Globalnie i Lokalnie
Like

Polska zapłaci terrorystom za CIA? Macedonia już zapłacila.

05/12/2013
820 Wyświetlenia
2 Komentarze
4 minut czytania
Polska zapłaci terrorystom za CIA? Macedonia już zapłacila.

Bezczelność terrorystów nie ma granic i nie zna granic. Dwóch z nich skarży  Polskę bo przymykała ponoć oko na tortury CIA, w Starych Kiejkutach. Nikt tego Polsce nie udowodnił, ale jak u nas, w Strasburgu, rozgrzany  sąd potrafi wiele.

W grudniu 2012 roku terrorysta Khaled al.-Masri  Libańczyk mający niemieckie obywatelstwo dostał od sędziego ze  Strasburga 60 tys.€  które wypłaciła Macedonia. Terrorystę schwytano właśnie w Macedonii w 2003 roku po czym przewieziono do Afganistanu gdzie był “przesłuchiwany”. Zapłaciła Macedonia a nie USA czy Afganistan.

0


 

Tamten przynajmniej wie gdzie go porwano, ale tych dwóch co skarży Polskę siedzi sobie jak na wczasach na Kubie , w bazie Guantanamo, i podobno mają wrażenie że to w Polsce a nie gdzie indziej robiono im “kuku”. Przecież ci dwaj nawet nie wiedzą gdzie Polska leży na mapie  ani nie potrafili wówczas odróżnić języka polskiego od innych języków słowiańskich ani nawet choćby od Rumuńskiego gdzie też działało CIA.

Te dwie “niewinne ofiary” chcą zarobić ekstra za terrorystyczne wyczyny. Abu Zubajdach , bliski współpracownik Osamy bin Ladena zajmował się organizowaniem podróży dla innych terrorystów w tym tych którzy przeprowadzili zamach 9/11. Drugi chętny na polskie pieniądze Abd al- Rahim al Rashiri , Saudyjczyk, jest oskarżony o zamach zorganizowany na okręt USA – USS Cole w Jemenie.

Obu im wydaje się że byli torturowani w Polsce w latach 2002/2003. Dowodów jak wspomniałem brak . Są tylko plotki i oskarżenia w tym niejakiego Dicka Marthy, Szweda z przywidzeniami że w Starych Kiejkutach była baza tortur CIA działajaca za przyzwoleniem władz Polski. Także Crofton Black, z grupy organizacji praw człowieka  Reprieve, uważa że polskie władze usiłują zamieść pod dywan najciemniejsze rozdziały ze swojej historii. Ciekawe jest jakie to najjaśniejsze rozdziały współczesnej historii pisali jego podopieczni terroryści w świetle płonących wieżowców i płonącego okrętu.

Jakim prawem oskarża się Polskę o cokolwiek?

Ja mogę zrozumieć że tych dwóch chce zarobić trochę szmalu. Ale na jakiej podstawie przypuszczają że Polska ma zapłacić ich “podopiecznym” za przesłuchania CIA, tym bardziej że tamtych dówch tak naprwde nie widedzą gdzie to było. Maja przywidzenia że rzekomo było coś w Polsce.

Twierdzą że stosowano wobec nichtechnikę “waterboarding” – symulowane topienie. . Ich prawnicy mówią też że  byli poddawani symulowanym egzekucjom i mówiono imże ich rodziny będą prześladowane seksualnie.  Rzekomo przywieziono ich do Polski tym samymsamolotem w grudniu 2002 roku.
Największym ewenementem jest fakt przyjęcia przez Strasburg tej sprawy do rozpatrzenia. To tak jakby na właściciela mieszkania złożył skargę mąż – lokator, którego bije żona . No i teraz on chce odszkodowania od faceta który wynajął mu mieszkanie.
A tu już mamy prawdziwy rodzynek;
  ” Reprezentujący al-Nashiriego mec. Mikołaj Pietrzak powiedział przed ETPC, że Polska złamała konwencję zarówno w postępowaniu wobec jego klienta (godząc się na jego pobyt w więzieniu CIA w Polsce), jak i co do obowiązku współpracy z Trybunałem (nie przekazując ETPC akt polskiego śledztwa w sprawie). Polskie śledztwo jest “całkowicie nieefektywne” – wtórował mu mec. Bartłomiej Jankowski, adwokat Abu Zubajdy.” http://www.tvn24.pl/wiadomosci

Obejrzyj: http://www.youtube.com/v/fsBNX-BsgPg%26hl=en%26fs=1%26rel=0

I to by było na tyle.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816