ONA I ON
Like

Pielęgnacja włosów – farby

08/04/2015
596 Wyświetlenia
1 Komentarze
3 minut czytania
no-cover

Farbowanie włosów jest bardzo modne, szczególnie wśród płci pięknej. Zmieniamy kolor włosów, by pokryć siwe kosmyki, by odżywić wyblakły kolor lub po to, by po prostu coś zmienić w swoim wyglądzie. Jaką wybrać farbę? Farby do włosów dzielimy na trzy podstawowe rodzaje: Farby zmywalne Farby trwałe Farby roślinne Pierwsze z nich charakteryzują się krótkim okresem trwania na włosach, po kilku myciach głowy kolor niemalże znika. W tej kategorii znajdziesz farby jednodniowe, które zmywają się od razu przy pierwszym myciu. Zazwyczaj mają postać kremu, który łatwo wciera się we włosy. Stosując farby jednodniowe uważaj na ubrania i ręczniki – mogą się zabrudzić. Szampony i kremy koloryzujące to kolejny rodzaj w tej kategorii. Te produkty utrzymują się nieco dłużej od farb jednodniowych, […]

0


Farbowanie włosów jest bardzo modne, szczególnie wśród płci pięknej. Zmieniamy kolor włosów, by pokryć siwe kosmyki, by odżywić wyblakły kolor lub po to, by po prostu coś zmienić w swoim wyglądzie. Jaką wybrać farbę?

Farby do włosów dzielimy na trzy podstawowe rodzaje:

  • Farby zmywalne
  • Farby trwałe
  • Farby roślinne

Pierwsze z nich charakteryzują się krótkim okresem trwania na włosach, po kilku myciach głowy kolor niemalże znika. W tej kategorii znajdziesz farby jednodniowe, które zmywają się od razu przy pierwszym myciu. Zazwyczaj mają postać kremu, który łatwo wciera się we włosy. Stosując farby jednodniowe uważaj na ubrania i ręczniki – mogą się zabrudzić. Szampony i kremy koloryzujące to kolejny rodzaj w tej kategorii. Te produkty utrzymują się nieco dłużej od farb jednodniowych, ich działanie widoczne jest nawet do 5 tygodni.

Drugi rodzaj farb to takie, których kolor utrzymuje się wiele miesięcy. Dzieje się tak, ponieważ farby te wnikają głęboko w strukturę włosa za sprawą zawartości amoniaku. Takie rozwiązanie jest idealne dla osób, które chcą pokryć siwe włosy lub trwale rozjaśnić lub przyciemnić włosy o kilka tonów.

Trzeci rodzaj farb to zyskujące coraz większą popularność – farby roślinne. Zawierają wiele składników pochodzenia roślinnego, co ważna – nie zawierają amoniaku. Farby te nie rozjaśniają włosów, zmieniają jedynie ich kolor.

Wybierając farbę do domowego użytku warto przemyśleć, jaki kolor chcemy uzyskać. Kupując farby drogeryjne pamiętaj, by kupić o ton jaśniejszy niż chcesz uzyskać. Jeśli Twoje włosy są podatne na zniszczenia, nie stosuj farb trwałych. Idealnie sprawdzą się farby zmywalne, ewentualnie skorzystaj z farb roślinnych, zawierających składniki naturalne. Kupując środki koloryzujące unikaj substancji drażniących i alergizujących. Pod żadnym pozorem nie kupuj farb, które zawierają substancje kancerogenne – badania potwierdzają ich rakotwórcze działanie.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że kolor, jaki uzyskasz, będzie tym, którego oczekujesz, lepiej wybierz się do salonu fryzjerskiego. Każdy fryzjer jest odpowiednio przeszkolony i ma dostęp do każdego rodzaju farb i kolorów. Z pewnością dopasuje coś dla siebie. Jeśli jednak wolisz oszczędzić na tym zabiegu, poszukaj dla siebie farby spośród dostępnych na rynku. Zobacz więcej.

Inne zapisy autora:

0

Avatar
newdziennik

5 publikacje
0 komentarze
 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758