Artykuły redakcyjne
Like

Podpalić Polskę…

29/07/2017
176 Wyświetlenia
0 Komentarze
5 minute czytania
Podpalić Polskę…

Decyzja Komisji Europejskiej o rozpoczęciu przeciwko Polsce postępowania w związku z reformowaniem poletka mafii w togach oraz późniejsze słowa liderów PO pokazują najlepiej, kto zmierza do usunięcia Polski z unijnych struktur. To właśnie PO i Nowoczesna – i czas powiedzieć to wprost: robią to celowo. Gotowi są podpalić Polskę. Nie dla obrony swoich wpływów, bo nie ma już czego bronić. Z czystej zemsty.protest-2-650x321

Komunikat Komisji Europejskiej mówi tak: “Komisja Europejska wszczęła postępowanie przeciwko Polsce w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego, przesyłając wezwanie do usunięcia uchybienia w następstwie opublikowania w Dzienniku Ustaw w piątek 28 lipca br. ustawy – Prawo o ustroju sądów powszechnych. Władze polskie mają miesiąc na odpowiedź na wezwanie do usunięcia uchybienia”.

Dalej Komisja pisze o swoich obawach i zagrożeniu niezależności polskich sądów. Pisze dokładnie to, co napisali jej w skargach posłowie PO i Nowoczesnej. A napisali to, co mówią w TVN.

Wyjątkowa kasta wie jednak, że raz puszczone w dół kamienie będą się toczyć. Że skorumpowane, niesprawiedliwe sądy, sędziowie którzy kradną – nie tylko pendrive’y, czy kiełbasę, ale również podkradają ze Skarbu Państwa – w końcu odpowiedzą przed społeczeństwem za to wszystko, co tak radośnie i okrutnie czynili. W determinację obecnego rządu już jedna grupa prawników wątpiła – na ile zostało im bezkarności, możecie dzisiaj pytać komorników.

Podobnie, jak za miesiąc będziecie mogli zapytać byłych esbeków, którzy zamiast 15 tysięcy złotych dostaną ledwie „dwójkę” emerytury.

Schetynie, Petru, Budce i innym nie zostało już nic innego, tylko zemścić się za to, co im odebrano. I – wierzcie mi, lub nie – oni rozmawiając o polityce nie mówią o tym, co stracili. Oni mszczą się za utracone korzyści. Za to, czego już nie zrobią, bo oto właśnie skończyły im się możliwości. Odchodzi znana nam wszystkim „niezależność” sądów. Oby na zawsze.

Być może liczą na to, że ostateczną konsekwencją ich zdrady – czyli działania przeciwko własnemu państwu na arenie międzynarodowej – będzie decyzja o zawieszeniu Polski w prawach członka Unii Europejskiej a potem nawet wyrzucenie Polski ze struktur unijnych.

To zabawne, bo zdają się zapomnieć, że w UE nie ma miejsca na sentymenty. Że – jak w każdej, europejskiej również – w polityce liczą się pieniądze i możliwości. Pierwsze się kończą, a tych ostatnich nie mają już ani PO, ani Nowoczesna. Okazali się za słabi, a – nie oszukujmy się – nikt nie lubi zgwałconej kurwy.

To kwestia miesięcy, a może nawet tygodni, kiedy Timmermans przestanie rozmawiać z Budką, Schetyną a potem również z Tuskiem, a zacznie z parlamentarzystami PiS. Z legalnie i demokratycznie wybranym rządem.

Unia jest zbyt słaba, żeby pozbyć się Polski. Zbyt słaba ekonomicznie i politycznie. Groźby wykluczania – a to ze strefy euro, a to z całej wspólnoty – Komisja Europejska już składała. Kilka lat temu, kiedy Grecja znalazła się w kryzysie a Bruksela kazała ówczesnym rządom w Atenach przykręcić społeczeństwu śrubę. Grecy nie odpuścili – i wygrali.

Polacy nie traktują poważnie gróźb Komisji Europejskiej. Im głośniej krzyczą o nich byli esbecy i ich dzieci, tym spokojniej spacerują w niedziele i soboty polskie rodziny. Bo, co tu dużo mówić, jest nad Wisłą dużo lepiej, niż za rządów PO i PSL. Przede wszystkim jest więcej pracy. Państwo nie traktuje obywateli jak dojnych krów, zaś posłowie rządzącej większości przestali się prowadzać po drogich restauracjach i dawać nagrywać swoje słowa pełne pogardy dla zwykłych ludzi. Ministrowie już nie mówią, że „trzeba być durniem albo złodziejem, żeby pracować za mniej niż 6 tys. zł.” i nie kupczą niezależnością Narodowego Banku Polskiego (który w magiczny sposób zaczął wypracowywać zysk).

Politykom PiS wypada przypomnieć tylko, że w czasach świetności i pełnej niezależności Polski, zdrajców karano. W najlepszym razie pozbawieniem praw i banicją. W najlepszym razie…

Inne zapisy autora:

Pawel Pietkun
Pawel Pietkun https://www.3obieg.pl

2007 publikacje
158 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

319217