POLSKA
Like

Polską rządzi postsowiecka żulia – Marek Jan Chodakiewicz dla PCh24.pl

05/07/2014
905 Wyświetlenia
14 Komentarze
1 minut czytania
Polską rządzi postsowiecka żulia – Marek Jan Chodakiewicz dla PCh24.pl

Polską rządzi postsowiecka żulia – Marek Jan Chodakiewicz dla PCh24.pl

0


chodakiewicz[1]

Duch Polaków jest dobry i coraz bardziej się odradza. Duch postpolaków i postpeerelowców jest nihilistyczny, moczarowsko-knajacki – mówi w rozmowie z PCh24.pl prof. Marek Jan Chodakiewicz, historyk, publicysta, wykładowca w waszyngtońskim Instytucie Polityki Międzynarodowej. (…)

Władze, oficjalne czynniki oraz media kazały nam świętować, ale akurat wokół 4 czerwca miały miejsce dwa znamienne wydarzenia – symptomatyczne dla tego ćwierćwiecza i dobrze podsumowujące III RP, mianowicie państwowy pogrzeb Wojciecha Jaruzelskiego oraz afera taśmowa. 

– Taki właśnie pogrzeb Jaruzelskiego – z państwowym ceremoniałem – oznacza, że PRL trwa. Czyli mamy transformację, a nie niepodległość. Jeżeli zaś chodzi o taśmy, pokazują one, że Polską rządzi postsowiecka żulia, urki. Oligarchowie w Rosji, na Ukrainie i gdzie indziej posługują się dokładnie takim samym knajackim językiem. Jednocześnie są nihilistami, cynikami, ludźmi w pewnym sensie zagubionymi. Taśmy są takim fajnym zerkałkiem w serca i mózgi tych ludzi. Jest to republika koleżków.

(…)
Cytowane za: http://www.pch24.pl/polska-rzadzi-postsowiecka-zulia,23906,i.html#ixzz36aNwFtNH

 

Inne zapisy autora:

0

Andy-aandy
Andy-aandy http://blogmedia24.pl/blog/3727

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... -- Ekstraktem komunizmu i jego naturą, tak samo jak naturą kaądego komunisty i lewaka są: nienawiść, mord, rabunek, okrucieństwo i donos... Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...

823 publikacje
236 komentarze
 

 1. Avatar opeka

  typowe bzdety ideologiczne z usa
  za pieniadze usa w nawiasie kolesi sorosa

  gospodarka glupcy

  a nie ciagle topienie panstwa w dlugach
  i bzdetach historykow socjologow i bankowego lichwiarstwa

  0
  • sam jesteś postpeerelowskim bzdetem — poucz się najpierw i coś mądrego poczytaj chłopcze…
   Poleciłbym właśnie m.in. dzieła prof. Marka J. Chodakiewicza…

   0
   • Avatar opeka

    co mam czytac ?

    ciagle odwieczne mielenie ozorem?
    z tego chleba ani domu nie bedzie

    tylko wojny

    cos na ksztalt monachomachii

    0
    • Racja!
     Ani sowiecko-rosyjscy agenci, czy choćby tylko głupcy mądrych rzeczy nie czytają.
     Wolą postsowieckie brednie w WSI24…

     0
     • Avatar opeka

      chyba nawet nie wiesz ile rozni agenci POwypisywali
      bzdetow dla ludzi o waskim rozumie
      aby pochlanialy ich gdy spichlerze pustosza zlodzieje

      0
 2. EM EM

  Panie/i opeka, jeśli już podjąłeś/aś się napisania komentarza, to prosiłbym o sformułowanie w nim swoich myśli w sposób logiczny dla czytelnika. Z tych czterech linijek tekstu nic nie wynika. Prof. Chodakiewicz wyraził swoje poglądy jasno, więc proszę o podobne wypowiedzi i mogą być sprzeczne z poglądami Pana profesora, byleby miały sens i logikę oraz żeby nie marginalizowały problemu do skutków gospodarczych, jakie mamy teraz w kraju (cyt.: “gospodarka głupcy”).

  0
  • Avatar opeka

   wyrazilem swoja opinie powyzej

   nie czas opisywac roznorodnosc knieji
   gdy plona lasy

   jednak bede uparty
   o wiele wiele mniej gadania wiecej gospodarki

   islandia i w tym obszarze wegry niech beda wzorem

   0
 3. Mocne słowa posła Macierewicza. Od 7 lat rządzą zdegenerowane pseudo-elity
  .
  (…)
  O komentarz do wydarzeń ostatnich tygodni poprosiliśmy posła PiS Antoniego Macierewicza.
  – Wydaje się, że z tego wszystkiego pojawia się obraz tego establishmentu. Wokół prezydenta Komorowskiego, wokół premiera Tuska, obecnego establishmentu, który od siedmiu lat rządzi, jako struktury całkowicie moralnie i politycznie przegniłej, skorumpowanej – stwierdził polityk.
  .
  – Ci ludzie zachowują się, jakby byli na jakimś podrzędnym bazarze, tak mówią, tak myślą i takie działania planują. Jeżeli tego nie zmienimy, jeżeli nie przywrócimy prawa i sprawiedliwości w Polsce, to jako naród możemy się stoczyć w jakiś chaos, którego nikt nie powstrzyma – alarmuje poseł Macierewicz.
  .
  W trakcie rozmowy z reporterką VOD Gazeta Polska wiceprezes PiS nie chciał spekulować o zamiarach Giertycha, ale przypomniał, że już przed laty, podczas prac orlenowskiej komisji śledczej, wyszły na jaw pierwsze kontakty byłego lidera Ligi Polskich Rodzin z Janem Kulczykiem.
  – Ta sprawa pokazuje zdegenerowaną grupę, która chce Polakami rządzić. Im szybciej sobie pójdą, tym lepiej – ocenił.
  .
  Kto jeszcze mógł zostać nagrany przez “gang kelnerów”? Wymienia się Bronisława Komorowskiego, Leszka Millera, wicepremier Elżbietę Bieńkowską, szefa CBA Pawła Wojtunika i wielu innych. Spekuluje się przy okazji, że nie ujawnione nagrania mogą posłużyć do szantażu.
  – Te, które dotychczas poznaliśmy nie zostały porządnie zanalizowane. Tam jest taka nieprawdopodobna kopalnia wiedzy o sposobie funkcjonowania tej pseudo-elity, tych ludzi, którzy uważają się za wyższych w stosunku do polskiego syfu, bo tak o nas mówią przecież, warto pamiętać, kiedyś mówili o nas, że jesteśmy motłochem, teraz mówią, że jesteśmy polskim syfem, a samym im słoma z butów wystaje. Sami są przykładem ludzi na najniższym moralnym i społecznym poziomie – stwierdził stanowczo poseł Antoni Macierewicz.
  .
  CAŁA ROZMOWA Z POSŁEM MACIEREWICZEM TUTAJ
  http://vod.gazetapolska.pl/7530-mocne-slowa-posla-macierewicza-od-7-lat-rzada-zdegenerowane-pseudo-elity
  .
  Cytowane za: http://niezalezna.pl/57078-mocne-slowa-posla-macierewicza-od-7-lat-rzadza-zdegenerowane-pseudo-elity

  0
  • Ta elyta to potomkowie morderców patriotów polskich i utrwalaczy sowieckiej władzy okupacyjnej. Ich tatusiowie i mamusie byli antypolakami, nienawidzili polski. Pochodzili albo że wschodu często byli to wschodni żydzi, albo z marginesu społecznego. Wychowali swoje dzieci na takie same kanalie i wszczepili w nich antypolskość. Oni nie są Polakami, mówią tylko po polsku, mają mentalność bolszewicką, antykatolicką. Oni nie mają polskiej tożsamości, często ich rodzice zmieniali nazwiska na polskobrzmiące z końcówką ski. Niektórzy z nich pozostali przy swoich nazwiskach które świadczą o ich pochodzeniu z nizin społecznych, zwróćcie uwagę na nazwiska posłów PO. Większość to buractwo. Gdyby Armani wypuścił na rynek perfumowaną słomę do gumofilców, to wszystkie te lumpy wykupiły by ją jako krzyk mody. Od lat piszę że to nie są żadne elity tylko złodziejska banda chamów żerująca na naszej kieszeni. Tylko tę prawdę trzeba było tłuc w te durne łby od początku 89 roku. Od pierwszego dnia przez 25 lat tzw. demokracji oszukiwali, kradli, sprzedawali za nędzne łapówy Polskę i Polaków. A teraz te lumpy karykaturalne, ta troglodycka dzicz, która za kradzione wbiła się w eleganckie garniturki udaje że jest elitą i finansjerą. Te ćwoki bez szkoły rzucone do robienia interesów w normalnym kraju i w przejrzystych kapitalistycznych realiach zesrałyby się na stojąco robiąc co najwyżej kariery pomywaczy a nie zbiły fortuny…W naszym kraju żyją dwa narody, Polacy i antypolacy.

   0
 4. EM EM

  Panie opeka, zdaje się, że nie rozumie Pan stanu naszego państwa i przyczyn, przez które się ono w nim znalazło. Spróbuję użyć porównania podobnego do Pańskiego, aby ułatwić Panu w skrócie zrozumienie problemu.
  Gdy płonie knieja, to ją gasimy i usuwamy podpalacza/y, a nie zwiększamy obszar sadzenia lasu. Wzrost gospodarczy nie ugasi pożaru, ale pożar niegaszony zniszczy gospodarkę.
  Ma Pan wiedzę, co się stało z polską gospodarką? W czyich rękach znalazły się nasze przedsiębiorstwa i za jaką cenę zostały wykupione? Czy ma Pan wiedzę, że niektóre te przedsiębiorstwa były jednymi z najnowocześniejszych na świecie? Czy zna Pan procedury w jakich dokonywano wyprzedaży polskiego majątku narodowego? Czy sprawdził Pan, ile z tych przedsiębiorstw nadal funkcjonuje i na jakim poziomie? Proszę, aby znalazł Pan sobie odpowiedzi na te pytania, a przestanie Pan porównywać nasz kraj do innego państwa i być może rozjaśni się Panu stan gospodarki RP, do którego doprowadzają nieustannie od wielu lat te same osoby, zmieniając jedynie swe partyjne ubarwienie.
  Jeśli jednak nadal nie będzie Pan rozumiał przesłania treści artykułu Andy-aandy, to niestety nie będę umiał Panu pomóc, za co serdecznie przepraszam.

  0
  • Avatar opeka

   wracajac do plonacych lasow
   to dzieki gadaniu one juz dawno splonely
   i to razem z sprzetem strazy pozarnej

   trzeba brac sie za lopaty i obsadzac zgliszcza

   bo za chwile i z tych zgliszczy nas wywlaszcza i wysiudaja

   0
   • EM EM

    “wracając do płonących lasów”,
    proszę wskazać, co Pan zrobił do tej pory i jakie są tego pozytywne efekty dla kraju, bo jeżeli Pan tak robi, jak gada, to ręce opadają…

    0
    • Avatar opeka

     co moglem to zrobilem

     gdyby inni tak robili nie byloby tego burdelu
     pelnego k ew

     to samo gadanie bylo w 1989
     gdy zydobolszewia w tym samym czasie zalatwiala sobie start gospodarczy
     na grzbietach robotnikow
     samym robotnikom zlecajac drukowanie ksiazek w podziemiu

     cos na ksztalt niejakiego maleszki i boniego

     0
 5. Ewa Stankiewicz: „Polską rządzi grupa przestępcza”

  Rozmowa z Ewą Stankiewicz, autorką filmów, dokumentalistką, dziennikarką TV Republika.

  Stefczyk.info: Po debacie sejmowej na temat wotum nieufności trudno mieć nadzieję, że dojdzie do zmian kadrowych w rządzie czy choćby w MSW. Koalicja znów przekonuje, że nie ma żadnej afery, nie ma podstaw do wyciągania odpowiedzialności od kogokolwiek. Jak Pani to ocenia?

  Ewa Stankiewicz: Sądzę, że Polską rządzi zorganizowana grupa przestępcza. Nie spodziewam się, że ona się sama oczyści. Jeśli społeczeństwo tego nie dostrzeże, będzie dalej rabowane. Chciałabym zwrócić uwagę na ważny wątek tej sprawy, być może kluczowy dla przyszłości debaty w Polsce. Zapewne jakiś spec od PR-u rozesłał smsa do zaprzyjaźnionych mediów, by w tej sprawie używać określenia „nielegalne nagrania”.

  Rzeczywiście na tym jest skupiana uwaga Polaków. Dlaczego to Panią niepokoi?

  Przede wszystkim chciałabym podkreślić, że te nagrania są legalne! Nielegalne są działania przestępczej grupy, która jest u władzy. Ukryte nagrania dziennikarskie są w wielu krajach tzw. starej Europy naturalnym, szanowanym narzędziem kontroli władzy. Taką misję ma przecież dziennikarz w kraju demokratycznym, by władza się nie wynaturzała, by nie dochodziło do korupcji. To jest jedno z narzędzi pracy dziennikarskiej. Dziennikarz, który ujawnia korupcję władzy, to nie jest paparazzi goniący za celebrytą. To człowiek, który działa w interesie społeczeństwa, które broni się przed wynaturzeniami władzy.

  Jednak w Polsce słyszymy, że to coś niedopuszczalnego.

  Jest sprawa wyższej użyteczności społecznej. I dlatego ktoś, kto ujawnia tego typu przestępcze działania władzy – a te nagrania to ujawniają, podlega pod zasadę wyższej użyteczności społecznej. Te doniesienia są niezwykle cenne dla społeczeństwa. Opinia publiczna musi wiedzieć, kto rządzi, jacy ludzie podejmują w imieniu społeczeństwa, decyzje. To są gangsterzy. Oni planują przestępcze działania. I je realizują.

  Jakie znaczenie dla polskiej przyszłości ma narracja w tej sprawie?

  Gdy jeden czy drugi spec od PR-u rozesłał wiadomość, że media mają mówić wciąż o nielegalnych taśmach, to robi się to w określonym celu. To jest robione na zasadzie prewencji. Każde następne nagranie, jakie dziennikarz chciałby ujawnić, zaraz będzie obarczone narzuconą obecnie interpretacją. Będzie musiał się zmierzyć z atakiem, mówiącym, że takie nagrania są nielegalne. To są nagrania legalne i bardzo ważne dla Polaków. W wielu krajach Europy, na którą grupa przestępcza rządząca w Polsce się chętnie powołuje, takie nagrania to jedno z powszechnych narzędzi dziennikarzy. W ten sposób dziennikarze wypełniają misję typową dla siebie w systemie demokratycznym.

  Rozmawiał Stanisław Żaryn

  Chcesz być na bieżąco z informacjami na Stefczyk.info? Zapisz się do naszego newslettera

  Czytaj oryginalny artykuł na: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/ewa-stankiewicz-polska-rzadzi-grupa-przestepcza,11116141876#ixzz37CxARy9Y

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816