HYDE PARK
Like

Pokłady hipokryzji za uszami

28/01/2014
860 Wyświetlenia
7 Komentarze
4 minut czytania
Pokłady hipokryzji za uszami

O tajnych więzieniach CIA w Kiejkutach informują nas w roku 2005 Amerykanie. Polscy politycy od lewa do prawa o niczym oczywiście nie wiedzieli. Były premier i lider SLD przerzuca się odpowiedzialnością z byłym prezydentem Kwaśniewskim, gen. Dukaczwski, były dowódca WSI twierdził, że to ośrodek rekreacyjny agentów CIA a Jarosław Kaczyński dowiadywał się o nim z GW a nie z rozmów z ministrem-koordynatorem służb specjalnych Wassermannem. Tusk kieruje sprawę do prokuratury a ta oskarża Siemiątkowskiego – szefa Agencji Wywiadu. Kozioł ofiarny został znaleziony.

0


 

Wszystko zaczęło się od artykułu w „Washington Post” i raportu organizacji Human Rights Watch ponad 8 lat temu. Ówczesny premier Miller oraz prezydent Kwaśniewski zaprzeczali, jak się dzisiaj okazuje kłamali, istnieniu takiego ośrodka. W grudniu 2005 roku minister Wassermann poinformował sejmową komisję, że w Polsce nie było więzień CIA. Jak się dzisiaj okazuje: kłamał. Śledztwa prowadzą komisja Rady Europy lecz Polska odmawia współpracy i nie dostarcza posiadanej dokumentacji lotniczej. Pisowski premier Marcinkiewicz twierdzi: „to są oszczerstwa a nie fakty”. Następny kłamczuszekł. Kolejny raport publikuje w styczniu 2007 Europejski Parlament uskarża polski rząd o „brak chęci współpracy”. „Rzepa” w grudniu 2009 podaje szczegóły lotów do Szymanowic. Chętnych do mówienia prawdy brakuje chociaż tzw, raport Marty’ego udowadnia nawet istnienie nielegalnych powiązań pomiędzy WSI a CIA.

Zaprzeczenia, uchylanie się od odpowiedzialności, niedomówienia, zrzucanie odpowiedzialności na „kolegę”, przeinaczenia, umywanie rąk i kłamstwa Po Prostu są znacznikiem politycznych matactw od roku 2005. Ośrodek w Kiejdanach stanowił w dużej części amerykański, eksterytorialny element CIA-owskiej sieci nielegalnych placówek w Europie Wschodnie przetrzymującej, często nielegalnie porwanych, osóby oskarżane o terroryzm. Takie polskie Guantanamo warte dla polskich decydentów, jak się okazuje do tej pory, 15 mln dolarów. Amerykańscy funkcjonariusze „wypoczywali” J na Mazurach, czy ich „goście” również?

Współprace pomiędzy wywiadami są oczywiste i mało kto o takich sprawach wie a na pewno nie mówi. Wiedzę o takich sprawa zdobywa się oglądaniem fabularnych filmów lub czytaniem thrillerów la Carre. Coś tam z nich przecieka do naszej świadomości a tortury są ich integralną częścią. Czy są to wymysły? Oglądając film „Wróg numer jeden” o polowaniu na Osama bin Ladena nie odnosi się tego wrażenia. Ale oczywiście wymyślne sposoby „dochodzenia do prawdy” stosowane na Kubie czy w Pakistanie sprawiają inne wrażenie niż przeprowadzane na sielskich Mazurach przez amerykańskich funkcjonariuszy, na terenie suwerennego państwa przymykającego oczy na gwałcenie podstawowych praw człowieka. Tortury pod przykrywką walki o bezpieczeństwo innych – to brzmi tak niewinnie ale tylko dopóki nie wyobrazimy sobie, że moglibyśmy znaleźć się w takiej samej sytuacji. Bez jakichkolwiek praw, „zniknięci” dla otaczającego nas świata i bez jakiejkolwiek możliwości udowadniania swoich racji.

Praw człowiek nie można scedować na służby specjalne a samemu chować głowę w piasek. Amerykanie nie bez kozery przeprowadzali operacje poza granicami swego kraju. Wiedzieli co czynią i bali się odpowiedzialności przenosząc takie operacje do Wschodniej Europy. Za 15 mln srebrników umywali ręce a polscy decydenci trzymali język za zębami bo przecież współpraca z Ameryką to zaszczyt! Nawet jeżeli używa się w tej współpracy średniowiecznych metod wydobywania zeznań. Kolejne rządy, premierzy i najwyżsi odpowiedzialni patrzyli się w drugą stronę Bo tak im było wygodniej. Bo nie mieli odwagi zaprotestować przeciwko niehumanitarnym czy nielegalnym działaniom. Łamiąc prawo dochodzić do prawdy! Co za hipokryzja!

Żadna partia polityczna, żaden polityk nie potrafił wziąć na siebie odpowiedzialności za poczynania było nie było polskiego rządu. Od dłuższego czasu mamy już paradę kłamstw. Nie skończyła się ona jeszcze. Przedstawienie fałszu, obłudy, wzajemnych oskarżeń i politycznego mycia rąk jeszcze nie jest skończone.

 

Inne zapisy autora:

0

Avatar
lchlip

182 publikacje
12 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816