Bez kategorii
Like

Pieriestrojka w TVN

30/11/2012
456 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Ciepły wiatr dziejowych zmian przewietrza beton siedziby TVN. Przed planowanym wejściem francuskich inwestorów, trzech członków rady nadzorczej TVN złoży dzisiaj rezygnację. Jak daleko zajdzie pieriestrojka w stacji „całej prawdy, całą dobę” ?

0


Nowy francuski inwestor, który ma wejść na dniach do kapitału TVN, wymusił znaczne zmiany w statutach spółki. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy TVN SA ma dzisiaj te zmiany zatwierdzić. W rezultacie, kompetencje rady nadzorczej zostaną wzmocnione a profile niezależnych członków rady nadzorczej uściślone, tak aby lepiej odpowiadać ogólnie przyjętym normom.

 

Jest to w pewnym sensie rewolucja w TVN, jako że do tej pory tzw. “niezależni” członkowie rady nadzorczej TVN byli kumplami jednego akcjonariusza, ITI, pomimo tego że 45% akcji TVN znajduje się w obiegu giełdowym, a ład korporacyjny rady nadzorczej TVN polegał na przyklepywaniu arbitralnych decyzji ITI i na przysłowiowym trzymaniu gęby na kłódkę.

 

Nowy inwestor wprowadzi też trzech członków rady nadzorczej, w tym Wice-przewodniczącego (nowa funkcja). Dla zrobienia miejsca nowym twarzom, dzisiaj zrezygnują z członkostwa w radzie nadzorczej Gabriel Wujek (prawnik Wejcherta i ITI), Paul Lorenz (luksemburski gastarbeiter) i Andrzej Rybicki.

 

W wyniku serii czystek, z TVN stopniowo wyeliminowano rodzinne słupy Wejcherta i Waltera, które miały nam wcześniej pokazać że panamska piramida ITI / TVN to taka piramida rodzinna, utworzona w latach 80-tych za 4 tysiące marek niemieckich, zarobionych na sprzedaży kaset wideo i frytek.

 

Jan Wejchert dostał sepsy trzy lata temu a jego syn Lukasz wyleciał z firmy rok temu. Mariusz Walter odchodzi na zasłużona emeryturę 31 grudnia tego samego dnia jego syn Piotr odejdzie z TVN. Tak oto zamyka się tzw. “rozdział rodzinny”.

 

Najbliższe dni i tygodnie przyniosą z pewnością wiele nowego w siedzibie TVN na Wiertniczej. Co prawda do dzisiaj nie wiemy do kogo należy siedziba TVN, którą ITI chce sprzedać TVN, pomimo tego że kupił ją już parę lat temu BRE Bank:

 

monsieurb.nowyekran.pl/post/79104,murowana-sciema

 

Ciekawe do kogo tak naprawdę należy beton TVN ?

 

 

Cała prawda, całą dobę

 

Inne zapisy autora:

0

Stanislas Balcerac

Z Panamy przez PRL do III RP, czyli o wplywie Wizjonerskiej Strategii Inwestowania (WSI) na Polske -- czytaj cala prawde calodobowo -- na www.wsi24.pl oraz Facebook / Goodbye ITI -- i mysl samodzielnie, bez TVN24 !!

676 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758