Artykuły redakcyjne
Like

Płonąca ambasada

12/11/2013
1393 Wyświetlenia
67 Komentarze
5 minut czytania
Płonąca ambasada

Nie przypominam sobie, by Rosja przeprosiła za jakikolwiek incydent z ich strony względem Polaków lub wyciągnęła konsekwencje (czy chociażby przyznała się łatwo) do jakiejkolwiek zbrodni na naszym narodzie. W tym kontekście całe święte oburzenie rosyjskie na “zaatakowanie” ambasady i spalenie budki do picia piwa przez strażnika oraz całą ich nadętą konferencję prasową podkręcaną przez prorosyjskie media w Polsce należy skwitować uśmiechem politowania lub zażenowaniem. Ale jest jeszcze coś, dużo ważniejszego.

0


W swoim słynnym przemówieniu w Gruzji 13.08.2008, w ostatni dzień wojny tego kraju z Rosją Prezydent Polski Lech Kaczyński powiedział: “Ja się stykałem jako polityk i jako prezydent mojego kraju z takim przekonaniem, że Rosja ma jakieś szczególne prawo do godności. Ja chciałem się zapytać: skąd one się bierze? Kto Rosji dał to prawo? Dlaczego największe państwa europejskie sugerują jakoby Rosja miała takie prawo. Dlaczego ona może komuś dawać nauczki? To rzecz, którą trzeba odrzucić i dzisiaj jest dobra okazja by to powiedzieć“.

 

 

A wczoraj była dobra okazja, by Rosji to pokazać. Pokazać jak niewielkim szacunkiem się cieszy w naszym społeczeństwie. Że są powody by traktować je jak państwo wrogie, bandyckie i nikczemne. By tej godności i ochrony jej odmawiać na każdym kroku, tak jak ona depcze godność i życie innych narodów i niszczy inne państwa. Dlaczego Rosja ma być beneficjentem jakiejś szczególnej ochrony, gdy sama nie tylko nie chroni na swoim terytorium oficjalnych delegacji i głów innych państw, ale wręcz dokonuje ich eksterminacji? Czy wyciągając wnioski nawet z kłamliwego raportu Anodiny (MAK) Rosja zapłaciła Polsce odszkodowanie za zachowanie wieży kontroli lotów w Smoleńsku (“na kursie i na ścieżce”)?

 

 

Traktując politykę realnie – co Putin uwielbia – Rosja musi zrozumieć, że jeśliby jej sąsiedzi raz postanowili odpłacić pięknym za nadobne to powinny tego dnia stanąć w ogniu wszystkie ambasady rosyjskie od Bałkanów do Zatoki Fińskiej i od Afganistanu, poprzez Kaukaz na Polsce kończąc. Najprostszym sposobem zatem, by incydenty antyrosyjskie się nie powtórzyły jest przemodelowanie rosyjskiej polityki z imperialnej, zbrodniczej i kłamliwej na praworządną i partnerską. Oczywiście, są takie państwa które wręcz Rosję kochają i uznają za gwarancję pokoju w Europie i ich przyszłego dobrobytu. Niech więc sobie  Berlin, Strasburg, Bruksela czy Paryż stawiają pomniki nawet Stalinowi lub innym rosyjsko-sowiecki “mężom stanu” których cenią, gdyż nadali ich krajowi tak wielkie przywileje. Ich sprawa i nic nas to nie obchodzi.

 

 

My powinniśmy trakrować ruskich, ich polityków i przedstawicielstwa tak jak na to zasługują, tak jak oni traktują rodziny swoich ofiar w Katyniu. Nie przepraszajmy, nie przejmujmy się, chwalmy młodzież, która miała prawo wyrazić swoje wielkie oburzenie, bo jest za co. A Tusk, Komorowski czy Sikorski, lub każde inne indywiduum, które zechce klęknąć i lizać po jajkach dzisiejszych Repninów niech pamięta, że przeprasza się i kaja tylko we własnym imieniu i w imieniu swojej kliki, a nie narodu. Bo gdzie Tusk ma PolskiNnaród pokazał dobitnie wyrzucając do kosza milion podpisów w referendum 6-latków, bojkotujac i namawiając do bojkotu referendum w Warszawie, wyrzucając na śmietnik miliony podpisów w sprawie referendum o podwyższenie wieku emerytalnego, wyprowadzając policjantki z karabinami przeciwko kobietom i dzieciom na MN rok temu, zakazując nam dostępu do najważniejszych informacji publicznych, wystawiając Rosjanom Prezydenta Polski i 95 innych osób na odstrzał i dokonując zmielenia wniosków o JOW.

 

Równie dobrze co ta ekipa może za Polskę i Polaków przepraszać Erika Steinbach. Kogo zechce i za co zechce.

 

ŁŁ

 

Ps. Przypominam, że w dniu jutrzejszym 13.11 o godzinie 11.00 w sali  207 w Sądzie Okregowym w Warszawie przy Al. Solidarności odbędzie się rozprawa przeciwko PKW w sprawie protestu wyborczego dot. referendum w Warszawie, na której będę miał przyjemność reprezentować skarżącą. Serdecznie zapraszam Warszawiaków i osoby zainteresowane.

Inne zapisy autora:

0

Tomasz Parol
Tomasz Parol

Tomasz Parol - Redaktor Naczelny Trzeciego Obiegu, bloger Łażący Łazarz, prawnik antykorporacyjny, zawodowy negocjator, miłośnik piwa z przyjaciółmi, członek MENSA od 1992 r. Jeśli mój tekst Ci się podoba, lub jakiś inny z tego portalu to go WYKOP albo polub na facebooku. Jeśli chcesz zostać dziennikarzem obywatelskim z legitymacją prasową napisz do nas: redakcja@3obieg.pl

502 publikacje
2249 komentarze
 

 1. Nie.
  a. Nie znamy autorów spalenia owej budki. Gdybym miał obstawiać to wskazałbym raczej na lewackie bojówki lub prowokatorów na służbie.
  b. Nie zapominajmy kim jesteśmy. Jesteśmy Polakami. I nie tylko z języka, ale z tradycji i kultury. Polską tradycją jest gościnność. Rosjanie są u nas gośćmi. i niech tak zostanie. Ale skoro tak, to traktujmy ich jak gości. Tym bardziej dotyczy to ambasad, które służą nie tylko wywiadowi, ale też współpracy gospodarczej, na której raczej nam zależy.
  c. Wszelkie takie incydenty są debilne. To jak szturchanie agresywnego psa. Jeśli chce się kogoś pokonać to trzeba uderzyć raz, a dobrze, a nie trącać. Dlatego powinniśmy sobie oszczędzić agresywnych, nieprzyjaznych gestów gdyż jest to po prostu głupie.
  Dlatego nie wierzę, że ktoś, kto ma na względzie dobro Narodu, mógłby dopuścić się takich rzeczy. I dlatego też wygląda mi to na lewacko-służbową prowokację.
  I dlatego nie należy chwalić młodzieży, za coś, czego – mam nadzieję – nie zrobiła.
  Acz nie przepraszać – to jest nasza sprawa.

  0
  • Jeśli przyjdzie co do czego, to ta własnie kibolska i zabijacka młodzież będzie na pierwszej linii frontu. Goscinność tu nie ma nic do rzeczy, gościowi się nie wybacza gwałcenia żony i zabijania dzieci, a nawet udokumentowanej kradzieży.
   Moralnie mieli prawo to robić i odwalają “brudną robotę” za nas ustatkowanych trzesiportków ulicznych.
   Bo zauważ, że jakimś dziwnym trafem nie ma ataków na ambasadę USA, Francji czy nawet Chin… ciekawe dlaczego…

   0
   • * To ja nie chcę, żeby odwalali za mnie taka robotę. Nie potępiam ich ale i nie pochwalam. I nadal uważam, że to nie nasza, patriotyczna młodzież tylko raca z magazynów służbowych – jeszcze nikt nie udowodnił, że nie (a co?! była jakaś ekspertyza tego “pożaru”?)

    * I wierzę, że stanęliby. Mówimy tu o tych wspaniałych ludziach z flagami i Hymnem na ustach. Ale nie szastałbym tak młodzieżą na szańce. Już to przerabialiśmy i zostawmy to Bogu. Lepiej niech się uczą jak puścić wrogów w skarpetkach, a nie jak trącać psa. Walczyć też trzeba umieć, ale można się tego uczyć nie na oczach TVNu.

    * I niestety, gościnność ma tu dużo do rzeczy. Po prostu po tym poznać Polaka.
    “Bo oni zabijali i gwałcili”. Tak. I wyrzut zostanie, póki ostatni Polak żyje.
    Ale skoro oni zabijali i gwałcili czy to oznacza, że Polak ma robić tak samo gdy tylko nadarzy się okazja? Proszę wybaczyć, ale taki ktoś nie jest dla mnie Polakiem. Bo tu właśnie jest Polska, a nie Azja.
    Skoro ambasada Rosji jest w Polsce, to należy to uszanować. No chyba że jej tu nie chcemy, to należy ich kulturalnie wyprosić, choć oznaczałoby poważny konflikt.
    To że wymordowali nam elity nie usprawiedliwia zaniżania poziomu. Ten, kto jest podobny im, będzie podpalał, zabijał i gwałcił. Jeśli jesteśmy ponad to, odczekamy, zaciśniemy zęby i uderzymy tak, żeby zniszczyć, a nie znęcać się.

    Nie zapominajmy kim jesteśmy i o co walczymy.

    * A Ambasady US, Francji, Chin? No i właśnie, ciekawe dlaczego… to pozornie banalne pytanie ma też – przypadkowo chyba – drugi kontekst. “Follow the money” – kto najwięcej skorzysta na spalonej budzie?

    0
    • Ja tam byłem i widziałem, nie przesadzajmy z tymi wymysłami.

     0
    • wars (93.174.30.***) dzisiaj, 7:49
     Mam pytanie jak doszło do spalenia budki? Czy ktoś oblał ją benzyną, przecież taka budka nie jest z papieru by zająć się od racy…i dlaczego nie było w niej strażnika, skoro było wiadomo, że tłum ludzi będzie przechodził obok…Nie było tam też „miłośników publicznego porządku w białych hełmach” choć widziałem, że obok, na ul. Gagarina czaił się DUŻY oddział… Prymitywna prowokacja i nic więcej.

     wars (93.174.30.***) dzisiaj, 8:26

     Ambasada rosyjska stała się teatrem prowokacji – najpierw budka (z ul. Belwederskiej wyglądało to tak jakby paliło się “coś” przy samej ambasadzie), później zamieszanie przy głównej bramie. Były kamery, była policja pod bramą i duży oddział czający się w cieniu na ul. Gagarina (na wysokości końca ogrodzenia Łazienek) – wszystko gotowe. Czoło marszu było już daleko, gdy kilka petard poleciało w stronę policji stojącej pod bramą, a ta wykonała wtedy manewr, który według „reguł sztuki” musiał doprowadzić do zamieszek – z pod bramy rozwinęli się w szpaler i rozdzielili Belwederską i uczestników marszu na dwie części. Temperatura gwałtownie wzrosła. Ludzie „na górze” początkowo zaczęli uciekać (były kobiety z dziećmi), ale po chwili wrócili by nie pozwolić zamknąć ludzi na dole z dwóch stron. Ci na dole Belwederskiej zamknięci z jednej strony linią policji a z drugiej napierającym tłumem coraz bardziej tłoczyli się w miejscu. Policja trochę się przeliczyła, bo po powrocie części demonstrantów z góry okazało się, że policji jest zbyt mało, by stawić czoła ludziom z jednej i drugiej strony. Po kilku minutach odblokowano przejście – oddział policji który przybył biegiem na odsiecz nic już nie zmienił. A miała być taka piękna zadyma… — Spalona budka ciecia, jakieś race, trochę ognia. Widać, że ktoś tylko musnął ambasadę. I oto chodziło i to wystarczyło. Teraz można nakręcać spiralę strachu i manipulacji. Media już od samego rana nakręcają się – przysłowiowo drą japę. Przez kolejne kilka dni, będą śpiewać z tego samego klucza. Jak co roku, śpiewka się powtarza. Prowokacje milicji, lewactwo, media. Nie przejmować się choć monitorować i do przodu. Kolejny pretekst do umocnienia siły Rosji w Polsce.. Może jaśnie wielmożny pan prezydent wyjaśni nam, dlaczego po objęciu urzędu przeniósł swój urząd w okolice ambasady Rosji? Belweder jest za daleko do skutecznej inwigilacji najwyższego urzędu w Polsce?

     0
     • To ostrzec5bcenie dla wsizctkysh ktc3b3rzy prc3b3bujc485 wymc485drzac487 sic499 ponad Biblic499: Nie bc485dc5ba przesadnie sprawiedliwyi nie uwac5bcaj sic499 za zbyt mc485drego! (jak pc3b3c5baniej to robili faryzeusze)Dlaczego miac582byc59b sobie sam zgotowac487 zgubc499? Ksic499ga Koheleta 7: 16

      0
 2. Policja “lała” prowokatorów policyjnych

  Głównie policjanci lali policjantów co wyraźnie było widać w czasie przygotowanych wcześniej przekazów mainstreamowych. http://m.neon24.pl/fab470c5bcac46c73f2906d3044b6387,13,0.jpg Jak sobie przypomnicie fragmentaryczne przekazy z ćwiczeń Policji przed szczytem `1`1klimatycznym to wyraźnie widać, że ćwiczono tam ataki zastosowane później w czasie Marszu Niepodległości. Te łamane a nie połamane młode drzewa, atak na drzwi których kilku byczków nie potrafi wywalić i odbiega karnie na wydany rozkaz (zwykły pijany wandal wywaliłby to jednym kopem). Lanie pozoranta i tylko zaplątał się tam się tam jeden mundurowy, który natychmiast usunął się z pola widzenia kamery. Spalona tęcza, o której strażak mówi, że była postawiona tak by nie stwarzać zagrożenia pożarowego dla pobliskich budynków (??? wcześniej przygotowane by pożar był bezpieczny). Śmieszne relacje zamaskowanych świadków, którzy bezpośrednio po wydarzeniu wiedzieli co stało się za dwoma przecznicami (pewnie wzrok ma przenikliwy przez mury lub omawiał to na wcześniejszej odprawie), spalone dwa stare!!! samochody specjalnie wystawione w tym celu, spalona budka polskiego policjanta przed ambasadą, której Policja bała się chronić w obawie przed zamieszkami ale skuot ochraniali… itd… Akcja dobrze przygotowana ale propagandowo źle pokazana. proszę zwrócić uwagę, że w ostatnim zdaniu wywiadu w RMF FM minister Sienkiewicz przyznał, “że nie wszystkie incydenty wyszły tak jak należy”. Czy ktoś to rozumie inaczej, bo ja sądzę, że przez przypadek ten pan się przyznał do organizowania prowokacji. NIE BARDZO UDANA BYŁA TA WASZA USTAWKA z anarchistami w kominiarkach , na ul. Skorupki , tow Sienkiewicz. W zeszłym roku mieli czarne kominiarki no to, żeby się nie wydało, kupili im teraz białe i zielone!

  0
  • Avatar Joe

   Nie wiem kim jest twoja rodzina i nie wiem o jakim roazjdu wiary katolickiej mf3wisz, bo w katechiźmie nie ma ani krzty o tym co mf3wisz Wierz mi, jeszcze nie spotkałaś zmory francowatej ;P A z rodziną to wiesz, dobrze trzymać ale swf3j rozum warto mieć ;P

   0
 3. Czy Putin i jego kamaryla została przeczołgana w związku z napaścią na zaproszonego gościa czyli króla Holandii ? Został obrzucony w Moskwie jajkami i innymi przedmiotami przez “wzburzonych” nieznanych obywateli rosyjskich. A bicie personelu ambasady Holandii przez nieznanych sprawców w Moskwie to Pikuś. Podobne akty bicia miały miejsce po pobiciu a właściwie poturbowaniu młodzieńca syna pracownika ambasady rosyjskiej w Warszawie kilka lat temu. Do czasu odnalezienia sprawców kradzieży telefonu komórkowego pod naszą ambasadą w Moskwie bito pracowników. Najpierw niskiego szczebla a potem już wysokiego. Wreszcie nasza policja kogoś zamknęła i wtedy napady ustały. Ciekawe jak rosyjscy chuligani wiedzieli kto i jakie stanowisko zajmuje w naszej ambasadzie i gdzie go można dorwać. Swoją drogą nie wierzę, że nasza policja ustaliła, że to akurat był rzeczywisty bandyta który okradł i uderzył tego Rosjanina. Jest różnica gdy fizycznie napada się na zaproszonego gościa i to króla a racą która przypadkowo podpaliła naszą polską budkę milicyjną. Swoją srogą żenujący widok rozwolnienia naszych władz przed pomrukami rosyjskiego namiestnika. Czy w ramach przeprosin nie powinniśmy oddać Pałacu Namiestnikowskiego zwanego chwilowo prezydenckim? dołóżmy pałac kultury i wszystkie ruskie straszydła zwane dla niepoznaki pomnikami wdzięczności za “wyzwolenie” od polskiego sanacyjnego faszyzmu…System III RP/PRLbis się wali; dlatego użyją wszelkich środków by utrzymać władzę! Rudy z Sienkiewiczem zdolni są do wszystkiego!

  0
  • Avatar Simon

   A wszyscy kiedyś podnieśli krzyk kiedy PiS chciał likwidacji pomników i nazw ulic.
   Nie wiem czemu, ale oglądając materiały filmowe spod ambasady ciśnie mi się samo na usta…

   “Oddajcie Tutkę, bo podpalim budkę !!
   …Tutka nie oddana , to budka zjarana !!”

   *Wierszyk/fraszka jest Mojego autorstwa i nie wymaga zgody na jej powielanie :):)

   Oczywistym jest że do takiej sytuacji nie powinno nigdy dojść, ale też nie powinno się ich wykluczać wydając pozwolenie na Marsz Niepodległości. Po ujawnieniu prowokatorów z roku 2012 jak widać zastosowano inne metody.

   0
   • A jak można ufać komuś, kto w XXI wieku i po ujawnieniu tysięcy tnayjch dokumentf3w o istnieniu UFO przez inne kraje, wciąż ściemnia i schodzi z tematu ujawnienia polskich materiałf3w na ten temat?

    0
    • Jec5bceli ci spod Dmowskiego dojdc485 do wc582adzy, to tylko dzic499ki bulowi.Dawno Polska nie doc59bwiadczyc582a fazsmzyu cielec59bnie, a nawet tak zwany prezydent zdaje sic499 za tymi pic499knymi czasami tc499sknic487.

     0
   • Absurdzie wybierasz gc582upie wyozwiedpi duchownych i sie nimi afiszujesz, jednoczec59bnie ignorujc485c mc485dre wyozwiedpi duchownych wiodc485ce do ocalenia duszy. Zatem jestec59b ukierunkowany na zepsucie, a moc5bcna by powiedziec487 c5bce i dziac582anie obc582udne. Jak widzisz faryzeizm i inkwizytyzm to postawa niezalec5bcna od religii, i moc5bcna by powiedziec487 c5bce po prostu c59bwiecka

    0
 4. Bez przesady! Wczoraj aresztowano 70 Francuzów bo wybuchly zamieszki w czasie przemowienia medrca F. Hollanda, udajacego prezydenta Francji. W porownaniu z tym Marsz byl cichy i spokojny. Można było się spodziewać, że wzorem z ubiegłego roku reżimowe media skupią się wyłącznie na burdach, pomijając fakt, że w zasadzie marsz przebiegał spokojnie i nie dochodziło do żadnych incydentów. Reżim pokazując w kółko obrazki z zamieszek chce wywołać u widza wrażenie, że marsz z Ruchem Narodowym to marsz przemocy i nienawiści, gdzie nie ma miejsca na pokój tylko przemoc. Wszystkie osoby, które znalazły się na marszu organizowanym przez narodowców sami mają wyrobioną opinię co do tego, jak było i żadna medialna propaganda nie zrobi im wody z mózgu, a przy tak ogromnej liczbie jaką skupił wkoło siebie Ruch Narodowy jest naturalne, że może sporadycznie dojść do zamieszek. Wcześniej organizatorzy o tym wspominali. Tajemnicą żadną nie jest, że narodowcy są wściekle atakowani przez władzę i te ośrodki, które obawiają się przypominania patriotyzmu i ducha narodu. Szczególnie niebezpiecznie jest przecież zaszczepiać w młodych historię naszych bohaterów, którzy stawali w obronie Niepodległej. Nie uda się zdrajcom polskich wartości zabić ducha narodu likwidując historię w szkołach i lektury polskich wieszczów. Na to zgody nie będzie, a Ruch Narodowy będzie rządzącym o tym przypominał bez względu na ataki medialne ze wszystkich stron. Dziś propaganda i retoryka medialna to jak deja vu esbeckiego systemu. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia, aby nie mieć wątpliwości, kto należy do brygady prowokatorów. Uczestnicy Marszu Niepodległości twarzy nie zasłaniali, bo każdy uczciwy człowiek nie wstydzi się swojego wizerunku. Komorowski i Tusek uprzedzili co będzie tam się dziać. PrOwokacja, to motto tych dwóch. Na tzw. marsz p-rezydenta zgoniono młodych uczniów i wyglądali tak jakby szli na jakąś kaźń, a widać to na zdjęciach blogerów. Zaraz się dowiemy,że Komorowski ma poparcie 90% Polaków. POdrzucą kit idiotom, kołtunom, a te POłkną jak świeże bułeczki, tak z nimi jest.

  0
  • Moim zdaniem jeśli idzie 100 tys. osób z czego 90% to młodzież o goracych głowach (jedyna demonstracja o takim młodym i bojowym charakterze) to 200 zabijaków i kilka incydentów to nic. Dowód niesłychanej dyscypliny, skuteczności Straży Marszu i wielkiego patriotyzmu uczestników.

   0
   • A POlicja łga w żywe oczy, że było tylko ok. 20 tys. Pzdr!

    0
   • Seremet skarży się Wprost , że niewierzący Tusk nie przyjął jezzcse jego sprawozdania za rok ubiegły, co może oznaczać jego odwołanie w niedalekiej przyszłości, a już na pewno wzmaga jego niechęć do pracy i niewierzących.

    0
    • LEKCJA TRZECIE PRZEDKOLACYJNA -M Przywracanie grzesznych Ateistc3b3w na c582ono niynelmego KK12. Gdyby na przykc582ad chrzec59bcijac584stwo oceniano tylko na podstawie cac582ego zc582a, jakie wyrzc485dzic582o ludzkoc59bci, to czy ktokolwiek miac582by ochotc499 byc487 chrzec59bcijaninem? [John le Carre].13. Czasem bluc5banierstwo bardziej zblic5bca do Boga nic5bc modlitwa [Aldous Huxley].14. Diabec582 jest optymistc485, jec5bceli sc485dzi, c5bce chrzec59bcijan moc5bcna uczynic487 gorszymi [Karl Kraus].15. Dialog w Koc59bciele to dialog dupy z kijem! [ks. Jc3b3zef Tischner].16. Zawsze bc499dc485 istniac582y jakiec59b Koc59bcioc582y, razem ze swoim niepisanym prawem powszechnego cic485c5bcenia wstecz [J. Wic59bniewski-Sneg].

     0
 5. Już raz napisałem – powtórzę więc ponownie. Czy naprawdę nikt nie potrafi zidentyfikować tych bandytów-policjantów, wskazać gdzie mieszkają i wymierzyć im zasłużona karę. Najwyższy czas aby z tymi bandytami i wspierającymi ich sędziami się rozliczyć. Np. tego policjanta-bandytę który kopał niewinnego człowieka w twarz – podać jego imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania. Z pewnością znajdzie się wielu chętnych którzy ukręcę tej szui łeb – nie będzie znał ani dnia ani godziny. Na pewno ktoś go zna. Trzeba z nimi postępować jak z folksdojczami w czasie okupacji. Czy potrzeba lepszego przykładu na okoliczność czasów, w których nam przyszło żyć? kiedy bandyta z zaciągu policyjnego katuje niewinnego człowieka a sędzia wydaje wyrok odwrotny do oczekiwanego pomimo oczywistego dowodu w postaci nagrania video, dowodu odrzuconego z premedytacją. Wielokrotnie pisałem, że należy odbić media publiczne bądź założyć własne równoległe, by możliwa było skuteczna obrona przed tym porażającym złem, panoszącym się bezczelnie na naszych oczach i plującym nam w twarze.

  0
  • Jak odbić media? Siłą? A nizależne portale mają już sporą widownię. Po prostu dziadki i ludzie w średnim wieku nie oglądają youtube i nigdy nie obejrzą prawdziwych relacji. Trzeba się z tym pogodzić i zabiegać o pełną mobilizację młodzieży.

   0
   • Lewactwo powinno się tĘpić jak karaluchy.

    0
   • No właśnie spotkałam zmorę fraacowntą! I mam wejść do niej na FC?! E tam, my tylko tak sobie brzdąkamy, niech fachowcy się tym zajmą Z katolickich teorii powstaje baran na Baranich Rogach . Kiedyś grałam w grę, ktf3ra polegała na tym, że trzeba było trafić owcą w określoną postać. Rodzina stwierdziła, że tak właśnie wygląda katolicka ewangelizacja

    0
 6. Rogacz biega i harata w gałę, zamiast viagry- marychę ćpa a suchy śwagier haratał w krok, ile wlazło))) Gońmy się – premierze! Nie dziwię się, że Rosja wzywa Polskę do wyjaśnienia tej sytuacji. Teraz niech Tusk, który zabawił się kosztem Polaków wyjaśnia ten skandal, wszak premier rządu winien być przewidujący. Przecież opozycja przestrzegała naszego infantylnego premiera o możliwości wymknięcie się sytuacji spod kontroli. Opozycja więc wyjechała na Święto Niepodległości do Krakowa, bo nie mogła sobie pozwolić na absolutnie niepoważne skandale. Dodać należy, że nasz “umiłowany” premier w tym czasie biegał na marszu niepodległości i znajdował się pod wodzą “wybitnego” p.Rezydenta B. Komorowskiego. Ciekawe, ile ten bieg premiera kosztował Polaków, bo przecież musiała być ochrona, media itd. Świat pęka ze śmiechu i to jest dopiero skandal!

  0
 7. Tutaj dobra relacja:

  http://youtu.be/faRagYyEGzw

  Przejście Marszu (100%) na wyskości ambasady Rosji. Rozbijanie Marszu przez policję – około 20:20 i 25:00

  0
 8. Avatar WW

  Witam

  Szczególnie dziś nie należy nie doceniać znaczenia i roli Rosji dla Polski. Znaczenie to dramatycznie wzrośnie po podpisaniu przez Ukrainę stowarzyszenia z UE. Jeśli nie zapewnimy sobie przychylności Rosji, wtedy Ukraina będzie dla nas największym i całkiem realnym zagrożeniem.
  .
  Prawne i wizerunkowe skutki nieudolności naszej policji i naszego rządu przedmówcy już dostatecznie omówili.
  /
  WW

  0
  • Ukraina nigdy nie była i nie będzie samodzielnym zagrożeniem. Musi mieć wsparcie.

   0
   • Avatar WW

    Niestety, tak nie jest.
    Jest od nas znacząco silniejsza i co ważniejsze, bardziej zmotywowana na nienawiść do Polski i Polaków.
    Nietrudno sobie wyobrazić, że po podpisaniu akcesu do UE, Rosja uszczelni granicę i przyblokuje handel. Obszar i tak już sporej biedy, znacznie się powiększy. Zwiększy się frustracja społeczeństwa i na scenę polityczną wejdą bardzo radykalne partie. Niektóre mają dość radykalne programy. Głębsza analiza programu chyba najbardziej radykalnej partii ‘Swoboda”, nie nastraja optymizmem. Nietrudno będzie skierować agresje na “Polskije pany”. Jak zerkniesz na ichnią scenę polityczną, to po wyborach może być bardzo nieciekawie a Polska stanie się ich sztandarowym wrogiem.
    /
    WW

    0
 9. W przygotowaniach do wprowadzenia stanu wojennego Tuska, mimo tylu prowokacji ubeckich przeciw Marszowi Niepodległości, coś nie wyszło. Rozumiem zdenerwowanie i wściekłość okupantów magdalenkowych. A czy policja ustaliła kim byli bandyci którzy z dachów i z bocznych ulic rzucali kamienie i butelki w kierunku marszu? Nawet na filmach emitowanych w TV to widać. Ryża Qurwa i Sienkiewiczer dostaną niezły opierdol od swoich oficerów prowadzących. To się może dla nich skończyć naprawdę nieprzyjemnie. Cały rząd Tuska to dyletanci, więc POlicja również. Selekcja negatywna prowadzona przez Donka daje o sobie znać od lat. PO to miała być partia jajogłowych a okazuje się mafią pazernych i skorumpowanych durniów! Oni dla zachowania POsad są gotowi wszystko zrobić dla Donaldinia! Donaldinio zna się na czyszczeniu kominów i wazeliniarstwie, bo na historii niekoniecznie! Ceni uległość ministrów i mądrzejszych wycina!

  0
 10. Gadowski o 11 listopada: “Jaki rząd – taki Reichstag. Spalona buda razem z wszami pod ambasadą rosyjską. Ot, miara wielkości Tuska i ferajny…” http://wpolityce.pl/artykuly/66854-gadowski-o-11-listopada-jaki-rzad-taki-reichstag-spalona-buda-razem-z-wszami-pod-ambasada-rosyjska-ot-miara-wielkosci-tuska-i-ferajny

  0
 11. Sprawcy zamieszek w Warszawie to prowokatorzy i zomole psychopatycznego bandyty z azjatycką MOrdą i kradzionym nazwiskiem polskiego pisarza. Sienkiewicz, w jaki sposób ty skończyłeś studia. No, niepojęte. Ociężały umysłowo urzędas nie poradził sobie z ochroną gmachów publicznych i teraz szuka korespondencyjnie winnych, a jednocześnie nie potrafi przyznać się jak mężczyzna do winy. Chociaż tak mu zależało i wjeżdżał na ambicje to PiS swoje uroczystości przeniósł do innego miasta i wyszedł Sienkiewiczowi z uroczystego “świętowania” w Warszawie klops, który obciąża konto rządu. Słuchałem wypowiedzi Sienkiewicza. Żałosne. Winny tego, co stało się w Warszawie był znany od dawna. Wpisał się w rządowy scenariusz tego marszu. Za te wypowiedzi Sienkiewicz powinien podać się do dymisji – “Kończ waść wstydu oszczędź”! PS. Czy ten psychopatyczny ubek naprawdę nazywał się Jagoda, lub Jeżow? A MOże Bandera?

  0
 12. Wszyscy. Zagadka.
  Co kryje maska? http://niezalezna.pl/uploads/imagecache/nowa-wiadomosc/foto2013/48171-545671384241159.jpg 1. TWARZ RADYKAŁA
  2. TWARZ FUNKCJONARIUSZA
  3. TWARZ BANDZIORA

  0
  • Obraz nieudolnej POlicji ludzi Bartłomieja “sienkiewiczu” na wesoło!? Kolejny przykład na to że świnia mądrzejsza od psa 🙂 Najlepsze momenty od 3 30 m https://www.savetubevideo.com/?v=t0JlUDJdfNU [Dołączam link do kultowej już wielkiej ucieczki Świnki Blondyneczki. Swoją drogą ciekawe, czy poprawiła ona policyjne statystyki 😉 ]To była akcja na miarę komandosów. Parę zespołów policji i straży miejskiej usiłowało złapać biegającą po drodze świnię. Wielka ucieczka małej świnki prawie się powiodła! (…) Dopiero siatka zakończyła efektowny rajd świnki. Wszystko skończyło się dla niej – póki co – dobrze. Zgłosił się po nią właściciel. Rolnik będzie musiał zapłacić za nią mandat, ale nie bez dumy przyznał strażnikowi miejskiemu: – Panie, ona w cyrku powinna pracować. U mnie po drabinie potrafi wchodzić…więc jak oni mogą sobie poradzić z innymi poważnymi sprawami? Cuda policyjnych statystyk

   Kiedy 22 lata temu nadinspektor Andrzej Rokita, dziś zastępca komendanta głównego, zaczynał pracę w policji, usłyszał od przełożonego: „My nie fałszujemy statystyki, my ją tylko modelujemy”. – System dawał możliwości modelowania – mówi Rokita. – Jak policjanci znajdowali u kogoś 200 płyt z pirackim oprogramowaniem, mieli dwa wyjścia: mogli postawić jeden zarzut albo 200 zarzutów. Drugie wyjście to właśnie modelowanie.

   Przykłady tego, jak policja modeluje i lewaruje w nowym numerze – dostępnym także w wersji cyfrowej: http://www.polityka.pl/spistresci

   0
   • Alexandro, gratuluje wnkiliwości, jak widzisz nie kryje swojej tożsamości i biore odpowiedzialność za mf3wienie o istnieniu duchf3w bo po prostu to są fakty. To ci ktf3rzy im zaprzeczają, mają powody by sie nie ujawniać bo tym samym zaprzeczają tak faktom jak rzeczywistości. Poza tym na blogu też zostawilem ukryte w filmach ślady, kim jestem a ukryte są by mi nie zarzucano że ujawniam fakty dla zyskania sławy. A Polske tak zdradziłem jak Kościuszko ktf3rego Polska odrzuciła i musiał sie zasłużyć za granicą, by pf3źniej stać się patriotą prawdziwszym od tych ktf3rzy w kraju zostali. Tak że zapoznaj sie z historią tego gościa, nim zaczniesz zarzucać coś emigrantom

    0
 13. Antypolskie TVN. bez przerwy pokazywano na TVN ul. Skorupki i ani razu nie poinformowano o zamaskowanych chuliganach, którzy w tym miejscu ,na dachu, czekali aż dojdzie Marsz Niepodległości. Wtedy w maszerujących poleciały petardy i maszerujący odpowiedzieli tym samym. W tvn z uporem maniaka całą winę za płonące samochody przy tej ulicy zrzucono na Marsz i ani słowa o zamaskowanych bojówkarzach na dachu! Później niejaka Renata Kim zrzuciła całą winę na Jarosława Kaczyńskiego – chociaż jest w Krakowie, to i tak on jest wszystkiemu winien! Tvn jest jak Po – ich “fakty” mają tyle wspólnego z autentycznymi faktami, co w Po “obywatelska” ma wspólnego z obywatelami i demokracją. Mniej niż zero. Strach tych qurew magdalenkowo- czekistowskich przed Ruchem Narodowym jest pocieszający. Policja ochoczo zgodziła się na zabezpieczenie marszu przez samych jego uczestników. Nie interweniowała wobec zakłócających ten marsz prowokatorów w kominiarkach. Celowa bezczynność, aby było co wytknąć narodowcom i zakończyć marsz? Śmierdzi mi tu prowokacją! Psychopatyczny bandyta z kradzionym nazwiskiem polskiego pisarza przygotowywał te prowokacje i bandy zomo od kilku miesięcy. Czy bandziory w KOminiarkach są prowokatorami z band zomo? A hiena gronkowiec-hakenkrojtz oczywiście tylko czekała na prowokacje, by odwoływać trwający marsz – cynicznie wywoływać rozruchy i masakry. I o to właśnie chodziło władzy. Aby sprowokować lub dopuścić do zamieszek i zdelegalizować marsz. Teraz można obywateli już rozgonić i spałować.Tak to traktuje obywateli nasza władza.Tak szanuje patriotyzm.To nie jest władza polska, a zbudowanie tęczy podczas święta narodowego to prowokacja i ośmieszanie tego święta. Dobrze że PiS wyjechało do Krakowa bo byłoby na kim się wyładować mediom.Tą władzę Polacy muszą zmienić. “Na Polskę i Naród podnieśli znów rękę” , kolejne chcieli wyrwać serca! -Wystarczy! Teraz, już tylko słowa potrzeba, by “bratnia” przelała się krew. To Naród marszczy swe czoło, niczym Piłsudski ściąga swą brew. Z “Wawelskich Krypt” powstaje duch! Powstaje bronić polskich serc, bestialsko wpierw wyrwanych. Powstaje duch potężną prężąc pierś! Szczęk szabel! Słychać pieśń, “Urodziłem się w Polsce”- słychać słowa! Łopoczą flagi niczym orle skrzydła. “Bójcie się!” Nienawiść wasza już nam zbrzydła! Giń i przepadnij hydro przeklęta! Naród wie, znów był podstęp i zdrada! Miecz zetnie siedem hydry łbów! Jeszcze raz załopoczą flagi, będzie defilada! Do boju ruszą hetmańscy Rycerze! Odwagi! Jeszcze raz Orzeł rozłoży skrzydła! To Naród zawarł przymierze z Ojczyzną… Zawarł przymierze “na wolność wiekuistą”!

  0
 14. Avatar Stara extrema urbanowska

  Pamiętam w latach 80 TV Urban nadawali tak samo jak dziś te same obrazy z stłuczonymi szybami na okrągło. itp no może trzeba wstawić zamiast słowa bandyci faszyści — extrema chuligani grupy przestępców i mamy w TVN powrót do lat 80 i demonstracji solidarności.

  Jakoś nasi raczej nie nasi politycy nie protestują u Rosjan o zwrot wraku samolotu, pomylenie ciał z katastrofy Smoleńskiej .

  Czego mi zabrakło konferencji prasowej Urbana który 100 razy powiedział by extrema ekstrema chuligani chuligani

  0
  • Wczoraj TVPinfo ….

   ….rozpoczęło relacje z uroczystości w stylu iście północno-koreańskim, kierując kamerę wyłącznie na Komorowskiego i jego towarzyszy, którym na twarzach gościł sztuczny uśmiech. Bronek tryumfował, wznosząc dłonie ku górze – dbając, by widoczne gesty były zarejestrowane przez kamerę. Po tej fecie, w studio TVPinfo rozpoczęła się istna nagonka na uczestników Marszu Niepodległości. Słowa “skrajna prawica” były wymieniane setki razy, do których to słów doczepiano nazwiska członków Partii Jarosława Kaczyńskiego. Zwołano do studia najbardziej zacietrzewionych przeciwników PiSu, a ci pieprzyli istne bzdety. W nagonkach na uczestników Marszu wyróżniała się wczoraj i dziś także prezenterka o wyglądzie funkcjonariuszki UB, chuda szczapa z jazgotem na ustach, nie dająca się wypowiedzieć niektórym zaproszonym do studia. Wtórował jej niejaki Siezieniewski, który jakoś dziwnie zmienił ton wypowiedzi na wyjątkowo agresywny.

   0
  • Okażcie wspaniałomyślność attzesyciną ujawniając swoje dane, a tym samym oszczędzając czas tym, ktf3rzy i tak trafią na wasze dane po śladach ktf3re zostawiacie niby anonimowo’ w sieci. Kto wie, może jest ktoś kto wam się przygląda

   0
 15. Avatar Michal

  Jesli Niemcom uda sie wydrzec Rosji Ukraine i zintegrowac ja ze strukturami UE, to srodek ciezkosci UE przesunie sie z Berlina do Warszawy. Z polskiego punktu widzenia – milo pomarzyc :-).

  0
 16. Avatar Bruno

  Nie dajmy się zwariować. Rosjanie wiedzą co jest grane i, że Kaczyński to za mało na to co się dzieje nie tylko w Polsce:
  http://polish.ruvr.ru/2013_11_12/Antyrosyjskie-akcje-w-Europie-wygladaja-na-organizowane/

  0
 17. Chyba wam rozumy odjęło. Może gwoli przypomnienia weźcie sobie mapę czy globus i mały rzut oka na proporcje między Rosją a Polską. a dalej w Wikipedii ile jest tam ludzi a ile u nas. A dalej ile tam jest broni i wojska a ile u nas. A że niby to jest po to żeby nasze wadze zmusić do twardszej polityki wobec Ruskich? Owszem, ale tu się można przeliczyć. Spalić budkę gównianą jakąś a nic nie zyskać tylko stracić. Owszem, przy każdej możliwej okazji demonstracje, ale na ostro to trzeba uważać. Bo nie mamy siły. Fajnie tak, tylko na ostro, a tak rozumem pokombinować nic. Powstanie chcą zrobić? !!!

  0
 18. Avatar Honiewicz

  Panie Tomaszu, leleutheromania, czyli chorobliwy pęd do wolności absolutnej, anarchii doprowadził w przeszłości do utraty suwerenności Polaków. Wymazania dużego państwa z mapy Europy na 123 lata.
  Nie na długo. Przez dwadzieścia lat po odzyskaniu niepodległości niewiele zrobiono by zapewnić Polakom państwo i suwerenność.

  Żałosny był Lech Kaczyński w Gruzji, w tym “słynnym przemówieniu”, kreując się (?), na skompromitowanego – co historia pokazała – Józefa Becka, w tamtym przemówieniu w sejmie.

  Oczekuję od Pana, panie Tomaszu, mniej egzaltacji, a więcej umiaru. Jako prawnik i dobry i odważny, nie musi Pan wymachiwać szabelką przysłowiową.

  To Pańskie zdanie: – “Rosja musi zrozumieć, że jeśliby jej sąsiedzi raz postanowili odpłacić pięknym za nadobne to powinny tego dnia stanąć w ogniu wszystkie ambasady rosyjskie od Bałkanów do Zatoki Fińskiej i od Afganistanu, poprzez Kaukaz na Polsce kończąc.” – nie ma nic z racjonalności. Sąsiedzi Rosji nie będą “odpłacać”, bo mają bardziej praktyczny stosunek do sąsiedztwa.

  Takie epitety, jak: “ruskich”, jak “indywidum” o prezydencie Polski i premierze, przydają wykształconemu facetowi, redaktorowi naczelnemu portalu, nie menelowi przecież, świadectwo raczej kiepskie.

  Mam określoną, negaywną ocenę D. Tuska i jako premiera i jako polityka. To facet miałki, mściwy karierowicz, bez kwalifikacji do urzędu premiera. Czego wyrazem jest katastrofalny stan gospodarki za jego rządów.
  A przede wszystkim wielka bieda i rozwarstwienie społeczne.

  Nie mam zaufania do środków przekazu polskich en bloc. Zwłaszcza tych pobierających -za zlecane reklamy rządowe – wielką kasę. Toteż nagonka od wczoraj wieczora za parę petard, czy rac i spalona budka przed ambasadą rosyjską, jest typowa dla wysługujących się władzy środków przekazu.

  I na koniec, panie Tomaszu, nie chwaliłbym tej młodzieży “za wielkie oburzenie”. Bo nie cała młodzież ma przyjemność w wyrażaniu ekspresji podczas manifestacji.

  0
  • Olu olu, skad takie mysli? Masz kogos bliskiego kto tak robil? Rzeczywistosc perzkzacra wszelkie majaki narkotykowe tak w rzeczach strasznych, jak pieknych.

   0
   • Dialogi dam są super. Pogłębiają moją samczą wiedzę. Jaruga z Marszałem boki zrywać. Joanna Skibniewska mistrzyni w swoejj klasie. A zaczynam od ostatniej strony. Tam są Słf3wka pf3łgłf3wka Przemysława Ćwiklińskiego, ktf3ry naczelnego do kina zaprowadził przy pomocy jego żony, oraz sam blagier bloguje. Naczelnemu gratuluję za skompletowanie zespołu, choć jak użalają się Jaruga z Marszałem nawet Hieny roku nie dostali. Historyczne eseje M.Z. są wyśmienite.

    0
 19. Avatar kanton

  Tak niewiele kresek , a ile treści zapisanych w tym obrazku. 🙂

  0
 20. Avatar Kuba

  Pan Tomasz zwraca uwagę na fakt dzisiejszej rozprawy dot. referendum.
  A HGW poczuła sie już bardzo mocna … i za nasze dudki w nieskończonośc będzie remontować “tęcze” !!!!
  A może referendum w Warszawie w sprawie tęczy ??
  Uzbierajmy parę problemów i zgłosmy jedno referendum z kilkoma punktami do roztrzygnięcia ( coby nie mówili że mnóstwo kasy pójdzie na te referenda )

  0
 21. A jak wy będziecie spalać to , ftu gówno z drutu a oni wyciągać z kasy po 100 tys i kraść to dokąd my pójdziemy? Dokąd pójdzie Polska? Kiedy w Polsce tak jak w innych krajach Europy zachodniej będzie można normalnie dostać pracę?

  0
 22. opublikujcie lepiej na pierwszej stronie moj najnowszy tekst – “Wojna gazowa a konfederacja barska”. posmiejemy sie razem z prezydenta albo ze mnie. troche tylko edycja tekstu niezbyt udana. tym razem Panie Tomku, mnie nie zawiedz i publikuj gdzies w widocznym miejscu.

  0
 23. “Dlaczego Rosja ma być beneficjentem jakiejś szczególnej ochrony, gdy sama nie tylko nie chroni na swoim terytorium oficjalnych delegacji i głów innych państw, ale wręcz dokonuje ich eksterminacji?”

  Ponieważ to wynika z konwencji wiedeńskiej o stosunkach dyplomatycznych z 1961r, której zarówno Rzeczpospolita Polska jak i Federacja Rosyjska są stronami, o czym Pan powinien wiedzieć.

  “art. 22

  (…)2. Państwo przyjmujące ma szczególny obowiązek przedsięwzięcia wszelkich stosownych kroków dla ochrony pomieszczeń misji przed jakimkolwiek wtargnięciem lub szkodą oraz zapobieżenia jakiemukolwiek zakłócaniu spokoju misji lub uchybieniu jej godności”

  0
  • Budka pod ambasadą została wystawiona podręcznikowo. Pusta i nie pilnowana. POlicji też nie było…. Tęcza hahaha, tęcza straszyła kilka miesięcy, ale na Marsz przygotowali ją perfekcyjnie. Starali się zrobić wszystko tak, by wyszło,że wina jest nasza. I nie wyszło kolejny raz. Oni nie mają zbyt wielkiego pola manewru – pała i PrOwokacja. Do zobaczenia w przyszłym roku. Oni przegrywają, my wygrywamy i kanaliom sie nie damy. Kiedy przeproszą Polaków za wszystkie zbrodnie, za zsyłki, za Katyń, za Smoleńsk/na “kursie i ścieżce” i bach!, ale dołu nie ma?/! Kiedy dowiemy się co mają w “papierach” na miłujących Moskwę i Berlin? A może jeszcze na innych “przyjaciół”? Przecież te wszystkie działania są wyrażnie antypolskie?

   0
   • Jec5bceli ci spod Dmowskiego dojdc485 do wc582adzy, to tylko dzic499ki bulowi.Dawno Polska nie doc59bwiadczyc582a faszmzyu cielec59bnie, a nawet tak zwany prezydent zdaje sic499 za tymi pic499knymi czasami tc499sknic487.

    0
 24. Dla odmiany komentarz Jacka Bartyzela:

  “Wczoraj w Warszawie po raz kolejny okazało się, że szlachetna idea Marszu Niepodległości doznała uszczerbku w postaci karygodnych incydentów – w szczególności zaś ataku na siedzibę przedstawicielstwa dyplomatycznego, co jest sprzeczne z odwiecznymi zasadami wszystkich cywilizowanych narodów – których sprawcami były notorycznie „doklejające się” do marszu elementy chuligańskie i zarazem nieodpowiedzialne politycznie.

  Tym razem wybryków tych nie da się usprawiedliwić nawet zaczepkami ze strony lewackich band „antyfaszystowskich”, ani (domniemanymi) prowokacjami ze strony utajnionych funkcjonariuszy służb porządkowych. Moralna i polityczna odpowiedzialność za to spoczywa zatem na organizatorach marszu, tj. ugrupowaniach wchodzących w skład Ruchu Narodowego, którego kierownictwo najwyraźniej nie jest w stanie zapanować nad sytuacją, zapobiec przenikaniu do jego zaplecza społecznego środowisk co najmniej anarchizujących, jeśli nie kryminalnych, oraz oddzielić te plewy od zdrowo patriotycznego ziarna.

  W związku z powyższym oświadczam, że rezygnuję z tą chwilą z uczestnictwa w honorowym Komitecie Poparcia Marszu Niepodległości, do którego zostałem zaproszony w 2010 roku i zaproszenie to przyjąłem wówczas z radością.

  Jednocześnie wyrażam ubolewanie z powodu faktu, iż dzieje się coś znacznie gorszego niż tylko pogłębianie się negatywnego wizerunku medialnego marszu i jego organizatorów, albowiem w ten sposób faktycznie wydłuża się realny i zarazem symboliczny „marsz” ku Polsce na miarę wielkiego, chrześcijańskiego narodu o tysiącletnie tradycji państwowej.

  Każda autentyczna Prawica – więc także i ta narodowa – winna być bowiem zawsze i wszędzie Partią Porządku, Autorytetu, Hierarchii i Dyscypliny obywatelskiej, a nie dopuszczać do tego, by jej działania kojarzyły się ze „spontanicznie” plebejską agresją przeciwko instytucjom.

  Jacek Bartyzel, prof. UMK

  Toruń, 12 listopada 2013 r.

  0
 25. Operacja Polska: Nieznana zbrodnia Stalina na Polakach w 1937 roku ujawniona przez IPN http://m.neon24.pl/c756512400a59e57f5bcf51ca7e138d8,14,0.jpg

  “TO BYŁA ZBRODNIA PIĘĆ RAZY WIĘKSZA od KATYŃSKIEJ. STRZAŁAMI w TYŁ GŁOWY SOWIECCY SIEPACZE ZAMORDOWALI 110 TYS. POLAKÓW” czyli KU OPAMIĘTANIU WSZYSTKICH PRZEPRASZACZY za SPALONĄ BUDKĘ przed AMBASADĄ ROSYJSKĄ !!!

  Zginęli bo byli Polakami –mówi profesor Mikołaj Iwanow z Instytutu Historycznego Uniwersytetu w Opolu. – To był polski holocaust –dodaje prof. Zdzisław Winnicki z Instytutu Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Wrocławskiego.

  Obaj historycy uczestniczyli w czwartek w Białymstoku w konferencji naukowej poświęconej 75. rocznicy inicjacji zbrodni “operacji polskiej” w Białoruskiej Socjalistycznej Republice Sowieckiej.

  W sierpniu 1937 roku, z rozkazu ówczesnego szefa sowieckiej bezpieki Nikołaja Jeżowa, rozpoczęła się eksterminacja Polaków. Podczas operacji aresztowano prawie 144 tys. osób, z których zamordowano, przeważnie strzałem w tył głowy, około 111 tysięcy.

  W odróżnieniu od innych zbrodni stalinowskich o podłożu klasowym, ta dokonana na Polakach była czysto narodowościowa. Jej ofiarami byli zarówno komuniści polscy, którym przez ponad 15 lat pozwolono w specjalnym autonomicznym okręgu (tzw. dzierżyńszczyzna) realizować utopijne marzenia o Polsce komunistycznej, jak i, to w przeważającej większości, ludność polska, która po układzie ryskim znalazło się poza granicami II Rzeczypospolitej.

  – Byli to przeważnie przedstawiciele tzw. szlachty okolicznej – mówi prof. Zdzisław Winnicki.
  Od wieków przywiązani do języka, tradycji polskiej i religii katolickiej stanowili bardzo znaczącą mniejszość narodową w BRSS. W początkowych latach republiki na powierzchni około 51 tys. km kwadratowych mieszkało ok. 520 tys. Polaków. Do roku 1937 cieszyli autonomią, a język polski był językiem urzędowym. Dość skutecznie opierali się kolektywizacji i kołchozom. M.in. fiasko indoktrynacji było jednym z powodów ostatecznego rozwiązania polskiej kwestii w stalinowskiej Rosji.

  W latach 1937-1939 terror dotknął obejmującego kontyngenty narodowościowe aresztowano 1,5 miliona ludzi, z prawie 800 tysięcy rozstrzelano. 12 proc. ofiar stanowili Polacy.- To był holocaust Polaków – mówi pr. Winnicki.

  Wiedza na temat zbrodniczej akcji NKWD jest do dziś wśród Polaków znikoma. Pozostaje nieznaną, choć historycy używają określenia zapomniana.

  Rozpowszechnienie wiedzy na temat “operacji polskiej” to jeden z zasadniczych celów zorganizowania naszej konferencji naukowej – mówiła Barbara Bojaryn-Kazberuk, szefowa białostockiego oddziału IPN. – To nasza powinność i obowiązek.

  http://konwentnarodowypolski.wordpress.com/2013/11/13/operacja-polska-nieznana-zbrodnia-stalina-na-polakach-w-1937-roku-ujawniona-przez-ipn/

  0
 26. Nie dziwi nic …” Po 1945 komuniści wypuścili z więzień kryminalistów a potem przyjęli ich do MO i innych jednostek aparatu ścigania i terroru a więzienia zapełnili Polskimi patriotami. Wojna z Polską i Polakami nadal trwa. Nie udało się zabić naszego ducha i dziś nowe pokolenia patriotów są gnębione i szykanowane przez nowe pokolenia sowiecko – żydoubeckiego pomiotu. Nie odrobiliśmy dobrze lekcji historii /do czego przyczynili się i o co zadbali nasi okupanci/ Nie rozliczyliśmy komuny mamy i ponosimy tego zaniechania konsekwencje. “Naród, który nie zna swej historii, skazany jest na jej powtórne przeżycie” “Naród bez historii błądzi jak człowiek bez pamięci” Sowieci i żydokomuna dokładnie o tym wiedzieli.

  0
 27. Policja wiedziała, że lewacy szykują się do zamieszek. Mimo to wycofała się…Dwadzieścia minut przed wybuchem zamieszek pod warszawskim squatem policja poinformowała straż Marszy Niepodległości, że może tam dojść do starć. Mimo to funkcjonariusze zamiast zabezpieczyć teren, zostali stamtąd wycofani.

  Jak wynika z ustaleń tygodnika „Do Rzeczy”, policjantów wycofywano z terenów zagrożonych zamieszkami, choć policyjny sztab operacyjny był świadomy, że może tam dojść do eskalacji konfliktu i starć. Okazuje się, że mniej więcej dwadzieścia minut przed zamieszkami, do których doszło przed squatami przy ul. ks. Skorupki i ul. Wilczej w Warszawie, sztab operacyjny policji dysponował już informacjami, że w tym miejscu może dojść do zamieszek, bo „szykuje się do nich grupa lewaków”. Pomimo tej wiedzy, zdecydowano jednak o wycofaniu funkcjonariuszy, a informację o możliwym zagrożeniu przekazano jedynie organizatorom Marszu Niepodległości.

  – Chwilę przed rozpoczęciem przemarszu oficer łącznikowy przekazał nam informację, że na dachach domów przy ul Skorupki biegają jacyś ludzie, że są to najprawdopodobniej anarchiści. Ale dodał, że policja tam działać nie będzie, więc, że mamy sobie sami zabezpieczyć ten teren – mówi w rozmowie z tygodnikiem „Do Rzeczy” Przemysław Czyżewski, szef wyszkolenia Straży Marszu Niepodległości.

  Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z policją straż Marszu Niepodległości miała jedynie zabezpieczać kolumnę marszową, a nie okoliczne tereny. Informacje przekazane przez tygodnik „Do Rzeczy” potwierdzają doniesienia portalu niezalezna.pl dotyczące okoliczności starć przy warszawskim squacie.

  – Squat przy ulicy Skorupki położony był poza trasą marszu. Policja była zobowiązana do tego, aby podejmować tam interwencje, ale co więcej w sposób szczególny objąć ten punkt nadzorem – tłumaczył w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł Tomasz Kaczmarek.

  Polityk Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z portalem niezalezna.pl zwrócił uwagę, że nawet w mediach pojawiły się informacje o tym, że w budynku squatu jeszcze przed rozpoczęciem marszu dwukrotnie pojawiła się policja i ostrzegała, że ten budynek może być obiektem agresji. Mimo wszystko budynek nie został zabezpieczony, ani poddany kontroli.

  – Z materiałów prasowych jakie zostały zarejestrowane widać, że lewactwo które tam przebywało uzbroiło się na taką okoliczność. Między innymi z dachu tego właśnie budynku rzucano koktajlami Mołotowa, czyli podpalonymi butelkami z benzyną. Stanowi to zagrożenie życia i zdrowia innych ludzi – mówił w rozmowie z portalem niezalezna.pl poseł PiS.
  11 listopada 2013 Dzień niepodległości – koktajl Mołotowa – Warszawa ul.Skorupkihttp://www.savetubevideo.com/?v=nkSRYEenXgk

  0
 28. Oni niech se dymią narodowcy a za to PO z SLD wygrają wybory. I tyle.

  0
 29. Nie wiem, czy śmiać się, czy płakać, wszak budka milicyjna jest własnością Polski. A na terenie ambasady chyba nic nie uszkodzono.Jak daleko jeszcze posuną się w swoim zniewoleniu i głupocie celebryci, politycy i pseudodziennikarze.

  0
  • No wc582ac59bnie spotkac582am zmorc499 frnacowatc485! I mam wejc59bc487 do niej na FC?! E tam, my tylko tak sobie brzdc485kamy, niech fachowcy sic499 tym zajmc485 Z katolickich teorii powstaje baran na Baranich Rogach . Kiedyc59b grac582am w grc499, ktc3b3ra polegac582a na tym, c5bce trzeba byc582o trafic487 owcc485 w okrec59blonc485 postac487. Rodzina stwierdzic582a, c5bce tak wc582ac59bnie wyglc485da katolicka ewangelizacja

   0
 30. tu czytajcie cos ciekawszego – https://3obieg.pl/wojna-gazowa-konfederacja-barska

  nawet Tomasz Parol, nie chce tego wstawic, bo za bardzo uderza w jego wyidealizowany swiat.

  0
  • 3obieg to nie piekarnia, mam nadzieję że po kilku dniach zmienisz opinię (dziwną) na mój temat

   0
  • Seremet skarży się Wprost , że niewierzący Tusk nie przyjął jezcsze jego sprawozdania za rok ubiegły, co może oznaczać jego odwołanie w niedalekiej przyszłości, a już na pewno wzmaga jego niechęć do pracy i niewierzących.

   0
 31. W internecie jest godzinny film z przejścia Marszu obok ambasady. Warto obejrzeć. Szczególnie końcówkę. Marsz przeszedł i nie ma tam żadnego pożaru. Widać wyraźnie jak Policyjne Pieczarki zamykają marsz swoim KORDONEM i widać nawet KOGUTY POLICYNE i WIDAĆ TEŻ ŻE TA RUSKA BUDA STOI NIENARUSZONA wniosek PODPALACZEM SĄ LUDZIE PAPKINA z MSW w rządzie RUDEGO ZDRAJCY I VOLKSDOJCZA !!!! Przy ambasadzie został kordon policji. Czyżby nie upilnował? Budka spłonęła po drugiej stronie ambasady (na Spacerowej), dlatego idiotyczne są zarzuty pod adresem straży marszu. Platfusy wyobrażają sobie widać, że miała być odpowiedzialna za ład i porządek w całym mieście albo chociaż w dzielnicach przez, które przebiegała trasa marszu. Absurd! A i na fotkę tęczy można się natknąć, manifestantów ani widu ani słychu, pustka, wokół zomowcy bezmyślnie gapią się jak ten badziew zaczyna się palić. Moim zdaniem ten badziew był przygotowany do POdpałki. Pokazywali, jak płonął. To trwało kilka minut. Palił się, jak snop suchego zboża. A HGW mówiła, że jest ognioodporny. (c)Huj Go Wie, z czego to było.

  0
  • Smutne, c5bce prawicowi przywc3b3dcy jaiwne podburzajc485 Polakc3b3w przeciw drugim Polakom, ale jeszcze smutniejsze, c5bce sc485 tacy gc582upi, ktc3b3rzy tak c582atwo dajc485 sic499 zmanipulowac487. A przeciec5bc nie od dzisiaj wiadomo, c5bce polityka to tylko taka gra..

   0
 32. Avatar Krzysztof

  Sa dwie Polski (zawsze byly i zawsze beda). Jedna Polska szanuje i ceni tych ktorzy buduja, tworza, pracuja. Druga ceni i szanuje tych ktorzy niszcza. Dla jednych bohaterem pozytywnym jest Kazimierz Wielki (bo budowal a nie niszczyl), Boleslaw Chrobry, Wladyslaw Jagiello, Hipolit Cegielski. A dla drugiej Polski bohaterami sa ci ktorzy pasozytuja na pracy innych i dprowadzaja do bankructwa stoczni, sprzedazy hut i fabryk, oddania bankow. Jeszcze Wyspianski pisal w Weselu (piesn chochola):
  – Miales chamie Zloty Rog (miales fabryki, flote, stocznie, huty, banki, sklepy)
  – Miales chamie czapke z pior (nie musiales sie klaniac, bo to bylo twoje)
  – Czapke wicher niesie
  = Rog huka po lesie
  – Ostal ci sie jeno sznur (teraz mozesz sobie pociagnac…. za ten sznur).
  W kazdym razie, zeby bylo co niszczy, krasc, demolowac, wyprzedawac. to na Boge, niech nam pozwola kilka lat spokojnie budowac. Wtedy kolejne 20 lat bedzie co rozkradac i wyprzedawac.
  Z powazaniem
  Krzysztof Bekisz

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816