Bez kategorii
Like

Pielgrzym skazany na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu

22/12/2012
344 Wyświetlenia
0 Komentarze
2 minut czytania
no-cover

Andrzej K., zamieszkały w Katowicach, uczestnik XIX Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę w lipcu 2011 roku, został wczoraj skazany przez Sąd Okręgowy w Częstochowie.

0


 

Przypomnijmy fakty: dziennikarze stacji Polsat, nieposiadający akredytacji na relacjonowanie pielgrzymki, zachowywali się głośno i prowokacyjnie podczas uroczystości. Doszło do przepychanek, w trakcie których dziennikarka Ewa Żarska miała być uderzona w twarz przez Andrzeja K., który w dodatku uszkodził kamerę na kwotę 100 zł (pierwsze oględziny), która to kwota wzrosła potem do 1000 zł, a następnie do 27 tys. zł.

To był gorący okres, kiedy to mainstreamowe media prześcigały się w nagonce na o. Tadeusza Rydzyka, który w Parlamencie Europejskim wypowiedział parę gorzkich słów na temat demokracji w Polsce. Awantura wywołana przez dziennikarzy Polsatu zdaje się być kontynuacją tej nagonki. W portalu onet.pl ukazał się więc tekst zatytułowany "Napadł na dziennikarkę. Pielgrzymowi grozi 5 lat". Mogła też pohasać przewodnicząca sejmowej KKiŚP Iwona Śledzińska – Katarasińska (PO), próbująca rozegrać tę sprawę przeciw o. Tadeuszowi Rydzykowi.

Powiedzmy sobie jasno: dziennikarze nie mieli akredytacji na relacjonowanie pielgrzymki na Jasną Górę, więc ich tam nie powinno być. Nie w Polsce jednak takie prawo. Ciągany po sądach pielgrzym Andrzej K. powiedział kiedyś: "Najgorsze jest to, że dziś tak zwanych standardów demokratycznych czy moralności mają nas uczyć ludzie o zaśmieconych życiorysach".

W piątek 21 grudnia br. Andrzej K. został skazany na sześć miesięcy więzienia w zawieszeniu na trzy lata. Ma też zapłacić 6 tys. zł grzywny oraz pokryć 665 zł kosztów zniszczonego mikrofonu. Wyrok jest nieprawomocny. Obrońca zapowiedział apelację.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
zygmuntbialas

NULL

260 publikacje
0 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816