SPOŁECZEŃSTWO
Like

Paryż: kto dokonał zamachu

17/11/2015
999 Wyświetlenia
10 Komentarze
11 minut czytania
Paryż: kto dokonał zamachu

Lewicowi politycy nie rozumieją po prostu fenomenu różnic kulturowych, które tak zachwalają. Społeczności Bliskiego Wschodu i Maghrebu nie mają szans oderwać się od swoich korzeni, jeśli nie zostaną to tego zmuszone. Tymczasem multikulti stara się te korzenie pielęgnować, nie zauważając, że szpagat między liberalną kulturą europejską a konserwatywną islamską nie jest możliwy

0


Okazuje się, że największe niebezpieczeństwo dla Zjednoczonej Europy, jakie może nadejść za sprawą paryskich zamachów z 13 listopada, to zamknięcie granic przed „uchodźcami”. Tak przynajmniej wynika ze słów Agnieszki Holland.

Wojna przez terror, która uderzyła w Paryż i która jest nieuchwytna, bo właściwie nie wiadomo, gdzie jest wróg i gdzie jest front, ta wojna chce podważyć to, co jest w zachodniej demokracji najcenniejsze – przywiązanie do wolności i do praw człowieka. Ale wtedy cenę zapłacimy także my, mieszkańcy Europy, bo “zamkniemy się w klatce”, żyjąc w złudnym poczuciu, że uda nam się uniknąć zagrożeń – powiedziała polska (?) reżyserka po odebraniu nagrody “Pioneer Award”.
– Europa jest w niebezpieczeństwie z powodu sytuacji zewnętrznej: islamskich fundamentalistów czy putinowskiej Rosji, ale największe niebezpieczeństwo pochodzi ze środka: to brak wiary w projekt europejski. Możemy bardzo szybko stracić to, co udało się zdobyć. Nasz pokój jest kruchy, ale będzie jeszcze bardziej zagrożony, jeśli nasza reakcja będzie samolubna i nienawistna.

To, co się dzieje, zdaniem reżyserki, jest „zasługą” byłego amerykańskiego prezydenta:
Na pewno płacimy teraz cenę za głupotę ze strony amerykańskiego prezydenta George’a W. Busha. Będziemy długo jeszcze płacić tę cenę.

Czy Agnieszce Holland chodziło o wojnę, wydaną światowemu terroryzmowi przez tego właśnie prezydenta?
Czy jej zdaniem po 11 września 2001 roku miał grzecznie stulić uszy i udawać, że to tylko były błędy autopilotów?
Reżyserka jednak nie rozwija tematu, pozostawiając nas w niepewności.

12227056_410455512498199_341644907730483958_n

,

Prócz prezydenta USA (co prawda byłego) inni winni to przede wszystkim Izrael.
Zdaniem prawicowego publicysty:

Izrael winien

Ot, fala uchodźców zalewająca Europę to tylko wredny plan rządzącej Izraelem kliki, pośrednio zarządzającej całym światem.

isis2

Oczywiście to nie koniec obwinianych.
Obok Izraela wywołany do tablicy jest Putin.
Prezydent Rosji, jakby ktoś nie pamiętał.

Tak jest zdaniem lewicowego (lewackiego raczej) blogera, nb. ze stopniem doktora habilitowanego, Wojciecha Krysztofiaka ze Szczecina:

Atak na Paryż nie jest w interesie jakiegokolwiek państwa na Bliskim Wschodzie (…)
Europejska wojna z islamem jest w interesie Rosji

Rosja jest dotknięta głębokim kryzysem z powodu niskich cen ropy naftowej. Pociągnięcie naftociągu i gazociągu z Zatoki Perskiej przez Turcję, Ukrainę (ewentualnie Rumunię) do Polski radykalnie osłabiłoby finansowo Rosję w nader długiej perspektywie czasowej.
Konflikt imigracyjny jest na rękę Putinowi, gdyż stanowi on siłę odśrodkową, przyczyniającą się do rozpadu Unii Europejskiej. W zdezintegrowanej Europie Rosja staje się potęgą, która może rozdawać swoje faktury za gaz i ropę wszystkim państwom – w szczególności Polsce.
Utrzymujące się przez wiele lat niskie ceny kopalin energetycznych doprowadzą rosyjskiego kolosa do bankructwa, wywołującego wewnętrzne napięcia. Taki głęboki stan destabilizacji kraju Putina mógłby doprowadzić do jego podziału na kilka autonomicznych państw. Ten scenariusz jest tak wysoce prawdopodobny, że niektórym siłom politycznym w Rosji mogłoby się opłacić wzniecenie ognia w Europie rękoma islamistów.
http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/11/ataki-terrorystow-w-paryzu-kto-za-nimi-stoi-analiza-00652363.html

Ba, wyważone słowa ministra spraw zagranicznych rządu Beaty Szydło są określone przez tego samego autora jednoznacznie pejoratywnie:

W rozmowie z RMF FM, Waszczykowski ksenofobicznie stwierdził: „To wygląda jak atak na cywilizację, a Francja jest ikoną cywilizacji. To bardzo przemyślany atak na naszą część Europy”. Nowy szef resortu spraw zagranicznych w rządzie PiS zinterpretował atak terrorystyczny w Paryżu jako przejaw wojny cywilizacyjnej pomiędzy dwiema formacjami kulturowymi – zachodnią i muzułmańską. Waszczykowski oskarżył „lewactwo” oraz środowiska liberalne o niedostrzeganie tego faktu.
Według Waszczykowskiego, fakt rozpoczynającej się wojny cywilizacyjnej uzasadnia podjęcie rozwiązań w zakresie utrzymania bezpieczeństwa, podobnych do tych, jakie amerykański rząd podjął po 11 września.
Przyszły minister spraw zagranicznych stwierdził: „(…) musimy dotrzeć w inny sposób do społeczności muzułmańskiej, która żyje w Europie i która nienawidzi tego kontynentu, i która chce go zniszczyć”. Wypowiedź Waszczykowskiego może zostać zinterpretowana przez środowiska prawicowe w Polsce jako apel do podjęcia zachowań agresywnych względem muzułmanów, skoro według słów ministra każdy muzułmanin nienawidzi Europy. (…)
W wywiadzie dla RMF FM Waszczykowski stwierdził: „Musimy dojść również do naszych ruchów politycznych, tych lewicowych, które nie widzą ciągle zagrożenia, które uważają z uporem, że to my jesteśmy winni, że to tradycyjne społeczeństwa są winne i należy się w dalszym ciągu otwierać. To jest ślepa uliczka. Przypomnę, przecież prawie rok temu zamach na Charlie Hebdo był zamachem przecież na tę lewicową część społeczeństwa zachodniego, która właśnie wykazywała ten skrajny liberalizm, skrajne otwarcie”.
http://pl.blastingnews.com/polityka/2015/11/waszczykowski-sugeruje-potrzebe-inwigilacji-lewicowych-i-liberalnych-srodowisk-w-polsce-00653263.html

Dr Krysztofiak idzie już tak daleko, że z zamachów 13 listopada wysnuwa tezę o nadejściu czasów kato-faszystowkich!
Jeśli połączyć wypowiedzi Holland i Krysztofiaka w jedno, to wyłaniający się obraz nie jest zbyt ciekawy.
Otóż zagrożenie dla Europy, w tym dla Polski, nie stanowią wciskające się wszelkimi dostępnymi drogami hordy muzułmanów, ale tradycyjne społeczeństwo, z tradycyjnym modelem rodziny, o zgrozo chodzące czasem do kościoła.
I chociaż o wojnie cywilizacyjnej mówi się od kilku lat co najmniej, pan K. jest głuchy i ślepy na fakty, wyznając wiarę w nowego człowieka i nowe społeczeństwo niczym zatwardziały bolszewik czy członek NSDAP.
W końcu przecież to wtedy europejska lewica postanowiła stworzyć „nowego człowieka”.
W wyniku tego „eksperymentu” śmierć poniosło ok. 100 mln ludzi.
Ale to przecież betka, bo jak mówił inny wybitny lewak XX wieku, gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą.
Tymczasem mamy do czynienia z trzecią już wielką pomyłką lewicy.
Chronologicznie były to:
– Związek Sowiecki
– Trzecia Rzesza
– i, obecnie, polityczna poprawność alias multi-kulti (oraz jej pochodne).

Lewicowi politycy nie rozumieją po prostu fenomenu różnic kulturowych, które tak zachwalają. Społeczności Bliskiego Wschodu i Maghrebu nie mają szans oderwać się od swoich korzeni, jeśli nie zostaną to tego zmuszone. Tymczasem multikulti stara się te korzenie pielęgnować, nie zauważając, że szpagat między liberalną kulturą europejską a konserwatywną islamską nie jest możliwy.(…)
Kiedyś myślałem, że masowe konflikty etniczno-religijne na Starym Kontynencie zaczną się dopiero w latach dwudziestych XXI wieku. Jednak coraz więcej wskazuje, że wydarzą się prędzej. A Państwo Islamskie będzie jednym z katalizatorów tego stanu rzeczy. Już teraz wyjątkowo znamienne stało się przenoszenie polityki krajów pochodzenia do Europy. Podczas operacji Izraela w Strefie Gazy zamieszki wybuchły… w Paryżu, chociaż Francja nie była stroną tego konfliktu. Co się jednak stanie, kiedy kraje zachodnie faktycznie opowiedzą się przeciw wartościom bliskim europejskim muzułmanom? USA budują właśnie koalicję przeciw Państwu Islamskiemu. Skoro kilku tysiącom muzułmanów wiodących względnie wygodne życie w Europie chciało się wyjechać na wojnę, ilu tysiącom będzie się chciało zorganizować „tylko” zamieszki w islamskich dzielnicach Paryża, Londynu czy Sztokholmu? A ilu z nich faktycznie chwyci za broń lub dokona zamachu? Apel, aby mordować nas przy każdej nadarzającej się okazji, został już wysłany… przez media społecznościowe. Ma tu właśnie miejsce efekt małpy z brzytwą, o którym pisałem w jednym z poprzednich tekstów – osiągnięcia cywilizacji zachodniej wykorzystywane są przez ludzi, którzy nigdy by podobnych rzeczy sami nie byli w stanie wytworzyć, a używają ich przeciw kulturze euro-amerykańskiej.
https://3obieg.pl/arabia-felix

12246833_192145737785729_5154725402120038930_n

Tymczasem dalej, z uporem maniaka, obowiązuje stara doktryna, choć coraz częściej giną ludzie.
I jeśli lewica nadal będzie władać Europą, ofiar przybędzie.
Aż ktoś, trawestując hasło z 1939 roku powie: NIE CHCEMY UMIERAĆ ZA CHRZEŚCIJAŃSTWO.
Cichcem i demokratycznie wprowadzi się szariat w wersji light, a na wieży Eifla zawiśnie nowy sztandar Republiki.
Zielony.
Kościoły przecież już zamykają.

..

.

https://

.

.

12143359_1241373595888176_8818249018679129199_n

17.11 2015

Inne zapisy autora:

0

Humpty Dumpty
Humpty Dumpty

1842 publikacje
76 komentarze
 

 1. Avatar gola.dupa.tuska

  18.06.br PolskieRadio.pl pisze:
  Rosja przekonuje, że jest w posiadaniu technologii budowy mistrali – nowoczesnych okrętów desantowych. Kreml zamówił we Francji cztery jednostki, ale po agresji Moskwy na Ukrainę, ich dostawy zostały zawieszone.
  Pierwszy mistral miał zostać dostarczony Rosji w połowie listopada 2014 r. w ramach kontraktu o wartości 1,2 mld euro podpisanego w czerwcu 2011 roku między Rosją a francuską stocznią DCNS. Na początku września pod silnym naciskiem ze strony USA i innych sojuszników z NATO prezydent Francji Francois Hollande uzależnił dostawę okrętów do Rosji od uregulowania kryzysu na wschodniej Ukrainie.
  Sama Rosja planuje w przyszłym roku rozpoczęcie budowy swoich okrętów desantowych typu “Priboj”.

  14.11.br Independenttrader pisze:
  “Chiny wypuszczają pierwszą transzę obligacji denominowanych w yuanie (RMB), a sprzedawanych w Londynie.
  Wielka Brytania dąży do poprawy stosunków gospodarczych z Chinami, idąc za przykładem Niemiec i Francji, które już wcześniej zaczęły współpracować z Państwem Środka na poziomie finansowym. We Frankfurcie powstało pierwsze w Europie centrum rozliczeniowe w RMB, a wymiana handlowa francuskich firm, również w tej walucie, przekroczyła już poziom 25% ogółu rozliczeń. Kierunek dyplomacji Chin skierowany w naszą stronę świata jest mocny i zdecydowany. Ma wzmocnić relacje i osłabić silną pozycję Ameryki w Europie przed pociągnięciem nitek Nowego Jedwabnego Szlaku. Szwajcaria również dostrzega okazję i stara się nie zostać w tyle za sąsiadami. Nowe centrum finansowe powstanie w Zürichu (i będzie ono kolejnym, po frankfurckim, londyńskim i luksemburskim). Wszystkie tego typu zabiegi mają za zadanie umiędzynarodowić RMB kosztem dolara.  Najmocniejszy cios w dolara, jaki zamierzają zadać władze Pekinu, to rozliczenia w RMB transakcji handlu ropą, pochodzącą z Bliskiego Wschodu. Jak pamiętamy, Kadafi i Saddam zapłacili własnym życiem za podobne próby.”

  17.11.br
  “Władimir Putin na szczycie G20 podzielił się informacjami odnośnie finansowania Państwa Islamskiego. Według udostępnionych przez niego danych, terroryści są finansowani przez 40 krajów, w tym niektórych członków G20”

  0
 2. Avatar gola.dupa.tuska

  20.09.2014r “PRACowniA” pisze:

  Islamskie ugrupowanie bojowników ISIS – dawniej znane jako Al-Kaida w Iraku, a ostatnio przemianowane na tzw. Islamskie Państwo – to twór rodem z koszmarów. Są oni bezwzględnymi, fanatycznymi mordercami z poczuciem misji, a misją tą jest zlikwidowanie każdego, kto wyznaje inną religię lub ma inny światopogląd, i narzucenie prawa szariatu. Z masowymi egzekucjami, ścinaniem głów, a nawet krzyżowaniem, jakich się dopuszczają w swoim parciu do celu, obnoszą się z dumą, nagrywając widea i puszczając je w sieć, żeby zobaczył je cały świat. Jest to nowe oblicze zła.
  Czy bylibyście zainteresowani dowiedzeniem się, kto pomógł tym psychopatom zdobyć władzę?
  Ta historia nabierze więcej sensu, jeśli zaczniemy od środka, czyli od obalenia Muammara Kaddafiego w 2011 roku.
  Rewolucja w Libii w 2011
  Libijska rewolucja była pierwszą dużą interwencją zagraniczną Obamy. Przedstawiano ją jako przedłużenie Arabskiej Wiosny, a zaangażowanie NATO było odziewane w terminy z kategorii pomocy humanitarnej.
  Fakt, że CIA aktywnie pomagała libijskim rebeliantom w obaleniu Kaddafiego, nie był tajemnicą, podobnie jak naloty, jakie zarządził Obama przeciwko rządowi Libii. Niewiele jednak powiedziano o tożsamości czy ciągotach ideologicznych tychże libijskich rebeliantów. Nic dziwnego, zważywszy na to, że przywódca libijskich rebeliantów przyznał później, że część jego bojowników to dżihadyści powiązani z Al-Kaidą, którzy walczyli przeciwko wojskom sojuszniczym w Iraku.
  Al-Kaida w Iraku = ISIS

  0
 3. Avatar gola.dupa.tuska

  Z pomocą wywiadu i wsparcia lotniczego USA i NATO, libijscy rebelianci pojmali Kaddafiego i dokonali w trybie doraźnym jego egzekucji na ulicy, entuzjastycznie skandując „Allah Akbar”. Dla wielu spośród tych, którzy kupili oficjalną wersję o rebeliantach będących bojownikami o wolność, których celem jest stworzenie w Libii liberalnej demokracji, to wydarzenie stanowiło początek końca ich złudzeń.

  0
 4. Avatar gola.dupa.tuska

  Jeśli to mało, to dla wyjątkowo niekumatych powiem wprost. Dla utrzymania potęgi i siły dolara ludobójcy spod statuły wolności i pieczęci Salomona zabiją każdego i wszędzie. Oczywiście zawsze cudzymi rękami.
  Dlaczego najpierw zamachy były we Francji?
  1. Mistrale dla Putina.
  2. Żądania zwrotu złota z USA (dawno ale jankesi nie zapominają).
  3. Inne przyczyny znajdzie każdy kto wie jak poruszać się po necie i kto zna angielski.
  Później zamachy będą u Makreli, no…chyba, że się opamięta z tym romansowaniem z Putinem.
  W Polsce zamachów nie będzie. Powód jest prosty: wystarczająco czule i chętnie liżemy dupę czarnuchowi z waszyngtonu.

  0
 5. Avatar gola.dupa.tuska

  Dodam jeszcze jedno. Takie celowo zaplanowane akcje ludobójcze są idealną przykrywką do takiego rozszerzenia uprawnień służb mundurowych i specjalnych, że obywatelu….będą mogli wjechać na chatę bez powodu o każdej porze dnia i nocy, aresztować na ile będą chcieli i wypuszczą kiedy będą chcieli. Czyli plan stworzenia państw policyjnych, gdzie jednostka nie ma nic do powiedzenia. (u.s.a.) Już teraz słucham w tv tego pierdolenia o zwiększeniu uprawnień dla służb , bo w imię czego …bezpieczeństwa????? A kiedy kurwa ten świat był bezpieczny???!! Chociaż przez JEDEN dzień…no kiedy pytam się. NIGDY !!! No może przez chwilę dopóki Kain nie zarżnął Abla (ciekaw jestem czy też nie krzyczał allah akbar!). Później już było z górki. Nie ma dnia bez morderstw i wojen. Wszyscy stocie przed dylematem: chcecie być bezpieczni (czytaj-niewolnikami systemu totalitarnego) czy WOLNI ?

  0
 6. Avatar wit

  P. artystka Holland durną babą jest, ale na głupocie widać zna się wybornie. Bo jaką to niby “wojnę terroryzmowi” wydał bush? Nałgał o jakiejś broni masowej zagłady i pod tym durnym pretekstem dokonał ludobójstwa w Iraku. Kolejni intelektualiści Usraelscy rozpieprzyli całą pólnoc Afryki eksportując swoje “arabskie wiosny” . Są winni pogrążeniu kontynentu w chaosie , Są winni powstaniu i wspomagają powstałego potwora czyli ISIS. Ich fanatyczne oddanie Izraelowi jest jedynym (no chciwość też trzeba uwzględnic) powodem zdestabilizowania kilku państw do tej pory wzglednie spokojnych i stabilnych. Na tle Busha, Blaira, Obamy, Sarkozyego wschodni watażka Władimir Władimirowicz jest mężem stanu i uczciwym człowiekiem(powtarzam – na tle tych morderców).
  I co tu gmatwać, deliberować, zakłamywać p.Humpty? Wymienione wyżej osobniki są dla Arabów tym , czym był Adolf dla Słowian.

  0
  • Avatar gola.dupa.tuska

   Nie gloryfikuję Rosji, a putin nie jest dla mnie idolem. Znam historię Polski (tą prawdziwą) i wiem, że Rosja niczym nie różniła od Niemców jeśli chodzi o podejście do Polski. Ale w pewnych sprawach muszę się zgodzić z tym co napisał pewien forumowicz na innej stronie. Cytuję:
   “Czy to ROSJANIE podwyższyli Ci wiek emerytalny, nie podwyższając pensji i emerytur? Czy to Rosjanie przyjęli do Polskiich szpitali rannych Ukraińców z Majdanu, gdy Polacy stoją w wielomiesięcznych kolejkach do lekarzy? Czy to Rosjanie maja kartę Polaka, i korzystając z niej studiują w Polsce ZA DARMO robiąc sobie fotki z banderowska flagą? Czy banki Polskie za bezcen kupili Rosjanie? Czy Polskie stocznie kazał zlikwidować Putin? Czy Stocznie Gdańską, Ursus, PZL Mielec, PHS… kupili Rosjanie? Czy rozbrajanie Polskiej armii jest z rozkazu Rosjan? Czy na wojnę łupieżczą w Iraku i Afganistanie wysłali nas Rosjanie? Czy za zalew hipermarketów i niszczenie Polskiego handlu też winni są Rosjanie?
   A… CZY SOROS I BALCEROWICZ TO ROSJANIE?
   Trzeba widzieć gdzie jest obecnie nasz wróg, a nie żyć zakłamaną historią, którą kreują w Polsce polskojezyczni politycy międzyinnymi z mniejszości banderowskiej(ukraińskiej) w Polsce jak Miron Sycz, czy Paweł Kowal, a w mediach Maria Stepan i Arleta Bojke w TVP.
   Czy Rosjanie wychodowali najgrozniejszych terrorystow , którzy obecnie zagrażają światu?
   Czy to Rosjanie zalewają Cię chłamem na kupno którego dają Ci kredyt bez szansy spłaty ?
   Czy to Rosjanie wykulipi Polskie zakłady, by pózniej je zamknąć(tzw wrogie przejęcie)?
   Czy to Rosjanie podwyższyli Ci wiek emerytalny, nie podwyższając pensji i emerytur?
   Czy to przez Rosjan 3 MILIONY Polaków uciekło z Polski za chlebem?
   Czy to w rekęch Rosjan są niemal wszystkie banki w Polsce?
   Czy to Rosjanie odpowiadają za bezrobocię, biedę i beznadzieję w Polsce?
   Czy to przez Rosjan KILKASET tysięcy dzieci w Polsce głoduje?
   Itp, itd… wnioski… dla ludzi potrafiących myśleć.
   Samodzielnie.
   Taaa… jestem „rosyjskim trollem”, bo tak teraz sie nazywa Polaków, którzy odpowiednim palcem pozdrawiają banderowskie ścierki, czyli mniejszość ukraińską w Polsce.”

   0
 7. Avatar Jerzy

  Cui bono?
  – zalew UE emigrantami
  – zamach na rosyjski samolot przez PI
  – Zamachy w Paryżu czy gdziekolwiek w Europie w imię PI
  /
  Kto mi odpowie Cui Bono najbardziej właśnie dzisiaj?

  0
 8. pablo3 pablo3

  to, faktycznie zasluga Busha. nieudacznik, bez dwoch zdan. ale czy byl zdolny, sam z siebie, wyslac wojska na Irak? to historia wyssana z palca. taka nastapila potrzeba ogolna, ot co. a co do lewicy wymienionymi przez Pana, byla: Wielka Rewolucja Francuska, czesciowa zwalczona i inne pokrewne, ktore trwaja z wiadomym efektem do dzisiaj…

  0
 9. Avatar tzolkin

  Agnieszka Holland? Przecież to żydówa. Czego się niby spodziewaliście po szmulicy?

  0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816