Bez kategorii
Like

Pociągiem do litewskiego Grodna

09/02/2011
404 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

Według kolejarzy z Podlaskiego Zakładu Przewozów Regionalnych miasto Grodno leży na Litwie. Ciekawe co na to prezydent Алeксандр Лукашeнка… Pociągami Przewozów Regionalnych można obecnie dojechać do następujących stacji: – z kierunku Sokółki do stacji Białystok (dotyczy to zarówno szynobusów z Suwałk, jak i pociągów elektrycznych kursujących z Kuźnicy Białostockiej lub litewskiego Grodna). Na usprawiedliwienie kolejarzy trochę historii (wg Wikipedii): W latach 1240-1280 rozgorzały walki o tereny, na których leżał gród pomiędzy Litwinami i książętami ruskimi. W 1270 r. Grodno opanował książę litewski Trojden. W 1376 r. Grodno weszło ponownie w skład Wielkiego Księstwa Litewskiego. W 1413 r. miasto zostało włączone do województwa trockiego jako miasto powiatowe. Kazimierz Jagiellończyk jako wielki książę litewski rozszerzył w 1444 r. prawa miejskie Grodna. Inne […]

0


Według kolejarzy z Podlaskiego Zakładu Przewozów Regionalnych miasto Grodno leży na Litwie. Ciekawe co na to prezydent Алeксандр Лукашeнка…

Pociągami Przewozów Regionalnych można obecnie dojechać do następujących stacji:
– z kierunku Sokółki do stacji Białystok (dotyczy to zarówno szynobusów z Suwałk, jak i pociągów elektrycznych kursujących z Kuźnicy Białostockiej lub litewskiego Grodna).

Na usprawiedliwienie kolejarzy trochę historii (wg Wikipedii):

W latach 1240-1280 rozgorzały walki o tereny, na których leżał gród pomiędzy Litwinami i książętami ruskimi. W 1270 r. Grodno opanował książę litewski Trojden.

W 1376 r. Grodno weszło ponownie w skład Wielkiego Księstwa Litewskiego.

W 1413 r. miasto zostało włączone do województwa trockiego jako miasto powiatowe. Kazimierz Jagiellończyk jako wielki książę litewski rozszerzył w 1444 r. prawa miejskie Grodna.Inne zapisy autora:

0

infokolej http://infokolej.pl

Nie boimy się kontrowersyjnych tematów! Piszemy jak jest. Niezależne forum kolejowe - www.infokolej.pl

288 publikacje
3 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758