HYDE PARK
Like

Podręcznik na temat azylu, granic i migracji

19/12/2014
640 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Podręcznik na temat azylu, granic i migracji

Ukazała się polska wersja podręcznika dotyczącego azylu, granic i migracji wydanego przez Agencję Praw Podstawowych UE i Europejski Trybunał Praw Człowieka – powiedział.

0


Zrzut ekranu 2014-12-19 11.02.07– Jest to niezwykle cenne wydawnictwo dla wszystkich, którzy na co dzień zajmują się kwestiami azylu i migracji tj. dla prawników, sędziów, prokuratorów, funkcjonariuszy straży granicznej oraz urzędników imigracyjnych – ocenił podsekretarz stanu w MSZ Artur Nowak-Far podczas otwarcia konferencji poświęconej publikacji.

 

Wiceminister spraw zagranicznych, Artur Nowak-Far, podkreślił również, że 18 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Migrantów ustanowiony w 2000 r. przez ONZ, by uwrażliwiać społeczeństwo na przestrzeganie praw człowieka i praw przysługujących migrantom. – Idea ta powinna nam przyświecać również na co dzień – zaznaczył wiceszef polskiej dyplomacji.

 

Podręcznik zawiera przegląd przepisów mających zastosowanie do azylu, zarządzania granicami i imigracji w odniesieniu do prawa unijnego oraz systemu Europejskiej Konwencji Praw Człowieka. To także przewodnik po orzecznictwie Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w tej dziedzinie.

 

Konferencja promująca polską wersję podręcznika nt. azylu, migracji i granic odbyła się 18 grudnia z inicjatywy MSZ i MSW. Gościem specjalnym był Adriano Silvestri z Agencji Praw Podstawowych UE, który zaprezentował podręcznik. Ponadto uczestnicy wzięli udział w dyskusji poświęconej orzecznictwu Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości UE w dziedzinie azylu i migracji oraz stosowaniu praw podstawowych w praktyce administracyjnej.

 

 

kom/ kfk/mp

 

Źródło: MSZ

 

Inne zapisy autora:

0

Wiadomosci 3obieg.pl
Wiadomosci 3obieg.pl

Napisz do nas jeśli w Twoim otoczeniu dzieje się coś, co wymaga interwencji dziennikarskiej redakcja@3obieg.pl

1314 publikacje
11 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758