BIZNES
Like

Perspektywa koryta Platformy Obywatelskiej

24/07/2013
459 Wyświetlenia
6 Komentarze
4 minut czytania
Perspektywa koryta Platformy Obywatelskiej

Obecne kroki Platformy Obywatelskiej nie pozostawiają złudzeń. Sześć lat utrzymywania marazmu w sferze najistotniejszych spraw bytowych narodu oraz kurczowe utrzymywanie się przy korytku prowadzą wprost do tragedii, której oczywiście beneficjentami ma być nieliczna grupka ludzi zarządzających masą upadłościową po kraju, który nadal ma szansę na ustabilizowanie sytuacji ekonomicznej. Niestety, na drodze ku jakimkolwiek perspektywom naprawy stoi Platforma Obywatelska, która już nie kryje swoich prymitywnych planów, polegających na obłowieniu się przy pomocy dotacji unijnych.

0


Jak można zinterpretować następujące wydarzenia :

1. ,,Myślą, że teraz Tusk z Lewandowskim naharowali się, wyrwali 400 miliardów, a oni będą mogli poszaleć” –

Sikorski na ostatniej konwencji PO.

2. Poseł Adam Szejnfeld (PO) proponuje podniesienie aż do 50 tys. euro progu, do którego nie trzeba stosować przepisów o przetargach. Dzisiaj próg ten wynosi 14 tys. euro.

 

3. Aktualnie rozpatrywany projekt zmiany ustawy o finansach publicznych (druk 1575), zakładający „zawieszenie” ograniczeń wydatków budżetowych w roku 2013 (pogłaskanie swoich i nierozjuszanie sił policyjnych, na które liczy Donald Tusk).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Obietnice i kradzież

 

Składanka iście diabelska. Platformę Obywatelską nie interesują trudne sprawy lecz tylko ustawienie się w perspektywie następnej kadencji. Kolejne kroki, które może Platforma Obywatelska podjąć, będą dotyczyły wyłącznie podniesienia stawki VAT do 25%. Dopiero w perspektywie wygranych wyborów w 2015 (tfu,tfu,puk puk w niemalowane) PO wdroży przeksięgowanie OFE celem dalszego zwiększenia możliwości inwestycyjnych i uniknięcia w ten sposób utraty możliwości wyrwania środków unijnych na rzecz swoich dzióbków do nakarmienia. Jaki skutek absorpcji poprzednich środków unijnych mamy dzisiaj, to każdy widzi nad czym obecnie debatuje rząd – nad problemem braku kasy w budżecie. Ot magicy, tyle kasy zaaplikowali w rynek, a tu kasy nie widać, mnóstwo firm zbankrutowało, długu przybyło. To gdzie ten strumień pieniędzy się podział ? Czy ktoś go widział albo powąchał ?

 

Społeczeństwo, emeryci, młodzież – niech poczekają następne 100 lat, aż się czegoś dorobią, jeśli będą mieć jeszcze siły i czym zarabiać. TU I TERAZ Platforma Obywatelska szykuje kolejny skok na kasę i ustabilizowanie utrzymania swojej watahy przy korycie. Polska musi na razie poczekać na lepsze czasy, jeśli w ogóle będzie taki kraj w przyszłości istniał.

 

Od dawna wiadomo jest, że głównym problemem są świadczenia emerytalne, które obciążają budżet i wymagają zupełnie innego podejścia rządzących do kwestii spraw przyszłościowych. Brak jakichkolwiek działań (poza doraźnymi) dla stabilizacji tej sfery i zabezpieczenia przyszłych pokoleń świadczą tylko o tym, że Platforma Obywatelska dba jedynie o swój image i słupki wyborcze.

 

Nieodpowiedzialna polityka Rostowskiego skierowana na rozwój obcych instytucji finansowych czyni z obywateli niewolników i totalnych gołodupców, którzy prawdopodobnie już nigdy nie powstaną z kolan. By żyło się lepiej, ale tylko wybranym – jest widoczne każdego dnia rządów PO. Niech nikt nie myśli, z całej masy przychylnie i ślepo nastawionych do partii miłości, że będzie czerpał z tego w przyszłości profity. To błąd rozumowania. W efekcie tylko nieliczni będą utrzymywani jak Judasz za zniszczenie kraju. Reszta będzie na kolanach grzebać w śmietnikach na emeryturze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inne zapisy autora:

0

Polaczok
Polaczok

Tu jest Polska

105 publikacje
95 komentarze
 

 1. Avatar kanton

  Tak się zastanawiam , w jakim punktcie historii znajduje się społeczeństwo polskie. Na przykład w Korei Pólnocnej w chwili obecnej jest 52 kasty ludzkie. Myślę że u nas w kraju
  tyle kast ludzkich nie będzie.
  Jednak przy obecnych rządach wszystko jest możliwe. 🙁

  0
  • Jak długo Polacy wytrzymają “rządy” Tuska i Platformy? Donald Tusk, jego “rząd” i Platforma “Obywatelska” nie mają pomysłu, wizji, strategii i skutecznych narzędzi, jak skutecznie kierować państwem. Platforma „Obywatelska” ma za to ważniejszy problem, co teraz zrobić, by nie została zmieciona ze sceny politycznej, by Hanna Gronkiewicz-Waltz nie została odwołana ze stanowiska prezydenta Warszawy. Donald Tusk i Platforma nie przejmują się tym, że efektem ich 6cioletnich rządów jest m.in. bezrobocie na poziomie 14,2% (niezależnie od tego, że ponad 2 mln Polaków wyjechało do pracy za granicę!), tragiczny stan służby zdrowia, rozpadająca się kolej, kryzys finansów publicznych (z budżetu państwa “wyparowało” 24 mld złotych!)i problemy innych kluczowych resortów, kolejne podatki nakładane na społeczeństwo, likwidacja zakładów pracy itp. Lista “osiągnięć” Tuska i “rządu” z geniuszem kreatywnej księgowości Vincentem Rostowskim jest bardzo długa, ale warto przypomnieć też, że w 2011 r. w Polsce straciło pracę 35 tys. ludzi, w 2012 r. już 41 tys., a w 2013 r. liczba zwolnionych z pracy ludzi może przekroczyć nawet 52,4 tys.! Opodatkować, zlikwidować, zredukować, pozbawić uprawnień i jeszcze postraszyć ciężko pracujących ludzi „zaciśniętą pięścią” (jak Tusk w Chorzowie), to są główne metody działania Platformy „Obywatelskiej”, zmierzające do poprawy sytuacji społeczno-gospodarczej w Polsce… Arogancja, buta i żenująca nieudolność zarządzania finansami Vincenta Rostowskiego przekracza wszelkie granice, a wszystko dzieje się za przyzwoleniem Donalda Tuska. Jakże zasadne i celne było zadane przez jednego z posłów w sejmie pytanie do Vincenta Rostowskiego pytanie: “KIM PAN JEST???” A może warto w tym miejscu postawić pytanie: co musi się jeszcze takiego stać w Polsce, by społeczeństwo wzięło sprawy w swoje ręce, by nie dopuścić do całkowitej ruiny i utraty suwerenności???

   0
 2. Siemion Nikołajewicz Rostowski – agent Stalina w Wielkiej Brytanii. Był dziennikarzem i żydem z pochodzenia. Działał pod nazwiskiem Ernst Henri. Zwerbował wielu agentów wpływu, jak np. Philby. Czy to nie jest czasami rodzina “naszego” Vincenta, Jana, Jacka????? a może Icka???Szmula…??? jak tam mu na prawdę na chrzcie kozikiem lub sierpem dano.

  0
 3. Polacy bardziej niż Tuskowi ufają…Schetynie. Zapomnieli o aferze hazardowej? etc…filmie Brauna??? o tym kryminaliście spod ciemnej gwiazdy. http://niezalezna.pl/44077-polacy-bardziej-niz-tuskowi-ufajaschetynie-zapomnieli-o-aferze-hazardowej Poniżej tajemnica poliszynela o tym cinkciarzy, agencie bezpieki, pospolitym złodzieju i oszuście, etc…Schetyna koleś Baraniny!!! Urządzał u siebie w willi bibki z Baraniną i resztą bandyterki. Do tego wmieszany w gwałt zbiorowy, notę wystosowała Austria, bo działo się to tam, ale jak sami Austriacy podali “sprawa pozostała zawieszona ponieważ dotyczyła wysokiej rangi polityka z bezpośredniego otoczenia Premiera RP”.

  0
 4. UFO! Tak zwany sondaż zaufania. Zawsze mroziły mnie jego wyniki. Komu polaczek najbardziej UFO ? Komorowski, Sikorski, Kalisz, Schetyna, syn zbrodniarza i bandyty z NKWD/UB Stolzman ksywa Kwaśniewski. Obłęd ! To pokazuje jak bardzo skretyniał i skundlił się polski naród. Każdy Polak powinien poznać życiorys PRAWDZIWY Grzegorza Schetyny. Popytać Wrocławiaków i Krakowiaków o tego pana. INACZEJ WDEPNIEMY W NASTĘPNE BAGNO a raczej GÓWNO!.

  0
  • Niepotrzebnie denerwujesz się przynależnościami etnicznymi. Jeśli ktoś jest kurwą, to jest niezależnie od tego, gdzie się urodził.

   Najlepszymi moimi płatnikami, i to super ekstra, byli Żydzi. Taka jest prawda, że Polaczki nie mają szacunku do geszeftu i sami się wykańczają. Smutne to jest, ale prawdziwe.

   0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816