Bez kategorii
Like

Polak przejmie portugalskie linie lotnicze?

08/12/2012
272 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

German Efromovich, prezes brazylijsko-kolumbijskiej spółki Synergy Group, został Polakiem. Uzyskanie polskiego obywatelstwa zwiększa jego szanse w przetargu na portugalskie linie lotnicze TAP – podaje onet.pl.

0


Należąca do Efromovicha Synergy Group, obsługująca linie lotnicze Avianca, jest jedynym kandydatem do zakupu TAP. Zgodnie z portugalskim prawem, państwowy przewoźnik nie może być jednak w całości kupiony przez inwestora spoza Unii Europejskiej. Bez polskiego obywatelstwa inwestor mógłby nabyć jedynie 49,9 proc. udziałów spółki TAP.

Prywatyzacja portugalskiego przewoźnika lotniczego ma nastąpić najpóźniej do końca grudnia br.

Według portugalskich mediów, 64-letni German Efromovich osobiście uczestniczy w serii negocjacji z przedstawicielami rządu Pedra Passosa Coelho. Odnotowują one, że południowoamerykański biznesmen w swoim zespole negocjacyjnym ma kilku zaufanych Portugalczyków oraz sam bardzo dobrze orientuje się w realiach portugalskiej gospodarki.

O kwestiach ekonomicznych inwestor rozmawiał w ostatnim czasie również z przedstawicielami polskiego MSZ w Portugalii. „15 listopada br. na własną prośbę spotkał się on z ambasadorem RP w Lizbonie, Bronisławem Misztalem. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim planów rozwoju firmy Germana Efromovicha”, poinformowała na swojej stronie internetowej ambasada.

German Efromovich urodził się w rodzinie polsko-żydowskich emigrantów, którzy po II wojnie światowej wyjechali do Ameryki Południowej. Dotychczas posiadał obywatelstwo Brazylii i Kolumbii.

Więcej:

http://biznes.onet.pl/prezes-synergy-group-dostal-polskie-obywatelstwo,0,5325513,1,news-detal 

0

Aleksander Pi

"Szef Dzialu Ekonomicznego Nowego Ekranu. Dziennikarz z 10-letnim stazem. Byly z-ca szefa Dzialu Biznes "Wprost"."

1837 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758