HYDE PARK
Like

Polish Joke – obelgi na Polaków w Berlinie

22/08/2014
619 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Polish Joke – obelgi na Polaków w Berlinie

Nasi niemieccy „przyjaciele” ciągle bezkarnie nas obrażają. Dziwić się nie należy skoro obecni rządzący mieli ubaw gdy swego czasu obrażano Prezydenta Rzeczypospolitej porównując go do kartofla. Na mistrzostwach Europy w pływaniu lżono Polaków.   Niemcy jakby zapomnieli że całkiem niedawno okradali cały świat przy użyciu Wermachtu. Do dziś nie zwrócono wielu rzeczy ich prawowitym właścicielom. Teraz tez okradają tyle ze używając zamiast wytrychów i łomów – narzędzi ekonomicznych i politycznych.   Polish fury over stolen cars 'joke’   Polscy przedstawiciele złożyli protest wobec organizatorów mistrzostw pływackich w Berlinie, po tym jak spiker pozwolił sobie na niewybredny „żart” wobec Polaków sugerując że będą wracać do Polski  z kradzionymi samochodami. Polski MSZ zapowiedział, że  Ambasada w Berlinie wystąpi z prośbą o wyjaśnienie sprawy i wyciągniecie […]

0


Nasi niemieccy „przyjaciele” ciągle bezkarnie nas obrażają. Dziwić się nie należy skoro obecni rządzący mieli ubaw gdy swego czasu obrażano Prezydenta Rzeczypospolitej porównując go do kartofla. Na mistrzostwach Europy w pływaniu lżono Polaków.

 

Niemcy jakby zapomnieli że całkiem niedawno okradali cały świat przy użyciu Wermachtu. Do dziś nie zwrócono wielu rzeczy ich prawowitym właścicielom. Teraz tez okradają tyle ze używając zamiast wytrychów i łomów – narzędzi ekonomicznych i politycznych.

  Polish fury over stolen cars 'joke’

 

Polscy przedstawiciele złożyli protest wobec organizatorów mistrzostw pływackich w Berlinie, po tym jak spiker pozwolił sobie na niewybredny „żart” wobec Polaków sugerując że będą wracać do Polski  z kradzionymi samochodami.
Polski MSZ zapowiedział, że  Ambasada w Berlinie wystąpi z prośbą o wyjaśnienie sprawy i wyciągniecie konsekwencji wobec  spikera.
Andrzej Kowalski, prezydent Polskiego  Związku  Pływackiego, powiedział w TVN24  że podczas imprezy w poniedziałek spiker powiedział: „duża grupa przybyła z Polski, będzie wracać do domu z naszymi  samochodami.”


„Byliśmy zszokowani. Nie mogliśmy uwierzyć, w to co usłyszeliśmy,” powiedział Kowalski.
Powiedział, że protestował  a spiker publicznie przeprosił.
Fotograf Associated Press ( która informuje o wybryku), obecny na imprezie  potwierdza, że słyszał i komentarz i przeprosiny.

Ciekaw jestem czy odważyłby się wypowiedzieć podobny niewybredny żart na temat innego narodu….

0

Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758