Komentarze dnia
Like

..Plankton…

26/08/2013
1113 Wyświetlenia
3 Komentarze
7 minut czytania
..Plankton…

Plankton ( z greckiego – błąkający się ) – zespół organizmów żywych unoszących się na powierzchni….

O czym  lub o kim mowa ?.. O NAS !..

To MY w kraju , który ponoć do nas wszystkich należy jesteśmy PLANKTONEM .. Żywym organizmem unoszącym się na powierzchni… którego rolą jest nakarmić ICH , wielkich rekinów polityki i finansjery , władców ciał i dusz , władców życia planktonu…  Naszą rolą jest karmić ICH głodowo opłaconą pracą , koniecznością łożenia danin tzw.publicznych – ale na NICH , umierania w kolejkach po “bezpłatną” pomoc medyczną , kredytowania się w ICH lichwiarskich bankach , umierania ze strachu przed otrzymaniem poleconego listu , spłacaniem długów , które ONI zaciągnęli  w naszym imieniu… Tyrać mamy do okresu średniej statystycznej życia planktonu , bo pieniądze odłożona przez nas w okresie pracy ONI sobie “zagospodarowali” na swoje potrzeby..

0


 

Planktonowi się wmawia przez usłużne media , że jest podmiotem praw i w ogóle to solą tej ziemi..ale będąc w zgodzie z prawdą to ziemię to oni sobie  już sami wzięli , fabryki i drogi też , domy dali na horrendalne raty których i tak nie spłacimy więc i tak są ICH , naszą pracę wycenili jak w Zimbabwe , pajęczyną lichwy otoczyli każdego z osobna i wszelakie lokalne społeczności , sami produkują statystyki z których wynika , że każdemu z nas jest dobrze a nawet lepiej !..

 

Plankton ma być zachwycony ! , a jeśli się komuś nie podoba to może zagłosować  ? Na NICH !

No bo co szanowny czytelniku powiesz mi , że teraz wkurzony , zawiedziony , oszukany pójdziesz do urn i zagłosujesz na ???…. I TAK NA NICH !

 

Ja jak zawsze – wystartuję , tak jak moje mądrzejsze ode mnie koleżanki i koledzy , ale TY i tak oddasz głos na NICH , bo na mnie to strata głosu , bo nie warto , albo w ogóle nie pójdziesz tym samym PLANKTONIE  oddasz głos na NICH !

 

ONI zrobili sobie taki w kółko kręcący się ring politycznego wrestlingu , czyli ustawianych przez NICH walk !.. Teraz jeden da drugiemu w twarz a za moment ten mu odda…ty kibicujesz , płacisz za tę walkę dla picu a potem ściskasz kciuki do powtórki za cztery lata… W między czasie ONI za twoje pieniążki  dobrze się bawią… Tobie zostawiając zapłacenie kelnerowi bardzo wysokiego rachunku , którego nie spłaci nawet twój wnuk w trzecim pokoleniu…

 

DŁUGI RP

 

Rząd Donalda Tuska lat temu siedem obiecywał rejestrację firmy w JEDNYM okienku w ciągu kilku godzin… A dzisiaj ?…Rejestracja firmy w Mongolii to błyskawica w porównaniu z RP… Dzisiaj , żeby otrzymać NIP w Urzędzie Skarbowym trzeba czekać  trzy-cztery tygodnie , stawić się na wezwanie urzędnika , który rozpyta ciebie czy aby na pewno chcesz założyć firmę , a co będziesz robił ? … w Europie taki kryzys a ty otwierasz firmę?…a ile i skąd masz pieniążki?… a czy wiesz ile jest obecnie upadłości ?…a może wycofasz wniosek i się jeszcze dogłębnie zastanowisz ?…

 

Po takim dictum to tylko zabierać papiery i wiać gdzie pieprz rośnie…I tak wielu rozsądnych się zachowuje , bo wie , że urzędnik tę rozmowę zapisuje i sobie o tobie  “przypomni” w “odpowiednim” momencie i zostanie po tobie mokra plama i długi na przyszłe twoje pokolenia do zapłaty (bo długi do skarbu państwa się NIE PRZEDAWNIAJĄ – od 2 lat – to tak dla przypomnienia , jakby ktoś zapomniał co podpisał Prezydent Komorowski 16 XI 2011)..

 

No ale póki co ?… żyjemy oszołomieni sukcesem wyborczym Premiera we własnej partii…

 

DONEK NA PAROWOZIE

 

Połowa z rządzącej prawie 40 milionowym krajem partii Obywatelskiej w sile 16 tys. egzemplarzy ku absolutnemu zaskoczeniu mediów spóźnieniem godzinnym w konferencji zapoznawczej wybrała na Premiera Rządu albo inaczej na Szefa PO Donalda Tuska..brawoooooo !!!.. Kontrkandydat Gowin otrzymał 4 tys. głosów czym załatwił sobie chwilę oddechu…. nim go wywalą na zbity p… !..brawa !..(zauważcie jedną literkę  a)…I ten fakt  przysłonił wejście w życie ustaw o elastycznym czasie pracy a dosadniej ustawy pozbawiające pracowników tego o co walczyli przez ostatnie 100 lat , że o 21 punktach na tablicy przed Stocznią Gdańską nie wspomnę… Pracownik – plankton ma i musi tylko pracować , niczego nie żądać , nie zrzeszać się w jakieś tam związki zawodowe , nie oczekiwać jakiś tam emerytur , dbać o zdrowie i nie chorować – w tym na jakąś ciążę !.. A jak ktoś chce dobrze zarabiać , mieć płatne urlopy , wolne soboty , godziwą emeryturę to niech wyjeżdża do Anglii bo tamtejszy rząd ma większe doświadczenie w tworzeniu miejsc pracy dla Polaków.. już stworzył 2 miliony to i stworzy 22…

 

W tym miejscu pozwolę sobie na apel do rządu jej królewskiej Mości Elżbiety II !…

 

Nie dałoby się przenieść – wzorem lat minionych – Naszego Rządu do Londynu no i oczywiście Parlamentu RP z dodatkiem Prezydenta ???… Oni by sobie tam rządzili , nam dupy nie zawracali , my byśmy sobie bez nich – z trudem – ale PORADZILI !!!…

 

Koszt to niezbyt wielki w stosunku do start jakie w finansach Unii Europejskiej czynią te persony które są absolutnie grata !

 

Tyle milionów Polaków każdego dnia utwierdza się w przekonaniu , że ten kryzys  światowy w gospodarce w naszym kraju jest kryzysem – o zgrozo Mości Królowo – seksualno – ekonomicznym !

 

Każdego dnia Polak zagląda do portfela ….  a tam CH*J !!!

 

Rząd RP za ostatnie kilka lat na głowę pobił Mickiewicza i Żeromskiego w tworzeniu dziadów i ludzi bezdomnych.. Należy im się jakieś pół etatu w Wielkiej Brytanii o co uprzejmie proszę Mości Królową !

 

Przez aklamację rozumiem , że do tego apelu przyłączają się mieszkańcy największego w świecie całym zakładu fotograficznego…

 

FOTO-POLSKA

 

Inne zapisy autora:

0

222 Legionista
222 Legionista http://www.sklepowicz.com.pl

Prawnik, uczulony na ignorancję sądów i systemu bankowego....

218 publikacje
34 komentarze
 

3 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816