HYDE PARK
Like

Płacisz tyle, ile jeździsz – wynajem samochodu tańszy niż kredyt?

11/12/2017
509 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
Płacisz tyle, ile jeździsz – wynajem samochodu tańszy niż kredyt?

Wynajem samochodu i rozliczenie w systemie „płacisz tyle, ile jeździsz” jest bardzo korzystną alternatywą w stosunku do kredytu samochodowego. To szansa na używanie zupełnie nowego samochodu bez ponoszenia znaczących kosztów. Komu opłaca się wynajem auta i ile to kosztuje?

0


Spora część Polaków i polskich firm, mimo poprawy sytuacji ekonomicznej, nadal używa kilkunastoletnich samochodów. To z myślą o nich powstało rozwiązanie, które pozwala korzystać z nowych pojazdów bez konieczności wykładania sporych sum pieniędzy lub zaciągania kredytu. W dodatku, opłaty za wynajem samochodu mogą być znacznie niższe niż raty w banku.

 

dominik-stotter-395823

Nie jeździsz – nie płacisz

System rozliczeń „płacisz tyle, ile jeździsz” stosowany przy wynajmie pojazdów jest bardzo atrakcyjny dla osób i przedsiębiorstw, które używają samochodu nieregularnie lub pokonują nim stosunkowo niewielkie odległości (ok. 10 tys. km rocznie).

Miesięczna opłata za wynajem auta składa się z części stałej (ustalonej z góry) i części zmiennej (wynikającej z liczby przejechanych w danym okresie kilometrów). Ten zabieg, w praktyce znacznie redukuje koszty najmu, które w porównaniu z wydatkami na kredyt samochodowy wypadają dużo korzystniej.

 

Porównanie kosztów kredytu i kosztów wynajmu samochodu

Rozważając kupno lub wynajem średniej klasy samochodu, np. Opla Astra o wartości 79 tys. zł należy wziąć pod uwagę kilka informacji – miesięczną wysokość rat, łączny koszt transakcji oraz dodatkowe wydatki, które należy ponieść w związku z korzystaniem z auta.

Według danych udostępnionych na platformie https://happymiles.pl/leasing-samochodu-dla-firmy/  łączny koszt kredytu zaciągniętego na okres 36 wynosi 89 799 zł, a miesięczna rata to wydatek rzędu 2 494 zł, natomiast łączny koszt 3–letniego wynajmu samochodu, którego roczny przebieg auta wynosi ok. 10 tys. km to 33 336zł. Miesięczna opłata za wynajem składa się z części stałej (558 zł) oraz części zmiennej (w tym przypadku 800 km x 0,46 zł = 368 zł).

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline
kampanieonline

322 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816