Komentarze dnia
Like

Polonio walcz!!

07/03/2018
1516 Wyświetlenia
0 Komentarze
9 minut czytania
Polonio walcz!!

Nie mam pojęcia czy Polacy “wstali z kolan”. Dlaczego? Ponieważ moim zdaniem pomimo prowadzonej ohydnej polityki wstydu trwającej od dziesięcioleci uważam, że nigdy na kolanach nie byliśmy.

0


waszyngton

Śmiem tak twierdzić, bo to jest prawda. Gnojeni od pokoleń zachowujemy się odpowiedzialnie i tak jak należy.
Co innego nasze władze, one tak się poczuły. Naprawdę wierzę w to, że zachęcone poparciem w sondażach i wzrostem gospodarczym mogły dojść do wniosku iż mogą pójść za ciosem i wmówić “ciemnemu ludowi”, że są jakimś liczącym się sojusznikiem izraelskim i amerykańskim. Sam fakt, że przyznały się ustami ministra Jakiego o konsultowaniu ustawy IPN ze stroną izraelską, świadczy moim zdaniem o tym, że na żaden szacunek nie zasługują. Podejrzewam równocześnie, że jest bardzo możliwym iż podobnie jak poprzedni rząd obiecały kasę żydom z USA i w związku z tym poczuły się zszokowane reakcją swoich sojuszników. Nie mam pojęcia jak to miało zostać sfinalizowane ale, że miało to jest fakt. Jak inaczej wytłumaczyć wstrzymanie Ustawy Reprywatyzacyjnej?
W tej ustawie bowiem wyraźnie było napisane, że odszkodowania dotyczą jedynie części utraconych majątków i co najważniejsze jedynie Polaków. No i tutaj jest problem, bo żydzi delikatnie odpowiedzieli rządowi polskiemu, że…
cyt:
Chyba tęsknicie za reżimem komunistów. Zapłacicie nam za ustawę reprywatyzacyjną – stwierdzili w połowie listopada 2017 r. w wywiadzie dla DGP amerykańscy pełnomocnicy żydowskich rodów. Kathryn Lee Boyd, partner w kancelarii McKool Smith, uważa, że przyjęcie przepisów w proponowanym brzmieniu będzie dyskryminacją m.in. Żydów ocalonych z Holokaustu.
Chodzi o to, że ustawa reprywatyzacyjna doprowadzi do wygaszenia roszczeń o zwrot nieruchomości znacjonalizowanych po wojnie. W zamian za to uprawnieni uzyskają prawo do rekompensaty wynoszącej od 20 do 25 proc. wartości nieruchomości (według stanu nieruchomości na dzień nacjonalizacji i cen obecnych). Tyle że prawo do rekompensaty będzie przysługiwać tylko Polakom i to pod warunkiem, że w chwili nacjonalizacji odebrany grunt też należał do obywatela polskiego.”
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1102212,ustawa-o-ipn-izrael-blokuje-duza-ustawe-reprywatyzacyjna.html
W związku z tym nasz wstający z kolan rząd wstrzymał tą ustawę coś tak w połowie lutego ale… już wyciągnięto ją z kosza!! Jak się bowiem okazuje. Po pewnych “zmianach” będzie już z nią wszystko oki.
cyt:” Przesłanka posiadania obywatelstwa nadal będzie, lecz będzie dotyczyć tylko daty przejęcia nieruchomości przez PRL. Czyli warunkiem będzie to, by wywłaszczony kilkadziesiąt lat temu był Polak. Spadkobierca występujący o rekompensatę będzie mógł być dowolnej narodowości. Bezzasadny stanie się więc już zarzut środowisk, które podkreślały, że nie można pozbawić praw osób, które opuściły Polskę za Gomułki, Gierka czy Jaruzelskiego i przyjęły inne obywatelstwo.”
http://prawo.gazetaprawna.pl/artykuly/1108741,zmiany-w-duzej-ustawie-reprywatyzacyjnej-jakiego.html
Jak to wszystko czytam to jestem przerażona… Pytam się co jeszcze zostanie zmienione? Po doniesieniach onetu, że nasz prezydent i premier są be i Trump nie ma życzenia się z nimi spotykać rewelację tą już wieczorem zdementował sam Departament Stanu USA ale…. cóż to? Doradca PAD Szczerski natychmiast wylatuje na rozmowy do juesej? Co tak nagle?
Nie no, oczywiście, że spotka się z doradcami Prezydenta USA, będzie rozmawiał o sprawach NATO i Trójmorza itd itp, przynajmniej tak mamy uważać…
Mam jednak pytanie i to zasadnicze. Dlaczego w planach brakuje spotkania z naszą Polonią?
Nasza polska Polonia walczy po raz kolejny o nas wszystkich tutaj. Jak zawsze można polegać i wierzyć, że zrobi co tylko w jej mocy. Dlatego właśnie napisałam wcześniej, że Polacy czy tutaj czy tam za oceanem nie muszą wstawać z kolan.
cyt:
W planie działania jest interwencja Polonii w biurach poselskich Kongresu USA, aby odrzucono proponowane ustawy – uchwalona już w Senacie S.447 i przygotowywana w Izbie Reprezentantów H.R.1226.
W niedzielę, 11 marca jest zarezerwowana sala w Falls Church pod Waszyngtonem. Uczestnicy akcji będą mogli spotkać się i przygotować do wizyty w Kongresie następnego dnia. Planowane jest podpisanie rezolucji. Nastąpi podział na grupy, które udadzą się do przypisanych im kongresmenów. Ponieważ Kongres liczy ponad 400 posłów, wytypowane będą kluczowe osoby, które mogą wpłynąć na przebieg głosowania. Na pewno będą wśród nich członkowie Komitetu Spraw Zagranicznych, który ma się zająć tą ustawą. Na pewno będą też tam kongresmeni z okręgów o znacznym procencie wyborców polskiego pochodzenia.
Oprócz tego, informacje o niezwykle silnych i licznych argumentach prawnych, politycznych i moralnych będą przedstawione wszystkim kongresmenom. Uczestnicy będą poinformowani o regułach zachowania się w Kongresie. Będzie też przygotowany dla
nich konspekt z przeglądem zasadniczych argumentów przeciw ustawie.
W poniedzialek, 12 marca:
I. Wizyty w biurach według przydzielonych grupom kongresmęnów
II. Od 10 do 14 jest już zarezerwowana dla nas sala w Kongresie na spotkanie Polonii z kongresmenami.
Zaproszenia będzie wysłane do wszystkich reprezentantów.
http://dziennikzwiazkowy.com/polonia/interweniujemy-w-waszyngtonie/
Jak to jest możliwe, że pan K.Szczerski będąc tam nie spotka się z 200 osobową delegacją Kongresu Polonii Amerykańskiej, która specjalnie zjedzie do Waszyngtonu 11 marca w niedzielę a w poniedziałek będzie walczyć o nasze polskie i jakże ważne sprawy? Od czwartku do niedzieli nie znajdzie na to czasu?
Z tą samą Polonią która liczy w USA ponad 10 milionów? Która zmobilizowała się i walczyła o przystąpienie Polski do NATO, ale również po zmasowanej kampanii środowisk polonijnych zabezpieczono nienaruszalność naszych granic na Odrze i Nysie a teraz walczy jak może o zablokowanie ustaw 447 i 1226? Ustaw które otworzą drzwi do skoku na setki miliardów dolarów oraz majątek polski. Następne podejście do tematu Judeopolonii?
Jak to możliwe, że zabiegają o takie spotkania wszyscy kandydaci na prezydentów USA, także D. Trump a pan prezydencki doradca K. Szczerski ma to gdzieś?
Nie wstał z kolan czy jak?
Nie myślcie, że Polacy tego nie widzą… tego waszego przerażenia. Zamiast jako przywódcy kraju, którzy sami uczynili z Polski bazę amerykańską narażając nas wszystkich  bezpośrednio … zamiast przynajmniej zażądać ukrócenia bezczelnych roszczeń żydowskich wobec wiecznie dźwigającego się z biedy i ubóstwa Narodu, co widzimy i słyszymy?
Moim subiektywnym zdaniem widzimy jedynie gówniane “patriotyczne gesty” na stulecie odrodzenia Polski czy oddając cześć Żołnierzom Wyklętym.
To są moim zdaniem puste nic nieznaczące gesty….
https://

Inne zapisy autora:

0

Anna Słupianek
Anna Słupianek

111 publikacje
102 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816