Bez kategorii
Like

Polska Nie Zginie!

12/04/2012
281 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Tak jak przed dwoma laty, tak jak przed rokiem, tak i dziś – stoimy mocno podzieleni – jedni szukają drogi wyjścia z piekla, a inni zachowując stoicki spokój, z ironicznym uśmiechem dorzucają drew do paleniska.

0


 Atmosfera jak w 18 wieku – kiedy to unia trzech mocarstw wyciągnęla do nas pomocne, przyjazne dlonie i przyniosla nam w wianie piękne, nowe wartości. Jakże blisko stoimy tamtych dni – można wręcz rzec że historia się powtarza.

A skoro historia się powtarza, to wartym są przypomnienia i stare wiersze – glosy przeszlości spisane na papierze – testamenty, ostrzeżenia naszych przodków.

Polska Nie Zginie! – to sluchowisko : 

Wiersze –M. Konopnickiej, J. Stemlera – Ślubowanie, A. Mickiewicza, J. Slowackiego – Rozmowa Z Piramidami – Testament Mój, J. Kościelskiego – Do Polskiej Mowy, Z. Krasińskiego – Do Moskali – Polska Nie Zginie!

recytacje i śpiew – Edward Snopek

Pragnę też zaznaczyć, że praca ta jest też formą podziękowania z mojej strony, za zaproszenie mnie do NE, przez Pana Prezydenta Rzbika. Prawdopodobnie gdyby nie to spotkanie, praca ta by nie powstala. 

W NE jest obraz, który przypomina stare dzieje – nie sposób go ominąć wzrokiem – nie sposób choć wspomnieć o starych dziejach i naszych przodkach – reszty można się domyśleć.

Zapraszam

część 1

 

część 2

 

Na zakończenie dodaję piosenkę w moim wykonaniu, do wiersza Marioli Sikorskiej – Kraina Nicości

 

 

 

Inne zapisy autora:

0

Edward Snopek

Tyle czlowiek ma wolnosci, na ile kieszeń mu pozwoli, czas i zdrowie.

224 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758