POLSKA
Like

Polska zdycha w jarzmie niemieckiego socjalizmu

07/10/2013
502 Wyświetlenia
1 Komentarze
9 minut czytania
Polska zdycha w jarzmie niemieckiego  socjalizmu

„Liczba emigrantów ciągle rośnie. A GUS opóźnia publikację danych niewygodnych dla Platformy.

0


2,13 mln Polaków przebywało za granicą w końcu 2012 roku – ustaliła „Rz”. To o 70 tys. więcej niż w 2011 r. i 130 tys. więcej niż w 2010 r.”….”najgorszych od wojny  danych demograficznych  z bieżącego roku, „…..”W 2013  roku liczba zgonów może aż o 40 tys. przekroczyć liczbę urodzonych nad Wisłą dzieci. „…..”Z 2 mln Polaków, którzy przebywają za granicą, ponad 1,4 mln ma 39 lat lub mniej, w tym jest 226 tys. dzieci do 15. roku życia. „….”GUS wyliczał, że najliczniejszą grupą emigrantów są osoby w wieku 25–34 lata. Jest ich 726 tys. Urodzili się w latach, gdy na świat przyszło 6,85 mln dzieci. Wyjechało zatem 10,6 proc. wszystkich urodzonych wtedy osób. „….(źródło )

Wellings ”W odróżnieniu od czasów tradycyjnego socjalizmu aktualny interwencjonizm państwowy jest ukryty pod zasłoną nominalnej własności prywatnej przedsiębiorstw. Jednakże firmy nie działają w warunkach wolności, tylko sztywnych ram regulacyjnych kierowanych przez polityków i urzędników. Mało tego, część dużych przedsiębiorstw egzystuje w ramach reguł gospodarczych, które można nazwać korporacyjnym socjalizmem, ponieważ rząd je ratuje, bo podobno są zbyt duże i ważne, by upaść. System ten niszczy konkurencję ze strony mniejszych firm i uczestników rynku. „….”Zasadniczo legislacja UE powoduje duże koszty i działa jako główny hamulcowy wzrostu gospodarczego. Doprowadziła ponadto do kryminalizacji wielu rodzajów działalności gospodarczej, ograniczając wolność. „….”Energia po żywności to kolejna potrzeba, którą zaspokajamy. Efektem jest rosnąca liczba gospodarstw domowych, których dotyka deficyt paliw. Potroiła się od 2003 r. Nazywamy to ubóstwem energetycznym, a oznacza to sytuację, kiedy gospodarstwo domowe wydaje więcej niż 10 proc. dochodu na wytworzenie energii i ciepła w domu „...(więcej )

Hayek, Friedman. Kolejnym etapem Europy totaliatryzm” Milton Friedman („Podstawowym złem paternalistycznych programów jest ich wpływ na szkielet naszego społeczeństwa. Osłabiają rodzinę, zmniejszają bodźce do pracy, oszczędności,  innowacji, ograniczają naszą wolność” – napisał w „Wolnym wyborze”) czy Friedrich Hayek(„Im bardziej pozycja ludzi staje się zależna od działań rządu, tym bardziej będą się domagali, aby ten dążył do (…) sprawiedliwości rozdzielczej. Tak długo, jak długo wiara w sprawiedliwość społeczną kieruje działaniem politycznym, proces ten musi stopniowo przybliżać się do systemu totalitarnego”). „..(więcej )

„George Reisman „Dlaczego nazizm był socjalizmem , oraz dlaczego socjalizm był totalitaryzmem„ ….”Celem tego wystąpienia są dwie rzeczy. Po pierwsze, chcę pokazać,dlaczego nazistowskie Niemcy były państwem socjalistycznym, a nie kapitalistycznym.Po drugie, chcę pokazać,dlaczego socjalizmrozumiany jako system gospodarczy opierający się na państwowej własności środków produkcji —pociąga za sobą dyktaturę totalitarną. „….|”Opisanie nazistowskich Niemiec jako państwa socjalistycznego było jednym z wielkich dokonań Ludwiga von Misesa. „ ….(więcej )

„– Francja doszła do punktu, w którym podnoszenie podatków staje się kontrproduktywne, bo są one tak wysokie, że duszą wzrost gospodarczy. Podniesienie podatków nie powoduje już więc wyższych dochodów do kasy państwa – mówi „Rz” Nicolas Veron, ekonomista Instytutu Bruegla w Brukseli. Podobne zdanie kilka tygodni wcześniej wyraził już zastępca szefa Komisji Europejskiej Olli Rehn. Jego zdaniem Francja powinna zacząć redukować swój dług, ograniczając wydatki państwa. Bruksela ma prawo do wyrażania opinii o projektach budżetów państw członkowskich, ale nie są one prawnie zobowiązujące.W tym roku dochody fiskalne we Francji osiągną 46,5 proc. dochodu narodowego, najwięcej ze wszystkich krajów Unii. W połączeniu ze składkami socjalnymi dochody państwa stanowią już 57 proc. PKB – więcej nawet niż w krajach skandynawskich. Jednak mimo tak dużej pazerności państwa Francja nadal musi się zadłużać, aby sfinansować potrzeby państwa: dług kraju w tym roku wyniesie już 92 proc. PKB i stale rośnie.– Podatki osiągnęły taki poziom, że 8 tysięcy rodzin zapłaciło w ubiegłym roku więcej, niż wynosiły ich dochody. Różnego rodzaju obciążenia fiskalne dublowały się – wskazuje Veron.”….(źródło )

Mój komentarz

Warto zwrócić uwagę na upadek i agonie resztek demokracji we Francji. Bo co oznaczają cięcia zasiłków , wydatków socjalnych i innych wydatków przy jednoczesnych utrzymaniu socjalistycznego bandyckiego opodatkowania . Oznacza z jednej strony drastyczne obniżenie stopy życiowej pracujących Francuzów , którym do tej pory rządzący socjalistyczni bandyci „ oddawali” w postaci różnego rodzaju zasiłków część zrabowanej pracy , a z drugiej strony uderzy w socjalistyczny lumoenelektorat ,którego całkowite dochody pochodziły z zasiłków , czy pensji wypłacanej przez państwo .

Ekonomiczna niemożność utrzymania na koszt państwa,a raczej realnie pracujących Francuzów socjalistycznego lumpen elektoratu oznacza ,że załamuje się fasadowa demokracja , której podwaliną jest lumpen elektorat głosujący na socjalistycznych bandytów. Teraz uczestniczący do tej pory w korzyściach z rabunku pracujących Francuzów lumpen elektora zostanie pozbawiony łupów , czyli zasiłków . Tera nie będzie miał powodów , aby głosować na lewice .

Aby utrzymać socjalistyczne bandyckie państwo podatkowe bez wsparcia zasiłkowego lumpen elektoratu socjaliści muszą użyć siły i zlikwidować resztki fasady demokratycznej .

Podstawą ustroju gospodarczego III RP jest niemiecki socjalizm , mutacja socjalizmu hitlerowskiego . Nigdy w historii Polacy nie żyli w takiej nędzy , nawet w okresie panowania socjalizmu rosyjskiego , z wyjątkiem okresu wojen , żeby nie byto ich stać na posiadanie dzieci i żeby na taką skalę uciekali z kraju .

Socjalizmu i i bandyckiego terroru podatkowego jaki zafundowało na przyjęcie z Europy socjalizmu niemieckiego nie da się na dłuższa metę utrzymać. Problem w tym ,ze jeśli nie zlikwidujemy w Polsce socjalizmu niemieckiego w porę to zniszczenia biologiczne mogą być tak duże ,że cały naród po prostu zdechnie

Rymkiewicz „ ? No i co wy na to, Polacy? Jesteście gotowi “uderzyć duchem”? Macie tyle siły? Czy położycie się do trumny i zdechniecie z całą Europą? To już jak wolicie „….” Nie ma co liczyć na dzieci Hitlera – będzie dobrze, jeśli w ogólnym zamęcie, który nastąpi, nie wjadą tu ze swoimi czołgami i nie założą nowej Generalnej Guberni „…”….”Cywilizacja europejska kona i nie wiadomo, czy coś ją może uratować. Ale my mamy za sobą wieki polskiej cywilizacji, która potrafiła – wedle wzorów rzymskich i greckich, i chrześcijańskich – ustanowić swoją tutejszą odrębność. Jeśli zachowamy tę odrębność, to upadek cywilizacji europejskiej nie zagrozi Polsce. „ „…(więcej )

 

video Pan Grzegorz Braun – nowy porzadek świata cz.5b

Marek Mojsiewicz
Osoby podzielające moje poglądy , lub po prostu chcące otrzymywać informację o nowych tekstach proszę o kliknięcie „lubię to „ na mojej stronie facebooka Marek Mojsiewicz

Twitte

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Marek Mojsiewicz

Europejczyk

924 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816