref=hl

25 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758