Bez kategorii
Like

Pokażmy głos porfela.

04/12/2012
418 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Co rozumiem przez głos portfela? Jak najbardziej przez głos portfela mogą też przemawiać poglądy polityczne i komentarz do poglądów politycznych osób publicznych.

0


 

Dam na początek prosty przykład. Słynny plakat zimnego lecha zawieszony "przypadkowo" przed Wawelem w dniach pogrzebu śp. Marii i Lecha Kaczyńskich. Przyznam, że po tym wyczynie marketingowym przestałem kupować jakiekolwiek produkty Kompanii  Piwowarskiej, która jest właścicielem marki piwa Lech. Teraz prosty rachunek. Weźmy ze 100 tys. ludzi, którzy zrobili podobnie. Załóżmy, że każda z nich wypija rocznie około 100 butelek piwa (średnio jedno piwo na trzy dni). Marża producenta piwa to około 60 groszy na jednej butelce. Dokonujemy prostego mnożenia:

100.000 x 100 x 0,60 = 6.000.000 zł

Oto realna strata Kompanii Piwowarskiej spowodowana bojkotem konsumenckim motywowanym przyczynami politycznymi. Raczej nie w kij dmuchał. Nawet dla dużego koncernu, tym bardziej w czasach kryzysu.

Co dalej? Ano można skomentować poglądy Stuhra, czy Pasikowskiego. Jednak podstawą jest nie pójście na film "Pokłosie", czy każdy następny film Pasikowskiego lub z udziałem Stuhra. Po co im kabzę nabijać? A "Pokłosie" cieniutko, oj cieniutko w box office. Ósme miejsce: film.onet.pl/rankingi/box-office-pl/ranking.html

Opania się brzydzi? Proszę bardzo już go więcej na ekranie nie obejrzę, czy to kinowym, czy telewizyjnym.

Linda brzydzi się w ogóle pomysłem kręcenia filmu o katastrofie w Smoleńsku? Tak samo jak z Opanią.

I tak robić konsekwentnie i do bólu. Bo przecież jak powiedział bodaj Tuwim, czy Słonimski (poprawcie mnie jak się mylę) "W życiu liczy się honor i honorarium". Natomiast poklepywanie po plecach w wykonaniu salonu czersko-wiertniczego żadnemu artyście honorarium nie zastąpi.

Wystarczy niech się znajdzie ze 100 tys podobnych do mnie a jak widać już spadki dochodów dla firm są odczuwalne. Trawestując Majakowskiego – Obywatel Portfel ma głos.

0

frank drebin

Zlosliwy jak go cos wkurzy.

393 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758