Bez kategorii
Like

Podłe i nielogiczne państwo Tuska.

07/02/2011
331 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Każdy liberał to wie, że obniżanie i upraszczanie podatków to podstawa, bo powoduje rozwój przedsiębiorczości i większe wpływy do budżetu.   Liberałowie z Platformy tego nie wiedzą, bowiem postępują dokładnie odwrotnie. Obiecał Tusk przed wyborami obniżenie podatkowych obciążeń dla Polaków, tymczasem mamy tendencję odwrotną. Nie dość że rosną podatki pośrednie, akcyza, to doczekaliśmy się zwiększenia podatku od tak zwanej wartości dodanej, znanego potocznie, jako VAT. Obiecano uproszczenie podatków i wszelkich procedur, tymczasem Platforma zadrwiła ze społeczeństwa ustanawiając szefem odpowiedzialnej za powyższe  komisji "Przyjazne państwo" największego sejmowego skandalistę, któremu poza lansowaniem własnej osoby udało się popsuć prawo budowlane, meldunkowe i kilka innych. W przepisach skarbowych związanych z VAT od nowego roku zmiana, a mianowicie nie ma możliwości odliczenia podatku od wartości […]

0


Każdy liberał to wie, że obniżanie i upraszczanie podatków to podstawa, bo powoduje rozwój przedsiębiorczości i większe wpływy do budżetu.

  Liberałowie z Platformy tego nie wiedzą, bowiem postępują dokładnie odwrotnie.
Obiecał Tusk przed wyborami obniżenie podatkowych obciążeń dla Polaków, tymczasem mamy tendencję odwrotną. Nie dość że rosną podatki pośrednie, akcyza, to doczekaliśmy się zwiększenia podatku od tak zwanej wartości dodanej, znanego potocznie, jako VAT.
Obiecano uproszczenie podatków i wszelkich procedur, tymczasem Platforma zadrwiła ze społeczeństwa ustanawiając szefem odpowiedzialnej za powyższe  komisji "Przyjazne państwo" największego sejmowego skandalistę, któremu poza lansowaniem własnej osoby udało się popsuć prawo budowlane, meldunkowe i kilka innych.

W przepisach skarbowych związanych z VAT od nowego roku zmiana, a mianowicie nie ma możliwości odliczenia podatku od wartości dodanej od paliwa tzw. samochodów z kratką. I nie ma znaczenia, że nie dotyczy to limuzyn, lecz najczęściej w małych firmach, często produkcyjnych, jedynego pojazdu służbowego, który służył do wszystkiego, od przywiezienia towarów i surowców poczynając do wywiezienia gotowego wyrobu do klienta.

  Brakiem konsekwencji rządu jest fakt, że w dalszym ciągu można odliczać VAT od napraw, lub części do tych pojazdów.
W swej zapalczywości Platforma przegapiła jeszcze jeden tak łakomy kąsek, bo nie wierzę w jakąkolwiek dobrą wolę tej formacji nieudaczników politycznych i gospodarczych.

Co ciekawe nowe przepisy nie dotknęły często "fur" z kratką za 100, czy 200 tysięcy, bo z racji tego, że należą do bogatych firm i bogatych biznesmenów, koszty paliwa wchodzą, z racji pełnej księgowości (która rzadko dotyczy firm mniejszych, chodzi o pułap obrotów), w całości (brutto) w koszty działalności.
Najbardziej ucierpieli ci, co ledwie zipią i z trudem bronią się przed bezrobociem.

  Pytanie tylko, czy starczy pieniędzy na wypłatę zasiłków dla kolejnych bezrobotnych, których przybywa dzięki tym światłym posunięciom rządu?

0

Internaut

Prywatny przedsiebiorca z filozoficznym nastawieniem do zycia.

453 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758