Komentarze dnia
Like

PJN czyli Pozwólcie Jeździć Normalnie

13/08/2013
814 Wyświetlenia
10 Komentarze
4 minut czytania
PJN czyli Pozwólcie Jeździć Normalnie

Pan Migalski koniecznie chce się zaprezentować w roli aniołka. Nie tylko sam, ale namawia również współobywateli, aby poparli propozycje szybszego dostania się do nieba. Oferta przedstawiona dzisiaj przez niego, podczas konferencji PJN-u w Katowicach, zapewnia szybką realizację spotkania z Panem Bogiem. Nie są to propozycje bezbolesne i są oczywiście okupione cierpieniem, ale przecież nikt nie oczekuje raju na ziemi. Oczywiście poza wiceszefem odpryskowej partii PiS-u po zrealizowaniu jego propozycji nowelizacji kodeksu drogowego.

0


 

A oto kilka propozycji znanego swego czasu z salonu24 politologa:

– zniesienie limitu prędkości na autostradach i podwyższenie ograniczeń na innych drogach, również w miastach,
– likwidacja pasów bezpieczeństwa,
– zniesienie egzaminów na prawa jazdy,
– swoboda rozmów przez telefony komórkowe dla kierowców.
– wprowadzenie tzw. sekundników przy światłach co pozwoliłoby szkolić się nowym Kubicom na szybkie starty spoza pasów dla przechodniów.

Nie wiem czy śmiać się czy płakać. Czy to tylko niebotyczna chęć dostania się na łamy prasy czy już świadome działania pospołu z przedsiębiorcami pogrzebowymi i producentami sztucznych wiązanek cmentarnych. Ale te ostatnie produkują prawie całkowicie w Chinach a więc czyżby międzynarodowa mafia? No ale tak daleko nie idźmy i pozostańmy przy sprawach krajowych bo pan europoseł chce modyfikować tylko polskie przepisy a nie na szczęście te w Brukseli.

Cała Europa ogranicza prędkości na drogach. Osiedlowe drogi pokonuje się w tempie 30 km/h, na autostradach coraz więcej odcinków z ograniczeniami, kilka lat temu wprowadzono obowiązek pasów na tylnych siedzeniach, egzaminy na prawo jazdy coraz bardziej rygorystyczne a punkty karne wlepiają już niewidoczne kamery. Walczą o to „głupie” ludzkie życie nie szczędząc milionów euro a pan poseł z innej planety przybył i chce zrobić „dobrze” polskim kierowcom. A najbardziej chyba potencjalnym wyborcom PJN’u jeżeli oczywiście tacy znajdą się co preferują szybką jazdę do Nieba, w najlepszym wypadku, a w trochę gorszym jazdę do szpitala na sygnale z kierowcą ambulansu wykręcającego komórkowy numer do szpitala z informacją o ilości pasażerów.

Szczerze mówiąc nie zazdroszczę teraz szefowi klubu Polska Jest Najważniejsza panu Kowalowi sytuacji w której umieścił go Jego zastępca. Idiotyczne pomysły były chyba jeszcze do zdzierżenia w czasach kiedy pan Migalski prezentował je na salonie24 ale puszczanie w eter „morderczych” idei w szatach klubowych chyba jest nawet dla spokojnego jak mało kto z polskich polityków pana Kowala o „jeden most za daleko”. Bo trudno mi uwierzyć aby prezentowanie pomysłów na zapełnienie polskich szpitali odbyło się za zgodą szefa.

Ciekawe jestem zresztą reakcji polskich kierowców którym europoseł otwiera drogi do raju. Hulaj dusza, piekła nie ma, pokażemy teraz jakimi dobrymi kierowcami jesteśmy. Europa a właściwie Holandia poznała w tym kraju nasze pływackie umiejętności (5 polaków wyłowiono matrwych z wody), Niemcy podobno boją się jeździć na polskich drogach przegrywając sromotnie z miejscowymi kamikadze a tutaj jeszcze pan Migalski dociska gaz do dechy. Tak mu się chyba z brukselskiego do polskiego parlamentu śpieszy.

p.s.
z ostatniej chwili: pan Migalski pracuje z zespołem ekspertów nad wprowadzeniem przyśpieszonego kursu obsługi Ipada dla kierowców. Dla zaawansowanych kurs obsługi laptopa.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
lchlip

182 publikacje
12 komentarze
 

 1. Avatar Robert

  Wielu rzeczy nie wiesz… Europa… tez mi wzor…

  0
 2. Avatar Lesz

  “Wielu rzeczy nie wiesz…”

  Zgadza się 🙂

  0
 3. Avatar Andrzej

  No.. no..
  A ja byłem przeciwnikiem PJN…
  Może jeszcze coś z nich będzie.
  W każdym razie ten jest pomysł w dobrym kierunku 🙂
  Niech żyje wolność!

  0
 4. Zanim pomysł się potępi i obśmieje, to na początek powinno się wybudować eksperymentalną autostradę ( oczywiście prywatny inwestor), na której można by spawdzić nie nowy zresztą pomysł pana posła, a następnie wyciągnąć wnioski. Warunek! Państwo ma się nie wtrącać.
  Żurek Janusz

  0
 5. Avatar razorżyleta

  zasadniczo bardzo dobry pomysł. większość wypadków jest spowodowana zbyt niskimi limitami prędkości i być może brzmi to kuriozalnie ale takie są fakty, przejechanie zgodnie z przepisami 200 km w Polsce to dramat, średnia prędkość 45 km/h. niskie prędkości to dekoncentracja, zmniejszona czujność, senność. oczywiście zdarzają się idioci za kółkiem ale ich żadne przepisy i kary nie wyeliminują (zwłaszcza kierowcy tirów na litewskich blachach) a tracą na tym zwykli użytkownicy dróg, dodatkowo wpuszczenie na polskie drogi rowerzystów, którzy w większości mają przepisy prawa drogowego w wieeeelkim poważaniu jest skandalem. prawda jest taka że gdyby komukolwiek zależało na bezpieczeństwie to budowano by drogi z prawdziwego zdarzenia a nie makaronowe nitki. sekundniki przy światłach to świetny pomysł i tam gdzie są zainstalowane świetnie się sprawdzają. jeżeli szanowny autor nie wie do czego służą owe sekundniki to może powinien się spytać kogoś bardziej obeznanego a nie bredzić o kubicach.

  0
 6. Najważniejsze, żeby wreszcie przestali majstrować przy kodeksie drogowym i egzaminach na prawo jazdy. Stabilność prawa też jest wartością bo jak mam znać i szanować coś co za kilka miesięcy będzie nieważne. Od dawna zresztą kursanci nie mają czasu uczyć się jeździć bezpiecznie, bo muszą się uczyć jak zdać prawo jazdy, w tym odpowiedzi na pytania typu “jaką długość musi mieć drążek do zmiany biegów”. No ale tu swoje robi biznesowe podejście do przyszłych kierowców. W sumie Polacy ani są ani złymi ani dobrymi kierowcami, zauważcie, że liczba samochodów rośnie a liczba wypadków i ofiar systematycznie maleje. Trzeba jeszcze trochę czasu aż motoryzacja spowszednieje no i dróg które wiecej wybaczają.

  0
 7. nie pozostaje wam “wolnościowcy” życzyć spotkania , a w rezultacie konsekwencji z innym wolnościowcem na drogach, wtedy zobaczymy, jak będziecie śpiewać!
  Czy wy wiecie co to znaczy wolność? nie stać was na nią, jak przyjdzie wam płacić odszkodowania, czy remonty waszych “bryk”, bo kto będzie takim idiotą, by to ubezpieczać? a jeżeli już, to składki będą tak duże, że tylko nieliczni będą mogli, a to sprawa drugorzędna, a co z innymi niewinnymi ludźmi, którzy poniosą szkody, jak nie na zdrowiu, to życie??
  Jest na to sposób, kosztowny, ale jest, system dróg do takiej jazdy.
  Są inne aspekty, o które by należało walczyć, a są bez sensu, a można ich sporo naliczyć, może by warto? więc do roboty, ale bez takich idiotyzmów rodem JKM czy obecnie Migala i asysty, ci to by zaistnieć, to się będą nawet obnażać.

  0
 8. przy okazji, nijaki tow. lchlip się pojawił na portalu, tylko patrzeć jak oblezą nas wywczasy, nerwice, czy inne badziewie z czarownicą pupilką Jankego RRK na czele.

  Swoją drogą nie pojmuję, że wartościowi blogerzy piszą na Sedesie24, na którym panuje bezczelna cenzura i poniewieranie ludzi przez watażki w/w i wspólnika, pozwalając jednocześnie miernotom też w/w jak i innym od Libickich zaczynając, przez Barbuów idąc, a kończąc na RRk szargać Polskę i Polaków.

  Teraz widać wyraźnie, jaki cel mieli okupanci Polski, niszcząc ludzi oddanych Polsce, patriotów, by tacy jak w/w mogli niszczyć to co wartościowe, o co walczyli nasi wielcy rodacy, o wolną Ojczyznę. Najwyższy czas rozpędzić tą zgraję sprzedajnych ludzików, zaczynając od samego żyrandola, Polska dla Polaków !

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816