HYDE PARK
Like

Parlament Europejski należy natychmiast zlikwidować jako instytucję pasożytniczą

15/03/2014
670 Wyświetlenia
6 Komentarze
4 minut czytania
Parlament Europejski należy natychmiast zlikwidować jako instytucję pasożytniczą

Spotkanie dra Ciesielczyka z Polonią w Chicago

 

0


 

 

 

W niedzielę, 9 marca 2014 redaktor naczelny „Prawdę mówiąc” oraz jeden z liderów nowego na polskiej scenie politycznej ugrupowania OBURZENI, dr Marek Ciesielczyk spotkał się z Polonią w Chicago , w restauracji RETRO.

 

Już w sobotę, 8 marca, po godzinie 14:oo czasu chicagowskiego Marek Ciesielczyk wystąpił w polonijnej rozgłośni radiowej WPNA, gdzie przedstawiał powody, dla których warto poprzeć Komitet Wyborczy Wyborców OBURZENI w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 

______________________________________________________________________

 


 

_____________________________________________________________________________________________________________

 

Informacja o spotkaniu z red. Ciesielczykiem w wydawanym w Chicago KURIERZE

 

 

W czasie niedzielnego spotkania z Polonią chicagowską dr Ciesielczyk przedstawił historię powstania stowarzyszenia obywatelskiego OBURZENI oraz jego udział w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Mimo, że stowarzyszenie OBURZENI powstało formalnie w grudniu ubiegłego roku i jest ugrupowaniem wyjątkowo uniosceptycznym, postanowiło wystartować w najbliższych wyborach do PE.

 

Na polskiej scenie politycznej OBURZENI chcą doprowadzić do gruntownych zmian zainstalowanego w 1989 roku systemu pookrągłostołowego, gdyż dzisiejsza Polska jest państwem niedemokratycznym, niesprawiedliwym i nieracjonalnym.

 

Oburzeni chcą zastąpić obecną „najgłupszą na świecie ordynację wyborczą” – ordynacją większościową z jednomandatowymi okręgami wyborczymi (JOW), dzisiejszy polski wymiar niesprawiedliwości mają zamiar zastąpić faktycznym wymiarem sprawiedliwości.

 

Chcą również przekształcić fikcyjną obecnie instytucję „referendum” w prawdziwe referendum, w którym obywatele będą mogli naprawdę decydować o ważnych dla kraju sprawach, a także wprowadzić odpowiedzialność finansową za błędne decyzje urzędników skarbowych, sędziów, prokuratorów itd.

 


 

Kandydaci OBURZONYCH do parlamentu będą musieli podpisywać przyrzeczenie publiczne (zgodnie z art. 919-921 Kodeksu cywilnego), którego złamanie skutkować będzie poważnymi konsekwencjami natury finansowej. OBURZENI chcą, by wyborcy mieli prawo odwoływać posłów w czasie kadencji w drodze wiążącego referendum, gdy ci nie będą realizować swego programu, przedstawionego w czasie kampanii wyborczej.

 

Oburzeni mają zamiar dążyć do tego, by – podobnie jak już niedługo w Wielkiej Brytanii – także w Polsce doszło do wiążącego referendum w sprawie wystąpienia Polski z Unii Europejskiej, o ile ta nie zmieni swego dotychczasowego charakteru, pozbawiającego suwerenności swych członków.

 

Już dzisiaj Polsce nie opłaca się nie tylko politycznie, ale także finansowo być członkiem UE. Unia powinna ograniczyć się do wspólnoty wolnych państw, które wiąże jedynie swobodny przepływ kapitału, usług, pracowników.

 

Działania Unii Europejskiej powinny być koordynowane jedynie przez zespół szefów rządów lub ministrów spraw zagranicznych państw członkowskich, a przez ekstremalnie zbiurokratyzowany aparat brukselski. Dzisiejsi eurodeputowani i unijni urzędnicy to klasa pasożytnicza, która powinna zniknąć.

 

Koordynatorem stowarzyszenia OBURZENI w Ameryce Północnej został 40-letni przedsiębiorca Tomasz Jaworowski, działający w Chicago, Nowym Jorku i New Jersey – na zdjęciu niżej:

 


 

W czasie niedzielnego spotkania z chicagowską Polonią dr Ciesielczyk mówił także o piśmie i portalu „Prawdę mówiąc” oraz o swej, przygotowywanej właśnie do druku książce na temat działalności komunistycznej Służby Bezpieczeństwa oraz jej tajnych współpracowników w środowisku polonijnym w Ameryce Północnej.

 


 

Poniżej relacja filmowa ze spotkania:

https://


Inne zapisy autora:

0

Marek Ciesielczyk
Marek Ciesielczyk http://www.marekciesielczyk.com

dr politologii Uniwersytetu w Monachium, wykładowca sowietologii w University of Illinois w Chicago, pracownik naukowy w Forschungsinstitut fur sowjetische Gegenwart w Bonn, Dyrektor Centrum Polonii w Brniu (Małopolska), obecnie Redaktor naczelny pisma "Prawdę mówiąc" oraz portalu www.prawdemowiac.pl, więcej patrz: www.marekciesielczyk.com

143 publikacje
8 komentarze
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 
Authorization
*
*
Registration
*
*
*
Password generation
334816