HYDE PARK
Like

Po arabskiej idzie wiosna słowiańska

04/03/2014
486 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Po  arabskiej idzie wiosna słowiańska

I ja mógłbym być za tą wiosną, gdyby były jakiekolwiek szanse aby razem z lodem spłynęły do Bałtyku rude męty rządzące Polską. Ale na to się nie zanosi. Ciekawe czy już ktoś powiedział Ukraińcom co ich naprawdę czeka w Unii?

Odcięcie od pełnej informacji, brak rzetelnych analiz, przekazywanie jednolitej (skrajnie nieobiektywnej) oceny wydarzeń) – oto obraz polskich mediów. Wszystkich – nie tylko tych głównych, rządowych. W sprawie wydarzeń na Ukrainie media pro-rządowe i propisowskie idą ręka w rękę. O czym to świadczy? Jakie będzie miało, dla nas Polaków, skutki? Czy to jest jeszcze demokracja i czy Polska to suwerenny kraj? Cenzura nie umarła
0


 

Oglądam anglojęzyczne stacje telewizyjne – BBC, CNN, RT i nie mogę wyjść ze zdumienia. Obraz świata, jaki pokazują jest całkiem inny od tego czym karmią swoich widzów nie tylko Polsat, TVN, ale i telewizja publiczna.
Tak napisał Janusz Sanocki o Polsce. Ale Ukraińcy byli karmienie zapewne tym samym zatrutym pasztetem. Ciekaw jestem czy marząc o Unii którykolwiek z rozmarzonych słyszał choćby takie prawdy?

Nie interesuje mnie motywacja tego faceta na video i tak naprawdę nie wiem kto to jest- ale posłuchałem co mówił. Wy też więc wiecie sami dlaczego to nagranie jest tutaj.

A na Ukrainie, obojętnie w której jej strefie ilu ludzi jest takich którzy rozumieją napis na tabliczce:

“W jewropie my raby ” –  czyli “W Europie my niewolnikami” . Czy to dalekie od prawdy – czy goła prawda.

Podobno na Ukrainie jest wojna z Rosją. I to Rosja miała podobno tą wojnę wypowiedzieć. Ja tam w takie szczegóły nie wnikam bo to robota politruków, a na wojnie jest ja na wojnie. Ale czy słyszał kto jakieś strzały, czy są jakieś ofiary. O pokojowych efektach, pokojowej demonstracji na Majdanie to słyszeliśmy już dość dokładnie. Warto by może porównać te dwa wydarzenia . Wojnę i pokój.

I jak to się wszystko ma do takiej sytuacji:

Czy ci ludzi oczu nie mają tylko pchają się prosto w łapy niedźwiedzia ? Może te ruskie flagi powywieszane nad ukraińskimi miastami to taki sam świadomy pęd do Moskwy jak tych z Majdanu do Brukseli ?

Tego też nikt tak naprawdę nie wie. Ale może pozwólmy tym ludziom , jeśli sami maja na to ochotę, włożyć głowę pod ostrze gilotyny. Skoro eutanazja  ma być dobrodziejstwem w Europie i na świecie , mogą się sprawdzić.

Na Youtube pojawiło się nagranie z młodą piękną dziewczyną Ukraińską pod tytułem  “I’m Ukrainian”  czyli “Jestem Ukrainką”. Okazuje się że zawdzięczać je należy sponsorowaniu przez  USAID, wykonał je  Brytyjczyk  Graham Mitchell  a wyprodukował  Amerykanin  Larry Diamond. Co tu dodać albo ująć?

Wszystko prawdziwe tak samo jak rakiety z bronią chemiczna znalezione w Iraku przez naszych saperów.

To co słyszeliśmy niedawno o wydarzeniach z majdanu jako żywo przypominało słownictwem, retoryką doniesienia z Egiptu gdy obalano Mubaraka i z Syrii.

Jaki wniosek można wysnuć z osiągniętego właśnie porozumienia Putina z Merkel zgodnie z którym należy powołać grupę kontaktową której zadaniem będzie m.in. ustalenie faktów ? Czyli co? To czym karmią nas media oraz politycy to nie fakty a propagandowa papka?

PS. określenie “Arab spring” miało w języku angielskim podwójne znaczenie . Arabska wiosna lub arabska sprężyna. To właśnie ta sprężyna eksplodując na fotelach wysadziła paru dyktatorów- demokratów. Czekamy    kto  następny. Może rudy? Przyjmiemy to razem z bulem.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
Nathanel

937 publikacje
193 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816