NEWS
Like

Petycja

22/05/2016
1229 Wyświetlenia
0 Komentarze
3 minut czytania
Petycja

Na portalu społecznościowym “wirtualnapolonia.com” kilka dni temu ukazała się petycja – protest Polaków zamieszkałych w Kanadzie i poza granicami kraju zatroskanych o przetrwanie suwerennej Polski i niepodległości naszej Ojczyzny i jej Narodu do Prezydenta, Premiera, MON, Sejmu i Senatu

0


261176_170760786286242_2642864_n

1.  Domagamy się unieważnienia w całości ustawy nr 1066 wraz z ostatnimi poprawkami
o pozwoleniu na użycie broni w Polsce przez tzw. „bratnie siły”.
Ustawa ta zagraża teraz, a może stać się realnym niebezpieczeństwem w przyszłości dla zachowania suwerenności naszego Kraju.

2. Wyrażamy nasz zdecydowany sprzeciw wobec stałej obecności w Polsce jakichkolwiek obcych wojsk, również baz wojsk USA (także brygady wojsk chemicznych z Illinois) oraz patroli policyjnych czy innego rodzaju obcych sił (w tym uzbrojonych ochroniarzy izraelskich) i które nie podlegają pod bezpośrednią jurysdykcję polskich władz.

3. Apelujemy do Pana Prezydenta, jako Zwierzchnika Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej
oraz do Pani Premier, aby dopilnowali, by deklaracje Ministra Obrony Narodowej o znaczącym wzmocnieniu liczebności, wyszkolenia i wyposażenia Wojska Polskiego, nie pozostawały w sferze głośnych deklaracji.

4. Wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec udziału polskich żołnierzy w mających miejsce
w przeszłości oraz planowanych akcjach międzynarodowych o charakterze wojennym, które nie są bezpośrednio związane z zagrożeniem Polski.
5. Domagamy się ustawy o powszechnej dostępności do broni, tak aby każdy odpowiednio przeszkolony obywatel, mógł się skutecznie obronić w razie ataku na jego zdrowie i życie w czasie pokoju oraz stać się żołnierzem obrony cywilnej w czasie wojny.

Jako Polacy – obywatele polscy, współodpowiedzialni za losy naszej Ojczyzny, ze świadomością licznych doświadczeń naszej historii, świadczących, iż zawiodły nas wszystkie pięknie brzmiące układy i pisemne deklaracje o nieagresji i sojusze międzypaństwowe, wyrażamy przekonanie,
iż tylko własna silna armia oraz dobrze zorganizowana samoobrona ludności cywilnej, mającej dostęp do broni, może na wypadek zagrożeń i wojny skutecznie zniwelować ataki wrogów.

Przy dzisiejszym stanie techniki militarnej i mobilności wojsk, ewentualna pomoc w ramach paktu NATO czy umów sojuszniczych bilateralnych, zupełnie nie wymaga obecności na naszym terytorium niepolskich wojsk i sił.

Przypominamy, że oddaliśmy na Was nasze głosy i jest Waszym obowiązkiem i moralną powinnością wsłuchać się w naszą opinię, gdyż jesteśmy w takiej samej mierze Polakami, którym zależy na dobru Ojczyzny, jak Wam.

Stowarzyszenie Polaków – Obywateli Polski zamieszkałych za Granicą
Polish Citizens Abroad Association

Treść petycji zaakceptowało ok. 500 Polaków, zamieszkałych w Kanadzie, zgromadzonych na prelekcji w dniu 10 kwietnia 2016 r.  w Centrum Jana Pawła II w Toronto. Zostanie ona przesłana do w/w władz RP, a także opublikowana w tygodnikach „Głos Polski” i „Goniec” w Kanadzie.

Kontakt: c/o GŁOS POLSKI – Polish Voice,
52 Mabelle Ave. Unit 612, Toronto, Ontario, M9A 4X9, Canada
tel. 416.993.3143   e-mail: glospolski1908@gmail.com

 

https://wirtualnapolonia.com

Treść petycji

 

Czekamy na odpowiedź “Polskich władz”

Inne zapisy autora:

0

balti
balti

" Pamiętaj, pamiętaj, bo data to święta, Gdy spisek wykryto prochowy. 10 kwietnia wydała się zdrada W pamięci tę datę zachowaj "

4 publikacje
1 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816