Nowe Technologie i Medycyna
Like

Polski 11- latek z Kolorado warzy piwo w kosmosie !

12/10/2013
780 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minut czytania
Polski 11- latek z Kolorado warzy piwo w kosmosie !

Michał Bodzianowski 11 letni uczeń z Kolorado,,USA dopiero za 10 lat  będzie mógł spróbować swego wynalazku. Opracował nową metodę produkcji piwa którą sprawdzi się  na stacji kosmicznej. Kolejny nastolatek wynalazca z rodziny polskich emigrantów.

0


 

To już kolejny przypadek nastolatka wynalazcy z rodziny polskich emigrantów. Powstaje więc pytanie: ” Czy to Polska pozbywa się najzdolniejszych ktorzy stają sie wybitnymi za granicą , czy też polska szkoła nie potrafi dać szansy zdolenej młodzieży. Zamiast stymulować talenty mlodych Polaków w różnych dziedzinach, podejmuje się stymulację seksualną od przedszkola wychowując do gejostwa. Czy mozna sie dziwić że w kraju młodzi pieprzą wszystko – skoro MENeliki chcą ich uczyć głównie masturbacji ?

Michał Bodzianowski . lat 11, uczeń szóstej klasy , mieszkaniec Kolorado oracowałsposób warzenia piwa w kosmosie i wkrótce jego metoda zostanie praktycznie sprawdzona. Michał pokonał swoim opracowaniem prawie 4000 tysiące konkurentów i wygrał rywalizację  prowadzona przez National Center for Earth and Space Science Education.

On sam to wymyślił i opracował , mówi nauczycielka i sponsorka Michała z STEM School and Academy, pani Sharon Comb . Science, Technology, Engineering, and Mathematics (STEM).

Michał otrzyma mini laboratorium na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, gdzie będzie sprawdzana w praktyce  opracowana przez niego technologia produkcji piwa. Stanie sie to w najbliższych miesiącach.

Inspiracją dla Michała była książka którą otrzymał w prezencie na Boze Narodzenie ( czy ktoś jeszcze kupuje swoim dzieciom ksiązki na prezent?) w której opisywano rózno dziwne fakty. Między innymi była mowa o tym że w średniowieczu ludzie pili dużo  piwa, ponieważ było bardziej czyste niż woda.

Podczas gdy astronauci mogą podczas eksperymentów polaczyć pożyteczne z przyjemnym , kosztując sobie po całym dniu pracy w przestrzeni orzeźwiający napój , Michał mówi jego pomysł jest  korzystny, „zarówno z przyczyn medycznych  jak też jako środek na  przetrwanie. Człowiek wyjatkowo dobrze reaguje na piwo.

Eksperyment Michała zostanie przygotowany na Ziemii i wszystko wysłane w kosmos gdzie astronauci będą łączyć substancję według jego instrukcji.

Mały browar znajduje sięwewnątrz rury długości 15 cm, wypełnionej rozdzielonymi porcjami chmielu, wody, drożdży i jęczmienia słodowego (wszystkie kluczowe składniki wykorzystywane do produkcji piwa) .Zostana one dostarczone do stacji przez firmę NanoRacks. Astronauci na pokładzie stacji będą mieli zadanie wstrząsnąć mieszanki,aby zobaczyć,jak drożdże współdziałają z innymi składnikami. Równoczesnie Michał będzie wykonywał te same procedury na Ziemi aby porównać i sprawdzić jakie są różnice.

Produkcja piwa w kosmosie wyglada na rodzaj fanaberii, ale tak naprawdę jest to być może istotny sposób uratowania załogi stacji w przypadku gdyby doszło do zakażenia wody. Alkohol jest najlepszym czynnkiem dzięki któremu skażoną wodę można oczyścić w kosmosie, nie odwożąc jej na Ziemię.

Jeśli uda się przeprowadzić proces fermentacji która stworzy jakiś poziom zawartości alkoholu, przy którym można sterylizować wodę, potwierdziłoby to logikę projektu Bodzianowskiego  która wydaje się prawidłowa z punktu widzenia proponowanych badań naukowych.
Bedą też eksperymenty, które polecą w kosmos z browarem Bodzianowskiego a  to: badanie wpływu mikrograwitacji na Salamandrę plamistą, jak mikrograwitacja zmienia wchłanianie wapnia w kościach, formowanie kryształów na stacji kosmicznej i siedem innych wybranych eksperymentów.
      
Czy nie jest lepiej gdy nastolatki w szkole eksperymentują tak jak opisałem powyżej zamiast eksperymentów jakie się szykuje dla polskiej mlodzieży – zakladanie kondomów i wyczynowa masturbacja od przedszkola do grobu.?
PS. Ciekawe czy znajdzie sie jakiś przedstawiciel władzy który będzie chciał ukarać kosmonautów testujacych wyprodukowane piwo , za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu.
0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758