POLSKA
Like

Po czym poznać dobrego prawnika od spraw karnych? Rozmowa z Prawnikiem Dawidem Kokotem karnista.

25/08/2015
1071 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
Po czym poznać dobrego prawnika od spraw karnych? Rozmowa z Prawnikiem Dawidem Kokotem karnista.

    Dobry  karnista powinien być przede wszystkim skuteczny. Składa się na to wiele czynników, które zebrane w szereg są wyznacznikami zadowolenia klienta. Wybór rzetelnej kancelarii w sytuacji, w której z różnych powodów ma się na to mało czasu, z pewnością nie jest łatwym zadaniem. Podstawa: ukierunkowanieWybór kancelarii obsługującej jedynie sprawy z dziedziny prawa karnego to punkt wyjścia do poszukiwań dobrego adwokata. Niezależnie od tego, czy wybierze się jakąś większą, zatrudniającą prawników różnych specjalizacji, czy jednoosobową praktykę, konieczna jest pewność, że wybrany specjalista dobrze czuje się w zadanej tematyce. Jak to sprawdzić? Najlepiej w bezpośredniej rozmowie. Zaufanie i dyskrecja Współpraca stron musi opierać się w atmosferze zrozumienia: dobry adwokat to osoba budząca zaufanie, której głównym zadaniem jest udzielenie pomocy prawnej. Prawnik Dawid Kokot  z Kancelarii […]

0


024677393

 

 

Wybór rzetelnej kancelarii w sytuacji, w której z różnych powodów ma się na to mało czasu, z pewnością nie jest łatwym zadaniem.
Podstawa: ukierunkowanieWybór kancelarii obsługującej jedynie sprawy z dziedziny prawa karnego to punkt wyjścia do poszukiwań dobrego adwokata. Niezależnie od tego, czy wybierze się jakąś większą, zatrudniającą prawników różnych specjalizacji, czy jednoosobową praktykę, konieczna jest pewność, że wybrany specjalista dobrze czuje się w zadanej tematyce. Jak to sprawdzić? Najlepiej w bezpośredniej rozmowie.

Zaufanie i dyskrecja

Współpraca stron musi opierać się w atmosferze zrozumienia: dobry adwokat to osoba budząca zaufanie, której głównym zadaniem jest udzielenie pomocy prawnej. Prawnik Dawid Kokot  z Kancelarii Prawnej w Lublińcu , opisuje to w ten sposób: „Specjalista w dziedzinie prawa karnego jest nie tylko doradcą klienta, lecz bardzo często również powiernikiem jego najskrytszych tajemnic. Zaufanie w tym obszarze to kluczowa zależność w kształtowaniu wzajemnych relacji przekładająca się na rozstrzygnięcie prowadzonej sprawy”.

Doświadczenie i chęci

Oprócz doświadczenia, którym powinien wykazać się dobry adwokat, potrzebne są jeszcze chęci, które motywują do podejmowania spraw trudnych i niewygodnych. Świetną rekomendacją dla każdego specjalisty od prawa karnego jest nie tyle liczba, co wynik prowadzonych już spraw – warto podpytać prawnika o doświadczenie w konkretnym, podobnym do naszego, przypadku. Nie bez znaczenia jest także znajomość przez adwokata najnowszych prawnych regulacji, od których być może zależeć przyszłość klienta.

Jak dokonać wyboru?Bez wątpienia przy podejmowaniu decyzji pomocne będą opinie o danym specjaliście zamieszczane na różnego rodzaju forach tematycznych. Poszukiwania najlepiej jest rozpocząć od najbliższego otoczenia, np. kancelarie prawnicze w Lublińcu , choć pomagają klientom w całej Polsce, najlepiej zorientowane będą w sprawach toczących się lokalnie. Stereotypowo postrzegane znajomości w środowisku z pewnością nie są kluczem gwarantującym satysfakcjonujące orzecznictwo, jednak w części przypadków pomogą dostarczyć potrzebnych informacji niedostępnych dla postronnych osób. Nie warto zapominać o najlepszym źródle opiniotwórczym, jakim jest po prostu rozmowa – kontakt telefoniczny lub osobisty z pewnością dostarczy lub pozwoli domyślić się kluczowych informacji.

 

Inne zapisy autora:

0

Dariusz Wilk
Dariusz Wilk

Niezależny redaktor.

15 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758