Małopolska
Like

Polacy wygrali z niemieckim urzędem. Sąd oddał im dziecko

11/09/2013
2026 Wyświetlenia
2 Komentarze
1 minut czytania
Polacy wygrali z niemieckim urzędem. Sąd oddał im dziecko

Polska rodzina wygrała w sądzie z niemieckim Jugendamtem. Sędzia uznał, że dwuletnie dziecko, które przez dwa miesiące siedziało w ośrodku opiekuńczym, ma wrócić do domu.

0


 

DSCN0453  DSCN0463

 

Szczęśliwy finał sporu polskiej rodziny z niemieckim Jugendamtem – czyli urzędem ds. młodzieży. Sąd rodzinny w Berlinie zdecydował, że odebrane Polakom dziecko ma wrócić do rodziców. Niemiecki sąd tym razem wziął stronę polskich rodziców. Dwuletnia Andżelika po ponad dwóch miesiącach spędzonych w ośrodku opiekuńczym, wraca do domu.

Adwokat rodziny Stefan Nowak przekonuje, że Jugendamt nie miał podstaw, aby odebrać dziecko. Ubolewa jednocześnie, że cała sprawa trwała tak długo. Rodzicom przez pięć tygodni nie pozwalano zobaczyć córki. Jugendamt umieścił Andżelikę w ośrodku opiekuńczym twierdząc, że rodzice nadużywają alkoholu. Ci od początku zaprzeczali.

DSCN0456

 

Przypadek Andżeliki skończył się szczęśliwe. Podobnych spraw jest jednak w Niemczech wiele. Dotyczą zresztą nie tylko Polaków. W ubiegłym roku Jugendamt odebrał rodzicom 40 tys.dzieci. W większości przypadków chodziło o rodziny niemieckie.

Źródło : – http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/437492,polacy-wygrali-z-niemieckim-urzedem-sad-oddal-im-dziecko.html

Sprawę monitorowało Międzynarodowe Stowarzyszenie Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z.  link – http://www.dyskryminacja-berlin.de/

 

DSCN0455

 

 

 

0

Marcin Gall http://www.dyskryminacja-berlin.de/

Międzynarodowe Stowarzyszenie Przeciw Dyskryminacji Dzieci w Niemczech t.z.

46 publikacje
1 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758