BIZNES
Like

PayPal i Bitcoin połączą siły?

08/06/2014
704 Wyświetlenia
2 Komentarze
2 minut czytania
PayPal i Bitcoin połączą siły?

Odkąd cena Bitcoin (BTC) spadła grubo poniżej 1000 USD, opinia publiczna przestała ekscytować się tą najpopularniejszą na świecie kryptowalutą. Emocje wyraźnie opadły, przynajmniej jeśli chodzi o media głównego nurtu. Tymczasem rewolucja, o której pisałem we wpisie pt. Viva la Revolution, trwa w najlepsze, a rynek walut wirtualnych się stabilizuje i dojrzewa. Sporo dzieje się też w kwestiach technologicznych. Pojawiają się coraz to nowe, innowacyjne rozwiązania kryptograficzne, które z czasem zapewne zdetronizują BTC.

0


 

 

Wątpliwe jednak, by stało się to w najbliższej przyszłości, o czym mogą świadczyć ostatnie medialne doniesienia. Duże firmy przyglądały się BTC na długo, zanim ten zdążył zaistnieć w świadomości zbiorowej. Niedawno John Donahoe, dyrektor generalny eBay, udzielił stacji CNBC ciekawego wywiadu, w którym to zdradza swój pozytywny stosunek do BTC. Warto wspomnieć, że jedną ze spółek zależnych eBay jest PayPal, wszystkim znana amerykańska firma obsługująca płatności internetowe. eBay od dawna interesuje się walutami wirtualnymi. W 2011 r. firma opatentowała rozwiązanie do obsługi płatności za towary w walutach wirtualnych. Ale na tym nie koniec. Wniosek ten można wysnuć ze słów samego szefa eBay:

 

„Nie ulega wątpliwości, że waluty cyfrowe odegrają w przyszłości ważną rolę. PayPal będzie musiał znaleźć sposób, aby zintegrować je ze swoim systemem. Nie jestem w stanie podać konkretnej daty […], ale myślę, że już niedługo niektórzy sprzedawcy zaczną akceptować płatności w Bitcoin. […] Osobiście nie traktuję Bitcoin jako inwestycji. Kupuję tę walutę, by lepiej zrozumieć, jak działa. Bitcoin ma aspekt inwestycyjny i praktyczny. Mnie bardziej interesuje ten drugi, czyli jak przy pomocy technologii można w bezproblemowy sposób przeprowadzać transakcje finansowe”.

 

Gdyby tacy giganci jak eBay i PayPal umożliwili płatności w Bitcoin, prawie na pewno za ich przykładem poszliby mniejsi sprzedawcy. Wtedy nic nie mogłoby już powstrzymać rewolucji w płatnościach. Poniżej całość wywiadu z Johnem Donahoe.

 

http://media.cnbc.com/i/CNBC/components/Syndicated%20Video%20Player/videoModule.swf?id=3000281677&pcode=cnbcplayershare&play=&base=http://plus.cnbc.com/stickers/partners/cnbcplayershare/

 

Źródło zdjęcia:
1. PayPal/BTC: www.ihavebitcoins.com.

 

Częściowo za: http://www.cryptocoinsnews.com/news/ebay-ceo-talks-bitcoin-paypal-will-integrate/2014/06/05.

 

Polub bloga na Facebooku:
http://www.facebook.com/thespinningtopblog.

 

Zobacz też: Viva la Revolution.

 

Inne zapisy autora:

0

The Spinning Top Blog
The Spinning Top Blog http://www.kamilcywka.pl

68 publikacje
0 komentarze
 

2 komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816