NEWS
Like

Elewarr wychodzi z dołka

07/05/2019
1058 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
no-cover

ELEWARR – Spółka ta od 2012 roku dla opinii publicznej kojarzyła się z patologią i aferami, aniżeli z jej profilem działalności czyli stabilizacją rynku zbóż i rzepaku (a właściwie tylko obrotem i przechowalnictwem zbóż oraz rzepaku). Na domiar złego od 2013 r. Elewarr odnotowuje głównie straty finansowe. W roku obrotowym 2017/2018 – aż 17,2 mln zł. Z tych powodów sięgnięto po prezesa dra Daniela Alain Koronę, który kierował Elewarrem w 2007 r. (czyli przed rządami PO-PSL) i za czasów którego spółka uzyskiwała dobre wyniki. Do prezesa Korony dołączyła 5 marca jako wiceprezes zarządu – Monika Parafianowicz. Uprzednio zajmowała w Elewarrze stanowisko pełnomocnika ds. zasobów ludzkich, a od lutego 2019 także pełniła funkcję prokurenta. Z zawodu radca prawny, ma właściwe doświadczenie […]

0


ELEWARR – Spółka ta od 2012 roku dla opinii publicznej kojarzyła się z patologią i aferami, aniżeli z jej profilem działalności czyli stabilizacją rynku zbóż i rzepaku (a właściwie tylko obrotem i przechowalnictwem zbóż oraz rzepaku). Na domiar złego od 2013 r. Elewarr odnotowuje głównie straty finansowe. W roku obrotowym 2017/2018 – aż 17,2 mln zł. Z tych powodów sięgnięto po prezesa dra Daniela Alain Koronę, który kierował Elewarrem w 2007 r. (czyli przed rządami PO-PSL) i za czasów którego spółka uzyskiwała dobre wyniki.

Do prezesa Korony dołączyła 5 marca jako wiceprezes zarządu – Monika Parafianowicz. Uprzednio zajmowała w Elewarrze stanowisko pełnomocnika ds. zasobów ludzkich, a od lutego 2019 także pełniła funkcję prokurenta. Z zawodu radca prawny, ma właściwe doświadczenie i kompetencje w sprawach organizacyjnych. Tandem Korona-Parafianowicz to gwarancja dobrego zarządzania spółką.

I już są tego wyniki. Zmieniła się atmosfera w spółce, szybkość podejmowania decyzji, a wiele inicjatyw zostało odblokowanych. Co prawda sytuacja spółki wciąż jest trudna, jednakże kredyt obrotowy (włącznie z częścią kredytu rolowanego z roku poprzedniego) z początkiem maja został spłacony (na blisko 2 miesiące przed terminem). Fakt ten stwarza możliwość większego skupu w tegorocznym okresie żniwnym.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
sprzeciw21

226 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816