POLSKA
2

Polski rząd musi mieć plan realizacji programu Polski Ład, także za polskie pieniądze – materiały programowe

10/07/2021
1484 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Polski rząd musi mieć plan realizacji programu Polski Ład, także za polskie pieniądze – materiały programowe

Komisja Europejska wstrzymała Węgrom wart 7,2 mld euro Fundusz Odbudowy. Polskę może spotkać podobny los, dlatego rząd Zjednoczonej Prawicy powinien mieć w zanadrzu pomysł na realizację programu Polski Ład, także za polskie pieniądze.

0


Komisja Europejska wstrzymała Węgrom wart 7,2 mld euro Fundusz Odbudowy. Polskę może spotkać podobny los, dlatego rząd Zjednoczonej Prawicy powinien mieć w zanadrzu pomysł na realizację programu Polski Ład, także za polskie pieniądze.

Sytuacja jest poważna. Komisja Europejska jest zdeterminowana, aby pozbawić PiS władzy w Polsce, dlatego zrobi wszystko by zrealizować swój cel, nawet działaniami poza traktatowymi. Nie bez powodu, akurat w tym momencie, Unia Europejska oddelegowała do Polski, polnischer Oppositionsführera, Donalda Tuska.

Należy liczyć się z tym, że jest to skoordynowane działanie. Unia Europejska ma nadzieję, że po odrzuceniu Krajowego Projektu Odbudowy, przedstawionego przez Zjednoczoną Prawicę, dojdzie do niepokojów społecznych, które doprowadzą do upadku rządu i władzę przejmie Totalna Opozycja z Donaldem Tuskiem na czele. Wtedy, oczywiście, znikną wszelkie zastrzeżenia Unii Europejskiej wobec Polski, oczywiście w zamian za zgodę polskiego rządu na realizację lewackiego programu Unii.

Ten scenariusz nie jest niemożliwy do zrealizowania, szczególnie że w obozie Zjednoczonej Prawicy są ludzie, którzy tylko czekają na dogodną, dla nich, zmianę układu politycznego. Mam tu na myśli Pana Gowina et consortes. Z tego powodu rząd musi mieć plan awaryjny, jak zrealizować prospołeczne i prorozwojowe elementy programu Polski Ład bez środków z Funduszu Odbudowy.

Podstawą tego projektu musi być taka propozycja nowelizacji budżetu, która pozwoli na zrealizowanie programu Polski Ład w ramach budżetu państwa oraz z dochodów nadzwyczajnych. Projektowi temu musi także towarzyszyć zamknięcie, na czas zablokowania Funduszu Odbudowy dla Polski, polskiego rynku zamówień publicznych dla zagranicznych firm unijnych. To spowoduje, że praktycznie wszystkie pieniądze z budżetu i innych źródeł, przeznaczone na program Polski Ład, pozostaną w Polsce.

Należy także rozważyć, w okresie zablokowania środków z Funduszu Odbudowy, nieodwracalne wstrzymanie wpłaty składki do Unii Europejskiej, które polegać będzie na tym, że Polska umniejszy sobie tę składkę, proporcjonalnie do długości okresu zablokowania środków z Funduszu Odbudowy. Zawieszeniu, na okres zablokowania Polsce środków z Funduszy Odbudowy, powinny podlegać także takie programy jak np. neutralność węglowa.

Ponadto, należy uruchomić różnego typu dochody nadzwyczajne uzyskiwane szczególnie z podwyższonych opłat tranzytowych za przepływ przez Polskę towarów, energii i osób, z Unii Europejskiej do Federacji Rosyjskiej i odwrotnie, a także odrębnych opłat za korzystanie z polskiej infrastruktury przez firmy z państw Unii Europejskiej, które opowiedzą się za zablokowaniem Polsce środków z Funduszu Odbudowy.

To powinno skutecznie powstrzymać Unię Europejską, a szczególnie Komisję Europejską oraz inne agendy unijne, przed sięganiem po rozwiązania poza traktatowe. Asertywna postawa Polski będzie także dobrym przykładem dla mniejszych państw, jak przeciwstawiać się bezprawnym działaniom Unii Europejskiej.

Źródło ryciny: Państwa członkowskie Unii Europejskiej

0

Pawel Urbanski

https://3obieg.pl/author/kpn-poznan/

93 publikacje
17 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758