Media Watch i recenzje
Like

Polska – czy już zaczyna się gotować?

01/02/2015
1223 Wyświetlenia
6 Komentarze
4 minut czytania
Polska – czy już zaczyna się gotować?

W chwili, kiedy piszę te słowa istnieje tylko zapowiedź podjęcia akcji protestacyjno-strajkowej w całym górnictwie.

Ale protestować zamierzają nie tylko pracownicy kopalń…

0


1.

grafika sztab

Stanowisko Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego Regionu Śląsko-Dąbrowskiego:
Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno – Strajkowy Regionu Śląsko-Dąbrowskiego podjął decyzję o rozpoczęciu w poniedziałek 2 lutego czynnej solidarnościowej akcji protestacyjno-strajkowej w całym górnictwie.
Powodem tej decyzji jest fiasko dotychczasowych rozmów przedstawicieli związków zawodowych z Jastrzębskiej Spółki Węglowej z Radą Nadzorczą i Zarządem spółki.

Coraz trudniejsza sytuacja w JSW wymaga solidarnego wystąpienia załóg wszystkich spółek górniczych w celu wsparcia kolegów z jastrzębskich kopalń. W ocenie MKPS jedyną szansą na doprowadzenie do szybkiego rozwiązania trudnej sytuacji w JSW jest aktywne włączenie się do rozmów przedstawicieli nadzoru właścicielskiego, czyli upełnomocnionych reprezentantów strony rządowej. MKPS wyraża gotowość uczestnictwa w tych rozmowach, przypominając, że podobne negocjacje prowadzone niedawno w sprawie przyszłości Kompanii Węglowej przyniosły porozumienie społeczne satysfakcjonujące obie strony.

Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy

grafika sztab protestu

2.

Blokada_drogi_5113998

Swój protest już w niedzielę rozpoczynają rolnicy zrzeszeni w Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych.

1 lutego pierwsza blokada zostanie ustawiona na krajowej drodze A2. Następnie rozszerzone będą blokady na kolejne województwa: wielkopolskie, podlaskie, lubelskie, dolnośląskie. OPZZRiOR przeprasza użytkowników dróg. Informuje również, że to wina rządu, który wypowiedział wojnę własnemu społeczeństwu. Blokady mają rozpocząć zapowiedzianą akcję protestacyjną.

Sławomir Izdebski szef Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, zapowiedział, że decyzja o rozpoczęciu akcji protestacyjnej jest nieodwołalna.
Akcja ma zakończyć się marszem gwiaździstym na Warszawę, jego terminu jeszcze nie ustalono.
Decyzja o podjęciu akcji protestacyjnej została podjęta na posiedzeniu rady krajowej OPZZRiOR w sobotę.
Rolnicy z OPZZRiOR oczekują na dofinansowania produkcji trzody chlewnej oraz rekompensaty za szkody poczynione przez dziki i zakaz uboju rytualnego.
http://www.farmer.pl/fakty/polska/opzzrior-poczatek-blokad-drogowych-w-niedziele,55300.html

3.

Związek Nauczycielstwa Polskiego co prawda jeszcze nie protestuje, ale…

image_gallery

Na razie toczą się rozmowy z minister Kluzik – Rostkowską.

ZNP jest jednak świadomy zamiarów rządu:
21 stycznia 2015 r. wiceminister edukacji Joanna Berdzik powiedziała w wywiadzie („Dziennik Gazeta Prawna”):
Jak mówi minister Joanna Kluzik-Rostkowska, jedną z pierwszych decyzji szefa MEN po tegorocznych wyborach powinna być ta dotycząca przygotowania ustawy, która zastąpi Kartę nauczyciela”.
ZNP zdecydowanie sprzeciwia się zamiarom likwidacji ustawy Karta Nauczyciela i destabilizacji statusu zawodowego nauczycieli w Polsce, którego gwarantem jest właśnie Karta.
Karta porządkuje i ujednolica zasady nauczycielskiego stosunku pracy. Skutki każdej nieprzemyślanej zmiany statusu zawodowego nauczycieli negatywnie wpłyną na jakość edukacji!
Nasze środowisko już dzisiaj musi mieć świadomość zamiarów ekipy, która kieruje ministerstwem edukacji!
http://gliwice.znp.edu.pl/uwaga-nauczyciele-men-zapowiada-likwidacje-karty/

4.

Zastanawia jedno – związkowcy na razie nic nie wspominają o zewnętrznych uwarunkowaniach polskiej gospodarki.
A przecież nad Kopacz ( z domu Lis) jest Unia, która nawet najlepiej wynegocjowanych porozumień z rządem może nie uznać.
To by jednak oznaczało, że w naszym kraju już niedługo powstanie silny ruch antyunijny, na miarę istniejących już w Hiszpanii, Grecji czy Wielkiej Brytanii.
A może po prosty Ewa Kopacz ( z domu Lis) liczy na to, że wtedy powie Narodowi:

Chciałam dobrze, ale mi Unia nie pozwala?

1.02 2015

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
76 komentarze
 

 1. Avatar QURRWA Kopacz i CHUUJ Komrowski PRZEKUPCZYLI Kasprowy !

  KARA ŚMIERCI dla QURRWY Kopacz, Tuska i ANTY-polskich SQURRWYSUNÓW Komorowskiego, Sikorskiego, Piechocinskiego, Balcerowicza to ZA MAŁA KARA za PRZEKUPCZENIE największego POLSKIEGO Naszego WSPÓLNEGO KLEJNOTU jakim jest Góra Kasprowy Wierch z Tatrzańskim Parkiem Narodowym !

  Należy OBCIĄĆ ŁAPY bez skrupułów lub nawet ZGILOTYNOWAĆ ich łby publicznie za NIESAMOWITĄ zdradę polskich interesów te ANTY-polskie zdradzieckie QURRWY Kopacz, Tuska, Komorowskiego, Sikorskiego + innych SUQQINSYNÓW z przestępczego GANGU PO, a także żyd-komunistę Leszka Millera(SLD/PZPR)i tą QURRWE Janusza Piechocinskiego z przestępczego gangu PSL !

  To jest już NIE do wytrzymania, że te ANTY-polskie QURWY, gangsterzy PRZEKUPCZYLI jakimś ZAGRANICZNIAKOM NASZ wspólny SKARB Narodowy, nasze WSPÓLNE bogactwo, NASZĄ WSPÓLNA WŁASNOŚĆ czyli POLSKĄ PERŁE krajobrazową którą jest Górę Kasprowy Wierch razem z Kolejka Linową oraz CAŁYM OKALAJACYM terenem Tatrzańskiego Parku Narodowego, czyli NAJPIEKNIEJSZEGO polskiego Parku Narodowego !!!

  Góra krajobrazowa Kasprowy Wierch NIE była deficytowa i przynosiła KOŻYŚCI Polskiemu Skarbcowi i JEST NASZĄ WSPÓLNĄ WŁASNOSCIĄ nas WSZYSKICH polskich obywateli a nie tej QURRWY Kopacz czy tego SQURRWIELA bandyty Komorowskiego !

  To tak jakby ktoś w USA przekupczył Park Yellowston ze wszystkimi jego skarbami natury co jest NIE MOŻLIWE !
  Gdyby ktoś usiłował w USA przekupczyc w prywatne łapy Park Narodowy Yellowston to najprawdopodobniej by to wywołało WOJNĘ DOMOWA w USA na skale wojny secesyjnej z 1861 roku !
  Po prostu Park Narodowy Yellowston w USA to najwieksza PRCJOZA czyli rzeczy drogocenna kosztownośc rodzinna czyli NARDOWY KLEJNOT Państwa USA czyli wszystkich amerykańskich obywateli, a ręka podniesiona na taki KLEJNOT NARDOWY by została OBCIETA takiemu śmiałkowi który to usiłował sprzedwac !

  W USA 50 najważniejszniejsze Parki Narodowe uważa się za “America’s Best Idea – the FULL meaning of American Democracy” czyli że one NA ZWASZE ZOSTANĄ WSPÓLNĄ WŁASNOSCIĄ wszystkich amerykańskich obywateli i te KLEJNOTY natury NIE mogą stać się prywtaną własnoscia bo wtedy przeciętny obywatel by tam NIE miał pełnego dostępu jak do SWOJEJ własności.
  Ta FILOZOWIA wspólnej WŁASNOŚCI tych amerykańskich NIE NARUSZALNYCH tych 50-ciu Amerykańskich Parków Narodowych jest uczucie WSPÓLNEGO POSIADANIA przez WSZYSKICH obywateli obojętnie na zamożnośc, którzy mogą pójść na ten cudowny teren kiedy im się tylko ZECHCE i tam PRZEBYWAĆ, bez rzadnych problemów na te NAJPIEKNIEJSZYCH kawałkach ziemi w USA, która NIE MOŻE należeć do jakiś paru cwaniaczków, którzy by mogli by w jakiś sposób limitować dostęp do tego SKARBU NATURY !

  Jak nie wierzycie to co pisze to zobaczcie tutaj klikając ten link tutaj:

  http://www.pbs.org/nationalparks/

  Tymczasem to te ANTY-polskie ZAYYEBANE sprzedjne QURRWY osrane nazywające siebie “polski rząd” którzy ZBANKRUTOWALI Polaków te QURRWY w osobach Kopacz, Sikorski, Komorowski …. i inne QURRWY też przekupczyli na SWOJE “przejedzenie a potem wysranie” też WSZYSTKIE kolejki górskie za 215 mln złotych.

  To jest coś na co NIE MA żadnego uprawiedliwienia i za tą ZBRODNIĘ ZDRADY na SZKODĘ Polskiego Narodu jest jedyna KARA – ŚMIERCI która MUSI by wykonana dla odstraszenia innych śmiałków którzy wręcz polskich obywateli mają ZA NIC !!!

  Zobacz koniecznie: “Bogusław Wolniewicz SPRZEDAĆ KASPROWY…Warszawa”

  https://www.youtube.com/watch?v=YHHpL2K3DGo&x-yt-cl=85114404&x-yt-ts=1422579428

  0
 2. Avatar AS

  Polakom jest dobrze. Rosjanom pomóżcie. Na naszych oczach odbywa się walka ras. Np. germańskiej ze słowiańską. Bo są też i inne. Kiedyś Słowiańskość to była 1 RP, teraz Słowiańskość znaczy tyle co Rosja. Nie będzie Rosji, to nie będzie Słowiaństwa. Germanie nas zadepczą. Na dzień dzisiejszy, bardzo Was o to proszę. A jak to się skończy i Rosja wyjdzie na prostą, to już będziemy dalej mogli. Ma się Rosja z czego tłumaczyć. Ale teraz to nie! Trzeba jej pomóc!!!

  0
 3. “A przecież nad Kopacz ( z domu Lis)”
  “A może po prosty Ewa Kopacz ( z domu Lis)” – dwa najważniejsze doniesienia tego artykułu.

  0
 4. Avatar Krzysztof

  Nauczyciele to zakała Rzeczypospolitej, łykają programy wysmażone przez MEN i suflują je uczniom bez cienia refleksji byleby kasa była a że uczeń ciemniakiem zostanie , kogo to obchodzi. jestem za tym żeby jednorazowo zwolnic wszystkich nauczycieli z pracy i przyjąć na nowo tylko tych nadających się do roboty i zlikwidować państwowe nauczanie, to historyczne zniewolenie calych pokoleń. Tylko kontrola nauczania oddolna jaka jest w prywatnym nauczaniu da efekty , ze dogonimy swiat. Teraz nie mamy szans nawet z Rosja czy Chinami. Dno, a glownymi winowajcami sa nauczyciele i ich ciepełko w Karcie Nauczyciela. Nie dajmy się oszukać , że Karta daje jakiś status! Zadnego, jedynie papu bez żadnych obowiazkow i konsekwencji. Precz z lobby nauczycielskim w ZNP, które doprowadziła do zapasci intelektualnej całe pokolenia Polakow. Dzieci do domow , Nauczyciele na zieloną trawę.!!! Rodzice wezcie los swoich dzieci w swoje ręcę , ani Kopacz ani belfry tego za nas nie zrobią a ceną jest jakość naszych dzieci i Polska w przyszłości.
  Gornikom to samo w tyłkach się przewraca i chcieliby jak za Gierka, gdzie cały narod cierpiał biedę a im było zawsze wszystkiego w bród. Jak jesteście tacy mocni to weżcie w Zarzad kopalnie i zobaczymy jak daleko ta społdzielnia zajedzie. tylko wolny rynek uzdrowi sytuacje w górnictwie. zarządy partyjne kopaln wywalić na taczkach na pysk i wziąć w arendę kopalnie. Tylko gorniki nie maja jaj, za miske papu będą gryźć wyngiel i nadstawiać dupy

  0
 5. Avatar gniew

  Nic się nie zaczyna gotować, bo kucharze do dupy !!!, tylko bałaganu w kuchni narobią, wody gorącej narozlewają, jeszcze ktoś się poparzy…., a zupy i tak nie ugotują. Potem trzeba będzie sprzątać…..

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816