Komentarze dnia
Like

Po czyjej Ty właściwie stronie stoisz Paweł?

17/02/2016
742 Wyświetlenia
2 Komentarze
1 minut czytania
Po czyjej Ty właściwie stronie stoisz Paweł?

Jako stowarzyszenie, w skład którego wchodzi sporo osób, które kiedyś popierały Pawła Kukiza i dzięki którym – między innymi – mogli wejść do Sejmu ludzie z jego listy wyborczej, uważamy, iż mamy nie tylko szczególne prawo, ale i obowiązek monitorować zachowanie posłów klubu Kukiz’15.  Jest dla nas wielkim, smutnym zaskoczeniem to, iż zdecydowana większość (bo aż 2/3 !) posłów Kukiza nie poparła w głosowaniu w Sejmie 11 lutego 2016 roku ustawy określanej potocznie mianem „Rodzina 500 plus”. Jeszcze niedawno znaczna część z nas była zaangażowana w kampanię wyborczą Pawła Kukiza, wierząc jego słowom, iż jest to ruch antysystemowy, prospołeczny i równocześnie prowolnorynkowy, a wyborcy to pracodawcy posłów. 

0


Rada Koordynacyjna stowarzyszenia Oburzeni(1)

Zaledwie po kilku miesiącach działalności parlamentarzystów Kukiza czujemy się jednak oszukani, gdyż zdecydowana ich większość nie popiera słusznego naszym zdaniem i społecznie, i ekonomicznie projektu „Rodzina 500 plus”, dzięki któremu – z jednej strony – miliony niezamożnych Polaków będą mogły otrzymać  pomoc finansową, z drugiej zaś – o czym niestety mówi się rzadziej – nastąpić musi ożywienie gospodarcze wskutek napływu na rynek kilkunastu miliardów złotych rocznie.

Bynajmniej nie jesteśmy bezkrytycznymi zwolennikami wszystkich pomysłów PiS, uważamy  jednak, iż ustawa „Rodzina 500 plus” jest korzystnym dla polskich rodzin i ożywczym dla  polskiej  gospodarki projektem, który należało – naszym zdaniem – w Sejmie poprzeć (postąpiło tak – i to w całości np. PSL, a nawet dwóch posłów PO!), zaś przeciw tej ustawie głosował np. wicemarszałek Sejmu z klubu Kukiza – Stanisław Tyszka czy też inni czołowi jego posłowie: Piotr Apel i Jakub Kulesza, a sam Paweł Kukiz wstrzymał się od głosu!

Dlatego też mamy żal do tych polityków i wyrażamy nasze zdumienie, dlaczego ludzie, którzy reklamowali się jeszcze niedawno w kampanii wyborczej jako „słudzy społeczeństwa”, teraz występują przeciwko niemu. Mamy więc prawo pytać: po czyjej właściwie stronie stoi Paweł Kukiz.

Rada Koordynacyjna

Stowarzyszenia OBURZENI

www.oburzeni.pl

 

Warszawa, 16 lutego 2016

Inne zapisy autora:

0

Avatar

NULL

40 publikacje
0 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758