Globalnie i Lokalnie
Like

Politycy Platformy pod szczególnym parasolem Elbląskiej “Temidy”

12/02/2014
1621 Wyświetlenia
4 Komentarze
3 minut czytania
Politycy Platformy pod szczególnym parasolem Elbląskiej “Temidy”

W Elblągu życie polityczne ciągle wrze jak woda w parowym kotle.  Nic nie zapowiada by stan ten miał się zmienić .  Prokuratura Rejonowa w Elblągu od dawna roztacza nad osuniętymi od władzy politykami Platformy Obywatelskiej parasol bezkarności.

W roku 2010 portal Elblag24  opublikował tekst listu otwartego jaki Donald Tusk otrzymał w trakcie swojej letniej wizyty w Elblągu .

0


http://www.elblag24.pl/480-sedziowie-ponad-prawem-list-otwarty.html.  Portal Elbląg 24 jako pierwsze medium wsparł działanie Grupy Referendalnej co spotkało się z “odpowiednią reakcją ” lokalnej Temidy . Redaktora Naczelnego portalu Sebastiana Bona-Kuchejdę skazano w trybie wyborczym a wyrok w tej sprawie wydał Sędzia Sądu Okręgowego w Elblągu którego nazwisko kojarzone jest z wyrokami wydawanymi na podstawie Dekretu z 13 grudnia 1981 r. Zmiana pokoleniowa jak  można się domyśleć nastąpiła,  zmiana mentalności nie .

Odsunięci od władzy politycy Platformy Obywatelskiej  intensywnie i anonimowo znieważali członków Grupy Referendalnej co potwierdziły ustalenia numerów IP należących jak się okazało do Witolda Strzelca / Radnego sejmiku województwa Warmińsko- Mazurskiego  członka Platformy Obywatelskiej  / oraz Łukasza Piśkiewicza , obecnego dyrektora Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej , nominowanego za czasów odsuniętego od władzy  Prezydenta Elbląga  Grzegorza Nowaczyka –  swojego partyjnego kolegi.

Obaj politycy zaprzeczyli by byli autorami szkalujących wpisów  podając iż ich rutery Wi-Fi nie posiadały zabezpieczeń i były hot-spotami.  Prokuratura postępowanie umorzyła a dowody że otwartych sieci w domach obu Panów nie było zlekceważyła .

Pan Witold Strzelec ciągle uważa że decyzja niemal 23 tysięcy Elblążan była wynikiem manipulacji medialnej i wraz  z drugim odwołanym politykiem Platformy Obywatelskiej Tomaszem Lewandowskim złożył w Sądzie Rejonowym w Elblągu prywatny akt oskarżenia wobec redaktora  naczelnego portalu Elblag24 . Sąd Rejonowy w Elblągu postępowanie w sprawie uczynił niejawnym a dziś Mariusz Lewandowski jeden  z członków Grupy Referendalnej i jeden z pierwszych członków stowarzyszenia Niepokonani 2012  oraz  bloger Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka w programie obserwacji wolności prasy złożył w Prokuraturze Rejonowej w Elblągu zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Witolda Strzelca i Tomasza Lewandowskiego którzy pomimo pouczenia Sądu dość obszernie przekazali przebieg  procesu dziennikarce portalu Info.Elblag Pani Kamili Jabłonowskiej.

 http://info.elblag.pl/41,33324,Postanowilem-bronic-swojego-nazwiska-PiS-i-Ruch-Palikota-odpowiedzialni-za-publiczne-zdyskredytowanie-Strzelca.html

 http://info.elblag.pl/41,33451,Jesli-informacje-Sebastiana-K-potwierdza-sie-odpowiedzialnosc-moralna-spocznie-na-Jerzym-Wilku.html

Zawiadomienie opublikowano na profilu Mariusza Lewandowskiego a następnie na  stronie Twierdza Elbląg / https://www.facebook.com/pages/TwierdzaElbl%C4%85g/403706659698423?fref=ts /  i  portal Elbląg 24  / http://www.elblag24.pl/fakty/86812-zlozyl-doniesienie-do-prokuratury-na-witolda-strzelca-i-tomasza-lewandowskiego-bo-ujawnili-niejawne-informacje.html /

Spory PO-lityczne tym razem rozstrzygnie Sąd, o ile oczywiście Prokuratura nie zastosuje wybiegu jaki zakończył postępowanie w sprawie zamiany przez krewną Tomasza Lewandowskiego mieszkania na ul Traugutta, ujawnioną tuż przed Referendum przez obecnego Prezydenta Elbląga Pana Jerzego Wilka. Prezydenta Miasta   uznano za osobę której w imieniu 89 320 tysięcy Elblążan z prawem głosu nie może przysługuje prawo by  skutecznie złożyć zażalenia na postanowienie Prokuratury Rejonowej w Działdowie o umorzeniu śledztwa.    Ręce ” PO-lityki”  jak widać sięgają  dalej niż wzrok  Temidy ….

 

Inne zapisy autora:

0

 

4 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816