Małopolska
1

Podryw bogatych pań, potem groźby, na koniec szkalowanie…

05/02/2015
1105 Wyświetlenia
2 Komentarze
5 minut czytania
Podryw bogatych pań, potem groźby, na koniec szkalowanie…

Mowa o znanym w świecie półświatku, żerującym na kobiecej naiwności 40-letnim Dominiku Mastalskim z Trzebini. Jego proceder działania jest bardzo prosty, wpierw znajduje swoje ofiary na portalach randkowych i społecznościowych typu fotka.pl, badoo.com, najczęściej prowadzące swoje przedsiębiorstwa lub pracujące na wyższych stanowiskach, mamiąc obietnicami i ciepłymi słowami, swoimi wielkimi znajomościami i możliwościami, informacjami o sobie typu zajmowane stanowisko – Asesor Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, kolejno znajduje usługi mu niezbędne. W tym przypadku zgłosiła się do nas właścicielka warsztatu samochodowego, która padła ofiarą działań tego przestępcy. Jego profil działania był podobny jak wcześniej opisany, z pewnym wyjątkiem – znali się z czasów szkolnych – widać więc, że tego rodzaju ludzie nie mają żadnych ograniczeń oraz umiarów. Imię poszkodowanej zostało zmienione na […]

0


Mowa o znanym w świecie półświatku, żerującym na kobiecej naiwności 40-letnim Dominiku Mastalskim z Trzebini. Jego proceder działania jest bardzo prosty, wpierw znajduje swoje ofiary na portalach randkowych i społecznościowych typu fotka.pl, badoo.com, najczęściej prowadzące swoje przedsiębiorstwa lub pracujące na wyższych stanowiskach, mamiąc obietnicami i ciepłymi słowami, swoimi wielkimi znajomościami i możliwościami, informacjami o sobie typu zajmowane stanowisko – Asesor Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, kolejno znajduje usługi mu niezbędne.

W tym przypadku zgłosiła się do nas właścicielka warsztatu samochodowego, która padła ofiarą działań tego przestępcy.

Jego profil działania był podobny jak wcześniej opisany, z pewnym wyjątkiem – znali się z czasów szkolnych – widać więc, że tego rodzaju ludzie nie mają żadnych ograniczeń oraz umiarów. Imię poszkodowanej zostało zmienione na jej życzenie.

Pani Marto, proszę opowiedzieć swoją historię?

Po długim czasie braku kontaktu z Dominikiem napisał do mnie wiadomość na portalu Badoo.com, pytając się od razu czy prowadzę warsztat samochodowy. Trzebinia nie jest dużym miastem, a dzięki odpowiedniej inwestycji mamy mocną reklamę o dużym zasięgu. Dominik Mastalski chciał abyśmy wykonali dla niego usługę wymiany rozrządu dostępną w naszej ofercie w cenie standardowej 220,00 zł robota (+części), natomiast po znajomości obniżyłam tą kwotę do 180,00 zł za robotę pod warunkiem dostarczenia części przez Dominika. Wymieniliśmy tylko pasek rozrządu i rolkę napinacza paska, bo tylko takiej usługi zażyczył sobie D. M., zabraniając nam wykonywania innych usług, w tym również diagnostycznych (podpięcia komputera – co zresztą zawsze się powinno robić, jednak klient to nasz pan, więc nie zrobiliśmy tego). Usługa wykonana, samochód przez naszego kierowcę zawodowego sprawdzony, gotowy do odbioru – klient zadowolony, przyjechał, podpisał dokumenty odbioru oraz gwarancję, odjechał “z piskiem opon” z warsztatu. Nasz zakład czynny jest do godziny 17:00, o czym został klient kilkukrotnie poinformowany – tutaj niespodzianka. Około godziny 20:00 otrzymuję od klienta SMS-a że samochód chodzi jak “traktor” i że jest to nasza wina. Zaprosiłam więc klienta następnego dnia do warsztatu celem sprawdzenia co jest przyczyną, niestety klient nie przyjechał – przyjechała jego żona, choć ponoć był po rozwodzie z nią. Już powoli zaczynałam nabierać podejrzeń. Mechanik zdiagnozował problem, nie leżący po naszej winie, ponieważ klient zabronił podpięcia nawet pod komputer, przez co nasz informatyk/diagnosta nie mógł sprawdzić jakie naprawy czekają klienta w najbliższej przyszłości oraz co należy zrobić w trybie natychmiastowym w aucie. Problem była najprawdopodobniej obrócona panewka, do czego się nawet nie zbliżaliśmy. Klient zażądał natychmiast zwrotu pieniędzy bo inaczej nas zniszczy, oczywiście odmówiliśmy. Tutaj zaczęła się nasza gehenna, ataki w sieci ze strony klienta. Po kilku godzinach wykonaliśmy do klienta telefon i zaproponowaliśmy wykonanie ekspertyzy przez niezależnego biegłego sądowego, za co my puki co zapłacimy. Oczywiście klient zaczął nas wyzywać i poniżać, nie wyrażając zgody na tego rodzaju badanie. Sprawę postanowiliśmy skierować na drogę sądową, raz w związku z podawaniem się przez niego za Asesora Prokuratury co jest wykroczeniem, jak również z uwagi na próbę wyłudzenia, pomówienia oraz szkalowanie naszej firmy w internecie.

Czyli uważa Pani że usługę wykonaliście dobrze, a klient chciał pod groźbą szkalowania wyłudzić zwrot 180,00 zł?

Tak, tak uważam, mało tego wszystkiego, doszliśmy do informacji o innych poszkodowanych kobietach przez Dominika Mastalskiego.

Dziękujemy Pani Marto za kontakt oraz udzielenie wywiadu, mamy nadzieję że inne panie zostaną ostrzeżone przez nas w samą porę.

poszukiwany_prokuratura_chrzanow_dominik_mastalski_trzebinia

Piknikowy Pelikan
niezależny dziennikarz

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Piknikowy Pelikan

2 publikacje
1 komentarze
 

2 komentarz

 1. Avatar Stefan Rogut

  Nawet jeśli dziennikarz jest niezależny to zrozumienie przekazu przez czytelnika jest zależne od poprawnego użycia słów.
  Napisano:”Mowa o znanym w świecie półświadka…”
  winno być – Mowa o znanym w półświatku…
  Z “półświadkiem” może być problem w postępowaniu. Wydaje mi się, że Prokuratura czy Sąd łatwiej zaakceptują “całego świadka” 🙂

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816