Artykuły redakcyjne
Like

Policja znowu użyła broni!

03/05/2015
1783 Wyświetlenia
10 Komentarze
4 minut czytania
Policja znowu użyła broni!

Czy zastrzelenie kibica w Knurowie podczas interwencji Policji świadczy o braku wyszkolenia tejże? A może …. ?

0


szpital w Knurowie

To kolejny w tym roku przypadek użycia broni gładkolufowej przeciwko ludziom.
Wg policji co prawda częściowo usprawiedliwiony.
Andrzej Gąska, rzecznik katowickich stróży prawa zaznaczył, że podczas meczu “doszło do awantury stadionowej”, w trakcie której w stronę policjantów również “poleciały niebezpieczne przedmioty”. Według podinspektora Gąski policjanci “oddali salwy w kierunku atakujących” po wcześniejszym ostrzeżeniu.

(za:Onet.pl)

Przypomnijmy, że 3 miesiące wcześniej (3 lutego) doszło do użycia przez policję broni gładkolufowej pod siedzibą Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

Również wtedy policja upowszechniała wersję o rzekomo obecnych w tłumie „pseudokibicach”:
Przed budynkiem zebrała się grupa 500-700 osób. Najpierw w stronę policjantów poleciały butelki, race i petrady, a następnie grupa protestujących zaatakowała policjantów i próbowała się wedrzeć do środka. Dowodzący akcją podjął decyzję o użyciu broni gładkolufowej. Oddana salwa ostudziła zapał napastników. Z naszych obserwacji wynika, że wśród atakujących byli pseudokibice – mówił Andrzej Gąska, rzecznik śląskiej policji.
(PAP)
Tymczasem przepisy zezwalające na użycie broni gładkolufowej zakazują strzelania poniżej pępka i w głowę.
Broń ta ma bowiem obezwładniać, a nie zabijać.
Tymczasem skala „burdy stadionowej” była niewielka:

Prawie puste trybuny, trochę biegających ludzi po murawie.
Jakie, u licha, leciały „niebezpieczne przedmioty” w kierunku policjantów?
Trawa wyszarpana z murawy wraz z korzeniami?
Poza tym na filmie widać wyraźnie, że policjanci zachowują się niczym na polowaniu – oddają pojedyncze wystrzały do ludzi na murawie.
Tak wygląda stan zagrożenia, czy może raczej stan bezsilności ludzi, którzy nie wiedzą, co zrobić, żeby przywrócić porządek?
Na tym filmie widać wyraźnie, że policjanci byli wystarczająco wyposażeni w środki obronne; mogli wytrzymać nawet grad kamieni.

Pomocy rannemu udzielili kibice.

https://

Czy mogą zatem dziwić nocne zamieszki w Knurowie?

https://

Policyjnym frustratom wyposażonym w broń trzeba powiedzieć STOP.
Nie może bowiem tak być, że człowiek, który we własnej obronie zabija napastnika, staje przed sądem oskarżony o zabójstwo, gdyż przekroczył granice obrony koniecznej zdaniem jakiegoś prokuratora, i jednocześnie śmierć może być karą za bieganie po murawie stadionu!

Skoro policja sobie nie radzi, to trzeba w…dolić na zbity ryj tych, którzy doprowadzili ją do tego stanu!
Ile jeszcze będzie ofiar do końca tego roku?
Przecież czekają nas kolejne, i to spore, demonstracje, po nadchodzących wyborach.
Tymczasem Dziewulski już rozmywa odpowiedzialność za śmierć człowieka:
Moim zdaniem nie da się ustalić, kto oddał feralny strzał. Nie można zidentyfikować dokładnie określonego egzemplarza broni – zaznaczał Jerzy Dziewulski, były antyterrorysta. – Strzał nie mógł przebić szyi. Policjant nie mógł mierzyć w tętnicę szyjną lub głowę. Jednak strzał w krtań mógł spowodować zatrzymanie oddechu – dodał. (za Onet.pl)
Tymczasem na filmie widać, że funkcjonariusze strzelali pojedynczo, niczym na polowaniu. Można więc ustalić, kto oddał śmiertelny strzał.
Przeraża mnie jednak co innego:

jeśli w Knurowie, a trzy miesiące wcześniej w Jastrzębiu, funkcjonariusze mieli tylko poligon z ostrą amunicją?

3.05 2015

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
76 komentarze
 

 1. Avatar Krzywousty

  Humpty – nie przesadzasz?
  Zamiast krytykować, może powiesz JAK policja ma sobie w takich wypadkach radzić? Podaj receptę. Może powinna obstawić każdy mecz ilością policjanów pięciokrotnie przekraczającą ilość kibiców? To taki wojskowy przelicznik na sukces atakujących bo aby spacyfikowac trzeba atakować a nie bronić się. Tylko nie wiem jak mają atakować. Przecież w Polsce zabroni im się używać pałek, gazów…
  Chyba wiem – polcja powinna w polsce używać metody Ghadiego. Wyjść pokojowo na stadion, usiąść ze skrzyżowanymi nogami i wystawić się na grad butelek i cegłówek ze strony zadymiarzy.
  Po pewnym czasie zadymiarzom zrobi się głupio i zrozumieją swój błąd. Nawet pozbierają policjantów i zawiozą ich do szpitala.
  .
  A swoją drogą to w wojsku nigdy nie był, prawda? Skoro pisze: “przepisy zezwalające na użycie broni gładkolufowej zakazują strzelania poniżej pępka i w głowę”… Dobre. Naprawdę dobre.
  W mojej jednostce sierżant powtarzał – zakazuje się szeregowemu nie trafić w tarczę. Za złamanie zakazu szorowanie latryny.
  Wszyscy szorowali.
  Do ruchomego celu? Na stojąco? Z gładkolufowej? Chyba tylko jeśli przystawisz ją gościowi do klatki. No ale wtedy na pewno złamiesz jakiś inny zakaz. Zakaz minimalnej odległości he he he
  Dobre.
  Naprawdę dobre…
  .
  Ludzie jakie wy macie szczęście że nie miszkacie w US of A. Użycie broni gładkolufowej to w Ameryce akt miłosierdzia.
  Za nie zastosowanie się do poleceń policji w Ameryce… ech, nie będę nawet zaczynał.
  .
  Musicie sie zdecydować: albo chcecie mieszkać w państwie prawa gdzie każdy musi zastosować się do poleceń policji (najwyżej później ją sądzić jeśli działała bezpodstawnie), albo…
  Nie da się mieć obu.

  0
  • Avatar Tez emigrant

   Przecież autor cytuje rozporządzenie wykonawcze. Czy uważasz, że ułożone zostało przez idiotów dla kretynów? I jeszcze jedno. Policjanci amerykańscy nie są uzbrojeni w broń wojskową, która ma zabijać, ale w taką, która ma obezwładniać. Państwo prawne (nie prawa!) to państwo, w którym przestrzegają prawa jego funkcjonariusze i inne organy. Dlatego Polska jest jeszcze bardzo odległa od tego postulatu.

   0
   • Avatar Stefan Rogut

    Chyba dawno opuściłeś ten kraj emigrancie. To nie z broni wojskowej strzelano, To nie była amunicja penetrująca tylko gumowa. Gu-mo-wa.
    Nie stosuje się jej aby zabijać tylko obezwładniać, podobnie jak paralizatory ( a jednak ludzie giną), czy miotacze gazu (też się zdarzają ofiary).

    0
    • Avatar Jurek

     Naprawdę kolego myślisz, że ludzie nie uwierzą w to co widać i słychać na filmie i twoją bajkę przełkną ? Tu nie widzowie Lisa zaglądają, których stosownie określił wymieniony obok “redaktor” w dostępnym na You Tube filmiku, chociaż widzę że analiza filmów nie jest twoją mocną stroną.

     0
   • Avatar Krzywousty

    Policjanci amerykańscy nie stosują broni która ma zabijać?
    Widzę że może i jesteś emigrantem, ale chyba gdzieś w Nowej Zelandii, a może w Australii?
    .
    Do samego rozpraszania “peaceful demonstartors” tak. Ale jak traktują tych demonstrantów którzy są w posiadaniu niebezpiecznych czy śmiertelnych narzędzi?
    A w jakim celu podczas większych meczy w bocznych ulicach zawsze rozstawione są SWAT teams? Wiesz co to jest SWAT, prawda?
    Amerykanie o tym pamiętają, nawet kiedy podczas meczu wypiją kilka piw.
    Nie mów że nie wiedziałeś…
    .
    Pogoogluj, poczytaj, a kiedy pójdziesz na mecz to wcześniej skręć w boczne uliczki. Znajdziesz tam odpowiedź dlaczego w Ameryce nie ma burd podczas meczy. Nie zapomnij zdać nam z tego raport.

    0
    • Avatar Tez emigrant

     Tak długo jestem emigrantem, że ostatniego w Polsce pamiętam Gierka. A więc stażowo o wiele dłużej, niż ty. 😉 To, co mówisz, to są efekty 09/11. Na wypadek, jakby jakim głupkom do głowy nie przyszło zaatakować ludzi na stadionie. Zapytaj miejscowych, to sie dowiesz, jak jest. Po co wypisywać durnoty? I pamiętaj, nigdy policja w USA nie urządzała sobie strzelnicy na stadionie. A w Knurowie zachowywali się jak na polowaniu. To taka róznica, wystarczająco duża, żebyś i ty to zrozumiał.

     0
     • Avatar Krzywousty

      To JA jestem miejscowy więc pytać nie muszę. Mieszkam dłużej w Ameryce niż mieszkałem w Polsce. Miałem też wyraźnie znacznie więcej do czynienia z miejscową policją niż ty skoro takie rzeczy piszesz.
      .
      W przyszłości nie mąć Polakom w głowach bo znów zaczną wpadać w kompleksy jak to w tej Polsce jest strasznie źle.
      Efekty 09/11 ??? Dopiero teraz amerykańska policja zaczyna się troche cywilizować. Głównie dzięki wszechobecnym kamerom.
      Wcześniej się dopiero działo.
      .
      SWAT: czas założenia 1960 a nie po 09/11.
      .
      I chyba dobrze wiesz co zrobiła by amerykańska policja gdyb tak jak wczoraj w Knurowie została obrzucona butelkami z benzyną i cegłami?
      .
      W Knurowie kibole lecieli na drugą stronę stadionu by spuścić pierdel kibicom albo kibolom strony przeciwnej. Nie widziałeś? Zasranym obowiązkiem policji było temu zapobiec. Zrobili to łagodniej niźli by to zrobił SWAT.
      .
      Z ostatnich doniesień: zmarły w Knurowie dostał gumową kulką w okolice prawego ramienia a nie w głowę.
      .
      Żałuję że skomentowałem. Ameryka przy Polsce to kraj tak bardzo policyjny, że wprost niewyobrażalne. Polacy mimo kopiowania wszystkiego co amerykańskie jeszcze wciąż mają dużo wolności. Duuużo więcej niż Amerykanie. Jak widać z artykułu Polacy walczą by ją utrzymać i walczą o zachwanie swobód obywatelskich.
      I niech tak zostanie.
      .
      Parę niewinnych linków – miłego oglądania:
      https://www.youtube.com/watch?v=mepzPpo43PU
      https://www.youtube.com/watch?v=tHkFySlyTwc

      0
  • pablo3 pablo3

   widac, Panie Krzywousty, ze dawno nie byles w Polsce. to juz kolejna ofiara w ostatnim czasie, po wczesniejszych incydentach w Olsztynie, Kutnie i Legionowie. chodzi o to, ze traktuja ludzi jak psy, nie respektuja zadnych praw i dzialaja jak amatorzy. bo komendant chce miec wyniki. a sami sa najwiekszymi przestepcami. myslisz, ze kto handluje prochami, kto trudni sie lapowkarstwem, kto chleje na umor i rozbija sie autami? to tylko kilka przykladow. co bylo w sprawie dla reportera, policjanci ze specjalnej grupy do przestepczosci samochodowej, strzelali do niewinnego chlopaczka (kilkadziesiat strzalow) i potem go zastraszali jeszcze… co sie dzieje w sprawie Olewnika, etc. panstwo prawa? gowno, a nie panstwo prawa. prawo ubecko-esbeckie.

   0
 2. Avatar pix

  Ćwiczenia przed stanem wyjątkowym po 10 maja.

  0
  • Avatar Alia

   To bedzie stan i wyjatkowy a potem wojenny, bo Bronek wygrać musi. Jesli nie wygra, to wprowadzi stan wyjatkowy, tak piszą madrzy ludzie.

   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
319217