KULTURA
Like

Polskie studio animacji podbija świat

11/06/2015
769 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Polskie studio animacji podbija świat

Warszawskie studio animacji Human Ark znalazło się na światowej liście 25 studiów animacji, których pracy warto się przyglądać!
„Animation Magazine”, jeden z bardziej prestiżowych periodyków poświęconych światowej animacji z okazji wydania 250. numeru opublikował listę 25 studiów animacji, których pracy warto się przyglądać. Wśród nich znalazło się warszawskie studio Human Ark.

0


 

maxresdefaultWraz z jubileuszowym, 250. wydaniem redakcja Animation Magazine rozpoczęła publikację rankingów firm, ludzi, produktów, wydarzeń i projektów, które ich zdaniem, w najbliższym czasie na nowo zdefiniują świat animacji i efektów specjalnych. Jako pierwszy przedstawiono ranking 25 najciekawszych studiów animacji z całego świata, którym warto się przyglądać. Wśród nich, jako jedyne z naszego kraju, znalazło się warszawskie studio Human Ark – jedno z najbardziej charakterystycznych w Polsce, które poza świetnymi animowanymi reklamami znane jest z adaptacji komiksów i filmów animowanych dla dzieci.

 

52523– Współczesna polska animacja to jedna z najmocniejszych dziedzin sztuki a zarazem dynamicznie rozwijający się przemysł, czego dowodem jest rosnące zainteresowanie naszą twórczością rynków zagranicznych. Polski film animowany przeżywa swój renesans, również dzięki mediom, które wspierają nas swoim zainteresowaniem, za co jesteśmy wdzięczni. Ta nominacja to dla nas olbrzymie wyróżnienie i powód do nieukrywanej dumy, szczególnie, że jesteśmy jednym z najmłodszych studiów animacji w Polsce! – mówi Wojtek Wawszczyk, reżyser i dyrektor artystyczny Human Ark.

 

948ad8f16e08899570aeb12e32d49374Studio Human Ark już wcześniej dostrzeżono na świecie, podczas tournee festiwalowego filmu Kamila Polaka, pt. „Świteź”, zdobywcy ponad 25 prestiżowych nagród. Na tegorocznym festiwalu Berlinale magazyn Variety okrzyknął Human Ark mianem “Wschodzącej gwiazdy szybko rozwijającej się w Polsce branży animacji”.

 

Obecnie studio koncentruje się na dwóch projektach: serialu telewizyjnym „Kacperiada” na podstawie książek Grzegorza Kasdepke (w produkcji) i „Podróży smokiem Diplodokiem” – 2015_04_13_17_41_35pełnometrażowa animacja (w trakcie przygotowań) na podstawie komiksów Tadeusza Baranowskiego. Dyrektorem artystycznym studia jest reżyser Wojtek Wawszczyk, który swoje międzynarodowe doświadczenie zdobywał jako animator współpracując m.in. ze studiem animacji Disneya, legendarnym Digital Domain, gdzie tworzył animację do filmów „Ja, Robot” (2004) i „Aeon Flux” (2006), czy w Prana Studio w Bombaju.

 

 

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816