POLSKA
Like

Podzielniki Cię okradają!!!

14/03/2016
61 Wyświetlenia
5 Komentarze
17 seconde czytania
Podzielniki Cię okradają!!!

Zobacz te trzy filmy i zacznij myśleć! Czy już wiesz, dlaczego podzielniki trzeba zlikwidować? Dla spółdzielni nie jest ważne który lokator zapłaci za CO, ważne żeby bilans całego bloku się zgadzał. 

 

 

https://

 

 

https://

 

 

https://

 

 

Inne zapisy autora:

lub czasopisma

Jestem taksówkarzem ( w zawieszeniu :) ). Jestem członkiem Stowarzyszenia Prawo na Drodze. Jestem dziennikarzem obywatelskim portalu 3obieg.pl. Należę do KUKIZ'15. Jestem asystentem społecznym posła Pawła Skuteckiego.

31 publikacje
20 komentarze
 

 1. Piotr-Pierre

  Stara prawda znana powszechnie od lat. Ale nie 800 zlotych. Mi się udawało “wycisnąć” jakieś 300-400 zł. zwrotu, i to dopiero latem. Trzeba bylo dlugo czekać. Więcej zyskalbym na BRAKU podzielników. Lokatorzy mieszkan “skrajnych” zawsze będą stratni, bez podzielników także. Nie ma sprawiedliwosci na tym swiecie, lokatorzy mieszkań poloizonych WYZEJ, przy braku windy, a te w prowincjonalnej Polsce nadal sa rzadkoscią tez sa pokrzywdzeni, bo i trudniej im do swego mieszkania wejsć i dalej maja do piwnicy, garazu.
  Cos za coś. Jesli godze się przebywać w lokalu w którym temperatura waha się od 16-18 stopni, to muszę jakis orofit finansowy z tego mieć.
  Milosnicy “ciepelka” musza za nie zaplacić.
  Przypimne ze za tzw. komuny “grzano sprawiedliwie”. Goraco bylo w piwnicach, w pustych lokalach, a na calej dlugosci linii cieplowniczych rosla zielona trawa, gdy obok nich lezaly zwaly sniegu.
  Kto za to placil? Na pewno nie kotlownie i nie szefowie partii komunistycznej ☺.
  Sprawiedliwośc (podobno) istnieje w NIEBIE. Nie wczesniej.

  P.

  • Piotr-Pierre

   P.S. Przypomnę ze podzielniki wprowdzono na fali lokatorskich protestow i zadan “wolnego rynku ciepla”.
   Bo na zdrowy rozum to fakt: dlaczego nie moge miec wyboru, i ogrzewac sie np. kominkami? Dlaczego nie moge grzejnikow CO wogole WYWALIC ze swego lokalu i nie placic NIC cieplowni (bo i za co wtedy?).
   Tylko gdyby tak myslala wiekszosc, na czym zarabialy by, coepraz czesciej sprywatyzowane i skomercjalizowane cieplownie? Na handlu obnosnym? 😉

   Pozdrawiam
   P.

 2. amateo

  fizyki nie oszukasz
  ***
  prawa fizyki nie maja przelozenia na ekonomie (albo maja w pejoratywnym znaczeniu)
  ***
  i na bazie tej fizyki ekonomia wychodzi z zalozenia: wyprodukowalismy tyle a tyle dzuli to ktos musi zaplacic. mniejsza o to ze ta sama fizyka mowi ze 30% poszlo w pizdu. i tak za wszystko zaplaci konsument

 3. Observer

  Większej dawki IDIOTYZMÓW nie widziałem.

  Jeśli chodzi o te stare to są faktycznie do wymiany, już od dawna powinny byc elektroniczne.
  Elektroniczne – NIE PRZEKŁAMUJĄ.

  Wiem co piszę bo to mój zawód, zakładałem opomierowanie na grzejnikach oraz to najważniejsze dla WPEC-u czyli licznik głowny ciepła na bydynku. Pomiar jest w GJ ( gigadżul)

  Nie ma lepszej “wspólnoty mieszkaniowej” dla WPEC-u aniżeli ta która nie ma podzielników na kaloryferach, jaka wtedy jest radocha w biurze. Wiem co piszę, bo tam pracowałem. !!!!!!
  Otóz każdy !!!!! budynek ma główny licznik ciepła i z tego jest rozliczany, KAŻDY !!!!.
  Ci co nie maja podzielników, to po prostu nie oszczędzają i licznik głowny napieprza jak durny, lokatorzy za takie ciepło przepłacają 2 krotnie , a czasem nawet 2,5 razy więcej niż w takim samym budynku z podzielnikami.
  Jak się ma podzielniki to się oszczędza, i metry sześciennę ciepłej wody na takim budynku spadają co najmniej 2 krotnie. Fajnie to widać na głównym liczniku w piwnicy. 🙂
  Jaki to ból dla WPEC-u, bo przecież oni zarabiają na “sprzedaży” ciepła. !!!!

  Ja mam podzielniki i za 3 pokojowe mieszkanie w którym jest ciepło (70m2) płace jakieś 200-250 zł -ale o to zadbałem, aby były !!!!

  Mój kolega po fachu mieszkający w “wieżowcu” od kilku lat stacza batalię, aby pozakładali w końcu podzielniki na kaloryfery, ale wspólnota sie nie zgadza, a WPEC cieszy się ogromnie.
  To jeden z ostatnich wieżowców na których najwięcej zarabia 🙂
  I teraz porównanie. Ja płace jak powyzej a on za 2 pokoje (52m2) 600 zł. 😉

  Jak czasem mi mówi jak widzi w zimę okna pootwierane i kaloryfery na maxa otware to go ch…….j strzela.
  A licznik głowny bije i na niego jest przysyłana faktura 🙂

  Fajnie by było aby ktoś kto porusza wątek miał choćby podstawową wiedzę z tego zakresu 😉

 4. c.2000

  Dobrze pokazany problem a zarazem przyczyna dyskwalifikująca podzielniki.
  Z niesmakiem i zażenowaniem patrzę na ludzi chwalących się “oszczędzaniem” przez skręcanie zaworów. Bo im 18 stopni wystarcza!
  Gdyby rozumieli migrację ciepła przez przegrody wewnętrzne, większość mocno by się wstydziła. Bo to kradzież. Tak! Jeśli znasz prawdę o podzielnikach i jesteś przyzwoiitymj człowiekiem – na pewno będziesz żądał demontażu.
  Zobacz dokładnie filmiki, jeśli masz umiesz myśleć przeczytaj bardziej zaawansowane artykuły o podzielnikach na http://casim.blog.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217