HYDE PARK
Like

Piłka ręczna – Europejskie puchary

11/03/2022
105 Wyświetlenia
0 Komentarze
4 minut czytania
Piłka ręczna – Europejskie puchary

Zespołowa dyscyplina sportu pod nazwą piłka ręczna uprawiana jest na całym świecie – zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Obecnie możemy wytypować zakłady sportowe online na piłkę ręczną w serwisach wielu operatorów hazardowych. Ważne jest poznanie zasad gry i dostępnych turniejów do obstawiania. W rozgrywce biorą udział dwie ekipy po siedem graczy każda. Celem zawodników jest zdobycie największej ilości goli. Piłka może być łapana, rzucana, popychana, zatrzymywana i uderzana. Sportowcy, oprócz bramkarzy, nie mogą robić więcej niż trzy kroki z piłką, co wymusza liczne podania oraz bieg z kozłowaniem. Jeśli bramkarz wychodzi z pola bramkowego, staje się on zawodnikiem ofensywnymi i ma identyczne prawa jak pozostałe zawodnicy. Zanim przejdziemy do wytypowania tego sportu, zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu. Wyjaśnimy […]

0


Zespołowa dyscyplina sportu pod nazwą piłka ręczna uprawiana jest na całym świecie – zarówno przez mężczyzn, jak i przez kobiety. Obecnie możemy wytypować zakłady sportowe online na piłkę ręczną w serwisach wielu operatorów hazardowych. Ważne jest poznanie zasad gry i dostępnych turniejów do obstawiania.

W rozgrywce biorą udział dwie ekipy po siedem graczy każda. Celem zawodników jest zdobycie największej ilości goli. Piłka może być łapana, rzucana, popychana, zatrzymywana i uderzana. Sportowcy, oprócz bramkarzy, nie mogą robić więcej niż trzy kroki z piłką, co wymusza liczne podania oraz bieg z kozłowaniem. Jeśli bramkarz wychodzi z pola bramkowego, staje się on zawodnikiem ofensywnymi i ma identyczne prawa jak pozostałe zawodnicy.

Zanim przejdziemy do wytypowania tego sportu, zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu. Wyjaśnimy informacje o tym, czym jest EHF oraz jakie Europejskie puchary możemy obstawiać u renomowanych bukmacherów.

Czym jest EHF

Europejska Federacja Piłki Ręcznej (skrót od ang. EHF) to międzynarodowa organizacja sportowa, która zrzesza pięćdziesiąt krajowych związków tego sportu oraz trzech członków specjalnych, mająca za zadanie organizowanie, promowanie i koordynowanie spraw związanych z piłką ręczną w całej Europie. Chodzi o wszelkie oficjalne rozgrywki międzynarodowe, klubowe i reprezentacyjne we wszystkich kategoriach wiekowych (młodzieżowych, seniorskich, juniorskich) u mężczyzn i kobiet.

Oto jakie rozgrywki organizuje EHF:

  1. Mistrzostwa Europy w PR mężczyzn.
  2. Mistrzostwa Europy w PR kobiet.
  3. Liga Mistrzów w PR mężczyzn.
  4. Liga Mistrzyń w RP kobiet.
  5. Puchar EHF w PR mężczyzn.
  6. Puchar EHF w RP kobiet.

Od 1993/94 EHF organizuje wszystkie turnieje w ramach pucharów europejskich, dzięki czemu od tego czasu dla najlepszych europejskich zespołów klubowych są przeprowadzane zmagania w formacie Ligi Mistrzyń oraz Ligi Mistrzów. W 1994 organizacja zorganizowała również mistrzostwa Europy kobiet oraz mężczyzn, które od tamtych czasów odbywają się co dwa lata.

Liga Mistrzów i Puchar EHF 

Liga Mistrzów i Mistrzyń piłkarzy i piłkarek ręcznych to międzynarodowe, klubowe rozgrywki tego sportu, organizowane z inicjatywy EHF w 1993 r. i regularnie prowadzone przez organizację od sezonu 1993/94 w ramach pucharów europejskich, przeznaczone dla najlepszych żeńskich i męskich drużyn klubowych. Jest to najbardziej prestiżowe i najważniejsze zmagania klubowe piłki ręcznej, które zastąpiły grany od 1956/57 do 1992/93 PEMK.

Puchar EHF piłkarzy i piłkarek ręcznych to międzynarodowe, klubowe rozgrywki tego sportu, utworzone z inicjatywy organizacji EHF w 1981 r. i regularnie przeprowadzone od 1981/82, przeznaczone dla ekip klubowych zajmujących wiodące miejsca w europejskich ligach państwowych, które nie potrafiły zakwalifikować do Ligi Mistrzów. Nowi bukmacherzy 2022 posiadają w swojej ofercie zakłady zarówno na Ligę Mistrzów i Mistrzyń, jak i na Puchar EHF piłkarzy i piłkarek ręcznych.

Piłka ręczna – Mistrzostwa Polski 

Mistrzostwa Polski w RP mężczyzn to oficjalne rozgrywki sportowe na poziomie krajowym, organizowane przez ZPR w Polsce dla najlepszych polskich męskich drużyn klubowych piłki ręcznej, mające za zadanie wyłonienie najlepszej ekipy z RP.

Polskie kluby 4-krotnie występowały w finale rozgrywek PEMK i Ligi Mistrzów odnosząc 1 zwycięstwo. Mistrzowie Polski 2016 ekipa Vive Tauron zdobyła tytuł pokonując węgierską drużynę MVM Veszprém po rzutach karnych. Tak więc Vive została pierwszą polską ekipą, która zdobyła puchar Klubowego Mistrza Europy.

Inne zapisy autora:

0

kampanieonline

211 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758