POLSKA
Like

Pięknie skaczą do gardeł

16/06/2014
1198 Wyświetlenia
0 Komentarze
1 minut czytania
Pięknie skaczą do gardeł

Afera podsłuchowa w PO. Jedną z osób, w które najbardziej uderza ujawnienie taśm, jest były minister transportu Sławomir Nowak.

0


Walki_psow_3735003

 

Sławomir Nowak jako minister transportu nadzorował m.in. polskie koleje. Jedną z kluczowych transakcji była prywatyzacja PKP Cargo. Tygodnik „Wprost” opublikował dziś zapis nagranej rozmowy, podczas której Sławomir Nowak miał powiedzieć:

 

„Zrobiliśmy prywatyzację Cargo. No to zrobiliśmy ten numer, żeby ich trochę tam kupić, no to wprowadziliśmy członka zarządu PKP Cargo od związkowców. Oni się podjarali. Dzisiaj spektakl, jak oni sobie skaczą do gardeł, jest po prostu piękny. Tylko kupić bilety, popcorn i okulary, i sobie oglądać. Jak się rzucają na siebie liderzy związkowi, żeby od nich ktoś był w tym zarządzie.”

 

Walkę związkowych „buldogów” o stanowisko w zarządzie PKP Cargo wygrał Dariusz Browarek, wiceprzewodniczący Federacji ZZP PKP. Wierchuszka dwóch innych największych organizacji związkowych w PKP Cargo (Sekcja Krajowa Kolejarzy NSZZ „Solidarność” i Związek Zawodowy Maszynistów Kolejowych) obeszła się smakiem.

 

Zażarta walka związkowców musiała się toczyć nie tylko o stołek wiceprezesa PKP Cargo, ale także o liczne etaty w centrali spółki: sekretariat wiceprezesa, podległe mu biura, działy itp. Po szczerych słowach ministra Nowaka można sobie tylko wyobrazić co tam się działo…

 

„Ch*j, dupa i kamieni kupa”.

 

0

infokolej http://infokolej.pl

Nie boimy się kontrowersyjnych tematów! Piszemy jak jest. Niezależne forum kolejowe - www.infokolej.pl

288 publikacje
3 komentarze
 

Dodaj komentarz

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
343758